Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Чоловік оформив допомогу на дитину-інваліда. Ми розлучені, як переоформити допомогу?

  Відповідь: звернутися до МСЕК, далі до УПСЗ з відповідною заявою.

 2. Саша:

  Чи може дитина інвалід в віці 17 років самостійно отримувати соціальну допомогу (пенсію) яка нараховується на імя опікуна ?

  Відповідь: ні. лише через рішення суду

 3. Юля:

  Добрий день!
  я одинока мама. виховую дитину — інваліда (5,5 років). оформлена як приватний підприємець. підкажіть, будь ласка, чи маю я право на отримання державної соціальної допомоги, а також надбавки по догляду за дитиною — інвалідом будучи приватним підприємцем?
  дякую за відповідь!

  Відповідь: якщо ви, будучи ФОП, здійснюєте діяльність, тобто декларуєте дохід, то не маєте право, оскільки фактично працюєте.

 4. Русіна:

  Дякую за відповідь, але я хотіла дізнатись, чи дійсно виплачують надбавку лише в тому випадку, коли дитина потребує стороннього догляду, і як визначити, по яким критеріям, чи потребує моя дитина стороннього догляду по закону, адже трьохрічна дитина і без інвалідності потребує стороннього догляду. Для того, щоб оскаржити необхідно знати на що ссилатись, і чим мотивувати, щоб довести свою правоту. Скільки джерел піднімала, такі випадки не описуються. допоможіть будь-ласка.

  Відповідь: правових джерел, які б встановлювали за яких умов встановлюється, а за яких ні- немає, оскількі це все медичні показники. Ваше питання більш складне і полягає в оскарженні медичних висновків, порадимо знайти очну фахову допомогу з цього питання, у вашому місті, можливо є безкоштовні юридичні клініки

 5. Русіна:

  йому катнгорію не дали оскільки він дитина, а до 18 років встановлюють тільки дитина-інвалід, або дитина-інвалід підгрупи А. в нього встановлено просто дитина-інвалід, що має право на одержання держ соц допомоги по інвалідності на 5 років. в совбезі кажуть, що для отримання надбавки по догляду потрібно принести з лікарні довідку що він потребує стороннього догляду, а в лікарні говорять що він не потребує стороннього догляду оскільки на друге око він бачить і ходить в дитсадок. як тут бути? він же 3-х річна дитина з якою постійно треба їздити на обстеження. чи це не враховується?

  Відповідь: у вашому випадку ви самі бачите, що оскражувати необхідно відмову лікарні, беріть письмову та оскаржуйте. УПСЗ нарахує та виплатить те, що маєте отримати за законом, але лише на підставі висновку лікарні

 6. Русіна:

  Скажіть будь-ласка, моїй дитині 3 роки,йому встановили інвалідність по зору(не бачить одне очко), але він ходить у садок, надбавку не виплачують, тільки пенсію, мотивуючи тим, що одне око бачить і він не потребує стороннього догляду. Чи це правомірно?

  Відповідь: важливо не як вони аргументують, важливо яка категорія, адже не МСЕК виплачує надбавку, МСЕК дав категорія? Якщо ні-оскаржуйте, якщо так- подавайте документи на перерахунок

 7. Юлия:

  Скажіть будь-ласка, моїй дочці 5 років, вона інвалід дитинства, але ходить у садок, я працюю. Який розмір допомоги я повинна отримувати? Дякую.

  Відповідь: розміри вказані в статті на сайті.

 8. Алла:

  Дякую! І ще запитання, чи можу я використати додаткові відпустки, якщо раніше не подавала довідок про інвалідність сина, якщо йому вже 19.

  Відповідь: можете.

 9. Алла:

  моєму сину 19 років, він інвалід з дитинства.Інвалідність отримав в 9 років. На даний час я працюю, довідки про інвалідність сина на роботу не подавала, зараз мене хочуть звільняти, чи можу я використати при цьому якісь пільги.

  Відповідь: все залежить від пісдтав звільнення. але зайвим ця довідка не буде. надайте їїї

 10. оксана:

  скажіть будь ласка допомога при опікунстві і надбавка це різне

  Відповідь: так, різне

Добавить комментарий