Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Света:

  Поясніть будь-ласка: Дитина інвалід дитинства. Термін дії Посвідчення закінчився 2005р, але соціальна пільга назначена до 2018р. Дійсне посвідчення чи ні?

  Відповідь: посвідчення до соц.допомоги відношення не має. Посвідчення необхідно виробити нове.

 2. Марина:

  яку групу інвалідності має дитина з вродженним вивихом стегна?

  Відповідь: це визначає виключно МСЕК чи ЛКК

 3. Ларима:

  Доброго дня Підскажіть будь-ласка, куди першочергово здається висновок МСЕК про інвалідність з дитинства в Управління соцзахисту чи Пенсійний фонд, якщо при тому отримує пенсію по втраті годувальника? Дякую

  Відповідь: в УПФУ

 4. Вікторія:

  Чи мають право зняти пенсію , із людини , яка являється івалідом з дитинства , тому що вона працює ?

  Відповідь: має

 5. Аліна:

  Дуже Вам дякую за відповідь! Щоб звернутися до суду за допомогою потрібно знати до кого позиватися чи просити допомоги, до якого органу влади. Як правильно сформулювати своє звернення до суду? Дуже Вам дякую.

  Відповідь: радимо звернутися за очною фаховою допомогою для складання процесуального документу

 6. Аліна:

  Доброго дня! Дякую за Вашу відповідь.В УСЗ сказали звернутись в ЛКК за довідкою. Лікар в ЛКК відповів, що дитина не в тій категорії, щоб ставати на чергу на авто. Невже дитини інвалід підгрупи А не мае право взяти направлення, щоб пройти МСЕК? В інтернеті я знайшла, що інваліди дитинства та діти інваліди загального захворювання мають право. Яке саме загальне захворювання не вказуеться.Лікарю не довіряю, тому що 2 роки тому вана сказала, що моя дитину не підлягає під підгрупи А. Через пів року на обласній МСЕК нам дали підгрупу А. І через некомпетентність лікаря моя дитину втратила чи малі кошти від соц. служби. Порадьте будь ласка куда мені звернутись, тому що дитину дійсно важка. Дякую.

  Відповідь: найкращим буде варіант- це звернення до суду.

 7. Аліна:

  Доброго дня!Я мати трох не повнолітніх дітей.Розлучена.Виховую дитину інваліда підгрупи А. Діагноз-ранній дитячий аутизм з вираженим психопатоподібним синдромом. Дитині 11років. У нас дуже важка форма аутизму. Чи маю я право стати в чергу на безкоштовний автомобіль для дитини. Мені з ним дуже важко ходити та їздити на заняття автобусом в область так як у нас в районі не мае потрібних спеціалістів. Дякую.

  Відповідь: зверніться в УСЗ та до місцевого органу влади

 8. Каьтерина:

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, куди надається оригінал Довідки ЛКК? Ми свою надали в соц. захист для призначення допомоги дитині-інваліду, тепер у відділі кадрів для продовження відпустки по догляду за дитиною до 6 років просять теж оригінал довідки (ми надали копію Довідки ЛКК, завірену мокрою печаткою ЛКК). Дякую

  Відповідь: копії, завіреної, є достатньо.

 9. света:

  чи маю я право вимагати копії документи якими соціальний захист керувався для надання відмови?

  Відповідь: в цілому ж це мають бути саме ті документи, що ви і подавали. Так ви маєте право

 10. света:

  скажіть будь-ласка,чи має право соцстрах відмовити у виплаті недоодержаних коштів спадкоемцям(оформили спадок)померлого інваіда дитинства 3 групи(переогляду комісії по встановленню інвалідності не потребував,це зазначено в довідці),кошти надходити через укрпочту,померлий не отримував їх так як знаходився 8 місяців в іншому місті там і помер,соцзахист аргументує це 6 статею,але в ній не сказано про відмову спадкоємцям

  Відповідь: без письмового аналізу цих документів, говорити про право чи його відсутність у Фонда, не маємо змоги.

Добавить комментарий