Кому надається цей вид допомоги ?

Ця допомога призначаються одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Призначення цієї допомоги не залежить від рівня доходів родини.

Варто знати, що отримати такий вид допомоги можуть не тільки громадяни України, але також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Куди звертатись ?

Орган соціального захисту населення за вашим зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.

Умови призначена допомоги і на який період вона призначається?

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами і виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У випадку коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину. Це означає, що у разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину

Варто знати, що є певна особливість щодо періоду квітень-червень 2019 року. При умові подачі документів  до кінця червня 2019 допомога буде призначатися з квітня 2019.

Які документи потрібно подати ?

 • паспорт громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (цей документ потрібно буде лише пред’явити);
 • заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина на призначення цієї допомоги (форму наддадуть у органі соц. захисту);
 • копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) (існує практика, що для отримання цієї допомоги органи соц. захисту вимагають саме посвідчення а не його заміник «тимчасове посвідчення», яке видавалось у випадках відсутності бланків, у тому числі це стосується посвідчень дитини);
 • свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Крім того, скоріше за все у вас будуть просити надати довідку про місце реєстрації вас і дітей, для того щоб підтвердити факт постійного проживання з дітьми. Хоча потрібно відмітити Постановою КМУ надання такої довідки не передбачено.

Також у вас попросять реквізити банківського рахунку куди мають бути здійснені перерахування допомоги. Якщо такого не буде надано будуть переховувати готівкою на відділення Укрпошти.

Варто знати: якщо ви звертаєтесь в орган соц. захисту по місцю фактичного проживання, то допомога призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявник. Але окремої довідки від вас не мають права вимагати цю інформацію орган соц. захисту має отримати самостійно з використанням інформаційних систем.

Інформація щодо того як і де можна отримати посвідчення батьків та дітей багатодітної родини.

Який розмір допомоги ?

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Варто знати: допомога встановлена у фіксованому розмірі, а відповідно при зміні прожиткового мінімуму все рівно залишатиметься на рівні 1700 грн.

І ще є такий важливий нюанс, що сума цієї допомоги буде включатися у розрахунок доходів родини для призначення інших видів соціальних допомог. А це означає, що це може мати вплив на статус малозабезпеченості та при призначенні субсидії, також ця сума враховуватиметься при визначення права на пільги на комунальні послуги для багатьодітних.

У яких випадках може бути припинена виплата допомоги ?

 • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
 • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
 • нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
 • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
 • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
 • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
 • втрати статусу багатодітної сім’ї;
 • смерті дитини;
 • смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Варто знати:  у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги ви зобов’язані у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення. Також припинення виплати може бути ініційовано центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Tags: , , , , ,

56 комментариев on Допомога на дітей для багатодітних

 1. Інна:

  Скажіть будь ласка в мене троє діток 2015 2018 2020року я буду отримувати на одного 1700грн. того що народжене 2020 чи на інших теж?

  Відповідь: відповідь є в статтях

 2. майя:

  добрый вечер..я мама 4 детей.получаю помощь..как багатодитна и малообеспеченая семья..муж инвалид 2 группы.псих хворый и я опекун и получаю тоже помощь У меня вопрос могу ли я подработать на минимальной зарплате..и останутся ли выплаты..очень трудно ..спасибо за ответ

  Відповідь: радимо звернутися за очною фаховою допомогою

 3. Роман:

  Доброго дня ! Скажіть будь-ласка який розмір допомоги ПРИ народженні третьої дити у 2020 році ?

  Відповідь: без змін, і за тими ж показниками що і раніше. В статті — детальніше.

 4. Аліна:

  У мене 3 дітей всі документи по вимозі були подані 20 грудня, коли повинна зарахуватись домомога

  Відповідь: може відповісти лише ваше СЗ

 5. Світлана:

  Доброго дня. Чи продовжують виплати на дітей 1700 грн. В цему році? І чи потрібно поновлювати цю допомогу?

  Відповідь: необхідно поновлювати

 6. Віка:

  Доброго дня! Роз’ясніть, будь-ласка на яку допомогу має право наша сім’я, якщо старшій дитині 7 і у жовтні 2019 народились близнята. Сімя повна, чоловік працює до декрету також працювала офіційно.

  Відповідь: перелік всіх видів допомог значиться в статті на сайті, ознайомтесь

 7. Марія:

  Дмоїй дитині 7січня виповниться 6років.Чи отримаю на нього допомогу у січні цього року?

  Відповідь: умови описані в статті

 8. Підкажіть,будь ласка,для оформлення допомоги в 1700 грн чи потрібно надавати довідку з місця навчання дитини 18 років,якщо таку вже подавали,щоб оформити статус багатодітних?

  Відповідь: так

 9. Анна:

  Я вдова і мама трьох дітей. 11 , 8 , 5 років. Батько старшого сина не платить аліменти. На двох менших померлого чоловіка, я отримую 2600 пенсія на двох. І 1700 на третю. Хіба пенсія неповинна бути більшою.

  Відповідь: питання по пенсії радимо адресувати УПФУ

 10. Людмила:

  вмене 3є діток, як я буду отримувати багатодітну на кожного з них чи тільки на 3 тю дитину???

  Відповідь: принцип цієї допомоги зовсім інший. І це описано в статті

Добавить комментарий