Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Станіслав:

  Чи має право дитина — інвалід (А) на безкоштовну пітівку для реабілітації в клініку реабілітації пацієнтів з ДЦП м. Трускавець (клініка Казявкіна) якщо сімя не багатодітна і офіційно не малозабезпечена бо батьки обоє працюють щоб хоч як-небуть прогодувати сімю. Дітей двоє. Живемо в селі, маємо неприватизовану земельну ділянку.

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади

 2. віктор:

  Добрий вечір.місяць назад оформили соцдопомогу на дитину інваліда.при подачі документів в УПСЗН нам повідомили,що посвідчення дитини інваліда нам не положено,бо не має ув’язки із Чаес.це дійсно так?

  Відповідь: необхідно бачити письмову відмову

 3. СКАЖИТЕ ПОЖАЛУЙСТА Я ИНВАЛИД ДЕТСТВА ДЦП ДО 16 ЛЕТ ПОЛУЧАЛА ПОСОБИЕ В ДАЛЬНЕЙШЕМ НЕ ПЕРЕОФОРМИЛАСЬ А ПЕРЕОФОРМИЛАСЬ ТОЛЬКО 2 ГОДА НАЗАД ТОИСТЬ В 30 ЛЕТ ДАЛИ 3 ГРУППУ ИНВАЛИДНОСТИ СКАЖИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ВОЗРАЩАЮТ ЛИ ПОСОБИЕ ЗА ЭТИ ГОДЫ ИЛИ НЕТ

  Відповідь: ні

 4. Аннате:

  Доброго дня.Підкажіть будь ласка,дитина 7р інвалід по астмі.отримує пенсію.Чи припинеться виплата ,якщо батьки виїдуть за кордон на тривалий термін.

  Відповідь: так, припиниться

 5. Ева:

  Яка процедура переоформлення инвалидности дитини з одного з батькив на иншого?

  Відповідь: аналогічна оформленню, але за згодою обох батьків, на сайті є розяснення

 6. Катерина:

  Скажіть будь-ласка,брат інвалід дитинства перша група підгрупа Б як переоформити на підгрупу А.Зверталися до невролога сказали привести на комісію,але йому 46 років він повністю нерухомий і переїзду не переживе,а по закону наскільки я знаю комісія має виїхати до дому.

  Відповідь: просіть письмово комісію на дому

 7. Анжела:

  Подскажите пожалуйста,МСЕК присвоил инвалид 3 гр с детства 7 марта,справку я получила 27 марта(потому что довозила справку с Киева) ,пока шли бумаги в пенсионный,заявление я написала 21 апреля и пенсия мне начисляется с 21 апреля?Пока получила справку в пенсионном в сов без написала заявление 4 мая и соц помощь буду получать с 4 мая? Это что правильно?

  Відповідь: допомога має бути призначена з дати встановлення інвалідності

 8. Катерина:

  Підкажіть будь ласка, якщо загубили посвідчення інваліда дитинства,чи можна відновити посвідчення і які потрібно для цього документи.

  Відповідь: можна, зверніться в УСЗ

 9. Алла:

  Підкажіть будь ласка,чи можуть забрати соц виплати у інваліда дитинства,якщо він поїде за кордон на роботу???

  Відповідь: призупинити виплати мають право

 10. Богдан:

  Скажіть будь-ласка, яку суму щомісячної допомоги має отримувати дитина-інвалід до 6 років підгрупи А. Ми отримуємо 2321 грн., але виходячи з інформації яка є в мережі інтернет мало б бути ще 50% прожткового мінімому чи так це чи ні? Дуже вдячний за відповідь.

  Відповідь: відповідь на ваше питання є в статті на сайті

Добавить комментарий