В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

283 комментария on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Таня:

  Цікавить відповідь у юридичній площині.Чи заборонено чинним законодавством України водити дитину в садок, якщо мати перебуває у продовженному декреті після 3-х років.
  Про якість догляду тут не йдеться. Дитина проходить адаптивний період і почала часто хворіти. Графік роботи матері- щодня з 8 до 20, тому чи можна на час адаптації продовжити декрет, але при відсутності симптомів ГРВІ водити дитину в садок? Цікавить виключно юридична сторона питання, а не оцінка якості догляду за дитиною.

  Відповідь: саме з юридичної площини і була надана відповідь. Перебування в ДНЗ — означає підстава для анулювання догляду. Оскільки тоді це зловживання з боку батьків. Судова практика з цього питання вже склалась. І навіть стаття на сайті містить всю необхідну інформацію.

 2. Таня:

  Добрий день. Чи може дитина відвідувати дитячий садок, якщо мама у продовженному декреті до 6 років?

  Відповідь: догляд передбачає догляд за дитиною. Перебування в ДНЗ не означає, що ви здійснюєте догляд

 3. Анна:

  Добрий день! Моя дитина 2017року народження ходить у змішану групу. Де дітки 2017/2016року народження. З першого вересня до нас хочуть записати дітей 2015року народження. Чи можливо таке, коли така різниця у віці?

  Відповідь: це питання не регулює закон чи адвокат. Зверніться до місцевого відділу освіти

 4. Марта:

  Скажіть будь ласка, чи є такий закон, що якщо в один садочок ходить старша дитина, то там може ходити і молодша. Бо на даний момент, у мене старша ходить у садочок і маю давати меншу, але у той самий садік не попадає по списках, не знаю що робити + я малозабезпечена

  Відповідь: такого закону не має, порадимо звернутися до відділу освіти

 5. Інна:

  Доброго дня. Допоможіть будь-ласка в такому питанні. Дитина іноземка, мама українка, хотять приїхати в Україну додому і як можна влаштувати дитину в садочок? В дитини іноземне свідоцтво, батько іноземець, що в такому випадку робити? Дякую за відповідь.

  Відповідь: почати з ознайомлення зі статтею, в якій це питання розкрито

 6. Тетяна:

  Чи може дитина бути зарахована в садочок, але не відвідувати його. Чи зберігається за нею місце?

  Відповідь: ні

 7. Тамара:

  Доброго дня, чи мають право приймати дитину до садочка, якщо в неї різкий хриплий кашель, але не має температури. Це призводить до зараження інших дітей,та вихователь не реагує на зауваження.

  Відповідь: варто звернутись до місцевого відділу освіти

 8. Юля:

  В садочку майже всі вихователі у відпустці, звели три групи дітей з усього садка, в яких зараз по 50 дітей та по 1 виховтелю і 1 няні на цих 50 дітей. Чи може садочок приймати такі рішення щодо зведення груп самостійно?

  Відповідь: так, це в його компетенції

 9. Катерина:

  Доброго вечора, скажіть будь ласка, чи можуть перевести дитину із середньої до старшої групи, за проханням батьків? Так як дитина вже 3 рік ходитиме в одну групу. Це тормозить її розвиток. Дякую. І чи є якийсь закон на це?

  Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею, звернутися до місцевого органу влади

 10. vmylenko08@gmail.com:

  Дочке в августе 1.6 будет можно ли идти в сад, а то нам отказывают… Говорят нет 2 лет еще

  Відповідь: це питання регулюється на рівні ДНЗ та батьків

Добавить комментарий