В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

198 комментариев on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Валентина:

  Підкажіть чи можна зтягнути плату за харчування з тих батьків, які не попереджають про відсутність дитини, а на неї готують. якщо є така стаття напишіть.

  Відповідь: це вже написано. І відображено в статті

 2. Олена:

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи має право завідувач ДНЗ за своїм розсудом звільняти вихователя, не враховуючи колективну думку батьків, які одноголосно просять залишит вихователя? На основі якого закону можна звернутися батькам до районного відділу освіти, щоб вони розібралися у цій ситуації? Заздалегідь вдячна, з повагою, Олена

  Відповідь: на підставі ЗУ про звернення громадян. На підставі нормативних актів, що значаться в статті

 3. лера:

  Имеют ли право родители забирать еду с садика которую не доела дочка или сын?

  Відповідь: ні

 4. Добрий ранок.Чи має право керівництво садочку не прийняти дитину за заборгованість за харчування,давши час на оплату 13год,без письмового попередження(тобто без 5хвилин 17год дали попередження,вранці дитину сказали забрати,при цьому я працюю і втратила світу заробіток за робочий день.Бо за один місяць я сплатила невчасно,а за другий не сплатила,бо був зроблений перерахунок того ж вечора,що і попередження.

  Відповідь: не має

 5. надія:

  чи може дитина відвідувати дошкільний заклад за довідкою про потребу дитини (дитини-інваліда)у домашньому догляді, якщо мама працює в садку і продовжила декретку відпустку на рік ????? чи має вона право водити дитину в садок перебуваючи в декретній відпустці і будучи працівником ДНЗ???????

  Відповідь: це площина регулювання адміністрації ДНЗ та батьків.

 6. оксана:

  Доброго дня, троє дітей тероризують всю групу, проявляють агресію. Батьки на зауваження не реагують. Завідуючу також тільки проводить бесіди, і все.

  Відповідь: звертайтесь до органу опіки, відділу освіти та до суду

 7. Ірина:

  Добрий день, цього року віддали дитину з РАС в логопедичний садок при спеціальній школі-інтернаті. Директор сказала, що їхня школа не має права на інклюзивну освіту. Перший місяць ходила, починаючи з кількох годин. В кінці вересня лишалася, навіть, на цілий день. На початку жовтня завідуюча і директор мені заявили, що педагоги не можуть впоратися з дитиною, вона, мовляв, сильно кричить і відволікає інших дітей. Тому мені запропонували приводити її лише на заняття з логопедом. Мені дуже хотілося б хоч півгодини групових занять на день, але на йдуть дуже неохоче. Чи мають права позбавляти мою дитину занять в колетиві? (дитину оглядала шкільна психолог, але її висновку та рекомендацій я не бачила)

  Відповідь: ні, такого права в них не має

 8. Оксана:

  Скажіть будь-ласки чи має право гіперактивна дитина залишатися в садочку на цілий день? Якщо вона повністю адаптована і хоче разом з усіма дітками лягати спати.

  Відповідь: це питання в компетенції ДНЗ і батьків дитини

 9. Ірина:

  Чи має право мати провітрити усіх дітей у групі якщо в неї є підозра що в дітей з її групи є педикульоз

  Відповідь: лише мед. працівник закладу

 10. Ольга:

  Чи має право зав. дитячим садоком та вихователь відмовляти у продовженні навчання дитині у садку, за наявності РАС та відсутності будь-яких протипоказань зі сторони мед. комісії у можливості дитини відвідувати ДНЗ? Наполегливо рекомендують покинути садок та відвідувати платний. До кого звернутись у такій ситуації?

  Відповідь: до місцевого органу влади або до суду

Добавить комментарий