Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

206 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2021 році

 1. Ольга:

  Скажіть будь ласка, а виплати за листопад вже були? Бо не можу зрозуміти чи мені урізали виплати чи їх просто затримують…

  Відповідь: варто дізнатись у вашому УСЗ

 2. Ольга:

  Добрий день я одинока МАТИ маю двох дiтей чи можуя МАТИ них грошi проживаю iз дiтьми.

  Відповідь: умови оформлення допомоги визначені в статті, знайомтесь

 3. Вікторія:

  Я одинока мати (дитині 5 років),маю групу інвалідності.з серпня по жовтень мені нарахували 329 грн.Чому так?

  Відповідь: перевірити правильність нарахування ви можете самостійно за прикладом, що в статті

 4. Я мати одиночка, дитині 5 років, не працюю, маю довідку від лікаря, по догляду за дитиною до 6 років. Мені надали допомогу 80 грн. місяця. Я запитала чому така сума? У відповідь: вам треба працевлаштуватися. Але як, я весь час з дитиною. Чи правильні нарахування? І що мені робити?

  Відповідь: приклад та пояснення є в статті. Окремо ви можете звернутись за очною фаховою допомогою

 5. Олена:

  Я працюю 1 місяць, офіційно. Чи можу я зараз подати заяву на одиноку мати?

  Відповідь: залежить від багатьох чинників: доходу та зайнятості до цього місяця. Деталізація є в статті, ознайомтесь

 6. Алина:

  Добрий день,я одружена,маю двох дитей,на старшу дочку до 9рокив я отримувала одиноку,у червни мени видмовили,чому,перебуваю у центри зайнятости,з виплатою.

  Відповідь: необхідно вивчати причини відмови. Та порівнювати з законодавчими нормами

 7. Можна дізнатися чи будуть соціальна допомога і одинока мама у жовтні та листопаді 2020 р.

  Відповідь: по умовам виплати зазначено в статті, за конкретною родиною- інформацію краще дізнатись в УСЗ безпосередньо.

 8. Семенюк люба:

  Я є мати одинока виховую сина віком 8 ..немає можливості працювати бо потрібно сина відправляти кожний день до школи…чи будуть мені виплати на далі..

  Відповідь: згідно новвоведень, які описані в статті, буде відмова.
  Знайомтесь зі статтею

 9. Мар'яна:

  Добрий день, я одинока мати, маю одну дитину 12років,офіційно працюю, мінімальна зарплата. Чи можу я оформити допомогу як одинока мати?

  Відповідь: залежить від доходу та інших чинників, які описані в статті

 10. Добрый день. У мене 3 дітей на 2дітей я одинока. Я стою на біржі на мені ніякіх виплат з біржі немає. Мені в грудні переоформляти повторно одиноку.
  Мені выплаты будуть….

  Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею та зверніться в УСЗ

Добавить комментарий