Процедура призначення

 

Кому надається допомога

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається особам, визначеним в установленому порядку опікунами чи піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

Куди звертатися за допомогою

Ця допомога призначається та виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для одержання допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява опікуна чи піклувальника про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2) копія рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка з місця проживання заявника про склад сім’ї (для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування і є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів, — видана органом реєстрації довідка, у якій зазначаються статус дитячого навчального закладу і за які кошти він фінансується, а також підтверджується факт перебування у ньому дітей);

5) довідки про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник (у разі одержання пенсії на дитину органи праці та соціального захисту населення використовують відомості про розмір пенсії, що надійшли від органів Пенсійного фонду України на електронних носіях інформації).

Якщо опікун чи піклувальник проживає за місцем проживання дитини, над якою встановлено опіку чи піклування, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації опікуна чи піклувальника про те, що він не перебуває на обліку як одержувач допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, і не одержує зазначеної допомоги.

Строк протягом якого виплачується допомога

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на шість місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.

Підстави припинення виплати допомоги

Підставою для припинення виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, є:

— звільнення від виконання обов’язків опікуна чи піклувальника;

— працевлаштування або взяття шлюбу дитиною до досягнення нею 18-річного віку;

— усиновлення дитини, передача дитини батькам;

— досягнення дитиною 18-річного віку;

— надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, якщо вона записана матір’ю або батьком дитини.

У разі виникнення обставин, внаслідок яких може бути припинена виплата зазначеної допомоги, її одержувачі, служба у справах дітей, виконавчий комітет сільської (селищної) ради зобов’язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення, які виплачують допомогу.

Розмір допомоги

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

У 2013 році розмір цієї допомоги буде складати:

Для дітей віком до 6 років: з 1 січня — 1944, 1 грудня — 2064 грн.

Для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня — 2420,  1 грудня — 2572 грн.

Водночас у разі коли на дитину виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги. Розмір призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги враховується як середньомісячний розмір зазначених виплат, одержаних на дитину за попередні шість календарних місяців.

У разі коли для дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, аліменти (за відсутності осіб, що за законом зобов’язані їх утримувати), пенсія, стипендія, державна допомога за попередні шість календарних місяців не нараховувалися, зазначена допомога призначається у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Чи включається до розрахунку розміру допомоги призначена державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування ?

Потрібно зазначити, що у разі передачі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку чи піклування або влаштування в дитячий будинок сімейного типу, прийомну сім’ю до розрахунку розміру допомоги на таку дитину не включається розмір призначеної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Чи призначається допомога у разі перебування дитини на повному державному утриманні ?

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

Водночас якщо дитина, яка перебуває на повному державному утриманні, під час літніх канікул перебуває вдома з опікуном чи піклувальником, зазначена допомога призначається за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки навчального закладу про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги

Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506

Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506

 

 

 

Tags: , ,

80 комментариев on Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

 1. Сергій:

  Доброго дня! Я опікун неповнолітньої внучки. Мати померла, батька позбавили прав.На дитину отримую пенсію по втраті годувальника в сумі 2000 грню 2019 року з батька стягнули аліменти в сумі 53 000.
  Скажіть будьласка як вплине дана виплата на призначення допомоги?

  Відповідь: це значиться в статті

 2. людмила:

  доброго дня підкажіть будь ласка я отримую допомогу як опікун на одну дитину в січні мала поновлювати документи, але в червні місяці я взяла під опіку ще двох дітей чи є необхідність мені поновляти документи в січні чи допомога бупродовжена до червня на трьох дітей

  Відповідь: зверніться до УСЗ

 3. Ростислав:

  «Допомога, яка не отримана вчасно внаслідок невиконання її отримувачами умов, визначених цим Порядком, виплачується за минулий з моменту призначення час, але не більш як за три місяці з місяця звернення за її одержанням.»
  Це речення я знайшов в законі Утримання та виховання дітей-сиріт і дітей,
  позбавлених батьківського піклування,
  покладається на державу.
  (частина третя статті 52 Конституції України)
  Чи правильно я зрозумів, що якщо б я навіть поновлював документи в січні місяці,то всеодно отримав би допомогу за листопад, оскільки він є третім місяцем за минулий час?

  Відповідь: так

 4. Ростислав:

  Доброго вечора. я є опікуном вже 5 років. Кожного року в листопаді місяці я поновлюю документи в соцслужбі для отримання фінансової допомоги. Цього року поновлюю документи в грудні місяці. Скажіть, будь ласка, чи буде нарахована допомога за листопад місяць?

  Відповідь: залежить від строку на який була призначена допомога, в цілому вона виплачується з дати звернення/поновлення

 5. Ростислав:

  Добрый вечір. Мені треба було б переоформляти документи на виплату під опікою в листопаді.в зв’язку з тим що я чекав довідку з виконавчої десять робочих днів не вклався в листопаді чи буде виплата за листопад

  Відповідь: з дати поновлення буде нарахування

 6. Галина:

  Доброго дня.в мене померла сестра.залишила сина 5рочків.моя мама взяла опіку над дитиною.тата не було в дитини.він кругла сирота.яку допомогу від держави по праву має можливість получати дитина та бабуся-опікун?

  Відповідь: радимо ознайомитися зі статтею та звернутися в УСЗ особисто

 7. Василь:

  Доброго дня,скажіть будь ласка дитина 1нвалід 3 гр отримувала соц допомогу ,в січні місяцці померла мати,батька лишили батьківських прав опікуном стала бабуся,дитині 17 р. ,соц допомога з дня смерті матері не виплачувалась чи правомірно це і чи заплатять кошти за цей період опікуну

  Відповідь: у вашій справі необхідно вивчати документи, інакше відповідь не можливо надати.

 8. Світлана:

  Доброго вечора, я опікун двох дітей (їм по 14років и 16років) мама елементи не платить чи може вона відказну написать від дітей щоб діти отримували більше коштів???

  Відповідь: ні

 9. Світлана:

  Скажіть будь ласка, якщо Вищий навчальний заклад Бере під опіку дитину, то яку суму буде виплачувати, за місяць

  Відповідь: все визначається індивідуально. Зверніться до умов статті

 10. Роман:

  Доброго дня підскажіть будьласка. Я інвалід дитинства lll групи інвалідності. На даний момент отримую пенсію по інвалідності та соц. Допомогу по втраті годувальника, так як мати була опікуном але померла.
  Питання; якщо я офіційно працевлаштований. Чи зміниться порядок та сума виплати у такому випадку.

  Відповідь: так, зміниться

Добавить комментарий