Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

222 комментария on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2021 році

 1. Алена:

  Доброго дня? Я мати одинока, маю єдиного сина. На даний момент я в центрі зайнятості стою без оплати. Мені було начисленно 200грн як мені прожить хто підскажить.

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади по допомогу

 2. Юля:

  Через скільки часу повинна бути відповідь про призначення чи відмову одинокої мами!Чи маю я право на її отримання якщо у мене трое дітей на один термін в 6 місяців!Подавала документи в серпні!

  Відповідь: 10 днів від дати подачі документів

 3. Марина:

  Доброго дня!!!Для почату хочу сказати що я в захваті від нашої влади!Від кабінету міністрив яки приймають ці закони,дивлячись на те що вони не живуть на ті кошти за які живуть прості люди. Я от одинока мама маю 4 дітей,проживаю всільській місцевості де роботи не мае взагалі ащоб кудись поїхати маю лишити дітей самих.отримувала допомогу як одинока мама на молодшого сина,4 роки.працювала але не офіційно до поки не було карантину.Зараз влада забрала ті кошти за які я з дітьми жила остані пів року і переоформитиїї я неможу бо немаю права так як несплачую податок скажим прямо. Але за комунальні послуги плачу,пачу за все за навчаня дітей за садочок за продукти за проїзд у транспорті кругом береця податок.Влада запровадила карантин,от і скажіть де мині тепер знайти роботу?!ским лишити дітей і як не захворіти на ваш COVID 19 постійно бувши в розездах на роботі томущо поїхати треба аж за 250км від дому!От і скажіть будласка як далі ?куди мині звиртатися влада забрала абсолютно все,чи починать салом розраховуватися за навчаня дітей в школі(харчування)?

  Відповідь: до суду, нажаль

 4. Вікторія:

  Добрий день я мати одиначка у мене двоє дітей старші 7 років меншому 3 роки я безробітня на біржі не стою чи маю я право на допомогу малозабезпечену і одиноку м.

  Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею

 5. Добрий день в мене 4неповнолітніх дітей,я мама одиночка, багатодітна та малозабезпечина. Як я маю забеспечити дітей на 2560гр.

  Відповідь: нажаль, питання варто адресувати законодавцю та УСЗ

 6. Добрий день в мене 4неповнолітніх дітей,я мама одиночка. Як я маю забеспечити дітей на 2560гр.

  Відповідь: розрахуйте за прикладом, що в статті

 7. Оля:

  Доброго вечора!Я одинока мама та багатодітна,за липень одримала тільки 860 грн ,6 липня все переоформила а гроші не прийшли

  Відповідь: варто звернутись у ваше УСЗ

 8. Наталія:

  Добрий вечір .Я одинока мама офіційно не працюю,в центр зайнятості не ставлять так як довго працювала неофіційно.В допомозі одинока мати мені прийшла відмова .Чи можу я подати на допомогу малозабезпеченим на один шестимісячний термін допоки буду шукати роботу.Маю два сина 16 та 20 років.Старший тільки в червні закінчив навчання,молодший навчається на контракті перейшов на другий курс.

  Відповідь: вся інформація є в статті

 9. Ірина:

  Я офіційно оформлена опікуном за братом інвалідом.Чи положено мені отримувати одиноку маму???Дочці 11

  Відповідь: нові умови отримання допомоги визначені в статті

 10. Мар'яна:

  Доброго дня в мене двоя дітей 6 рочків і 6 місяців живу сама батьки померли як я маю піти на роботу ским залишити дітей де диветься призедент він так би вижив на 860грн

  Відповідь: нажаль, з вашого питання можемо порадити звернутися лише до органів влади

Добавить комментарий