Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

286 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2021 році

 1. Любовь:

  Добрый день.
  Я вышла замуж и по новым законам я не могу получать помощь одинокой матери если муж не предоставил нужные документы,и я не получала.
  Сейчас мы развелись. Скажите я могу снова подать документы на это пособие,так как ребенок не является нашим совместным с бывшем мужем и не был усыновлен?

  Відповідь: це не має значення. Доходи вашого чоловіка враховуються в такий же спосіб. Знайомтесь зі статтею

 2. Подскажите как переоформить в режиме онлайн?

  Відповідь: не передбачено в режимі он-лайн переоформлення

 3. Svitlana:

  Скажіть будласка у мене одна дитина я мати одиночка і непрацюю чому мені нейде виплати

  Відповідь: тому що відбулись зміни в законодавстві, і про них висвітлено в статті

 4. Ира:

  Добрий день.Я мати 3 дітей не працюю,допомоги ніякої не отримую,як виховувати дітей.Чоловіка немає.

  Відповідь: за умов, що визначені в статті на сайті

 5. Валерія:

  Доброй ночи,у меня вопрос мой сын поступил и я вместе с ним,Так как образования ранее не имела,нигде официально не работаю на бирже труда не стою,имеем ли мы право на социальную помощь,имею статус матери одиночки

  Відповідь: стаття на сайті для вашого ознайомлення

 6. леся:

  чи може дитина напівсирота харчуватися в школі безкоштовно. Мати отримє допомогу по втраті годувальники, в соц захисті але в надані довідки до школи відмовили усно, чи вони мають право відмовити

  Відповідь: звісно мають. Знайомтесь зі статтею

 7. Любов:

  Доброго дня! Одинока мати працює лише 3 місяці,що передують зверненню і за неї сплачено єдиний соціальний внесок в розмірі, не менше мінімального. Чи може вона в такому випадку звернутися для призначення допомоги

  Відповідь: ознайомтесь зі статтею на сайті

 8. Лилия:

  Здравствуйте, мы с мужем не расписаны и не проживаем вместе. Могу ли я подать документы на одинокую мать?

  Відповідь: ні

 9. Лариса:

  Доброго дня! Моїй дитині 7 років. Я не працюю! Я зможу оформити мати одиначка?

  Відповідь: ознайомтесь зі статтею на сайті

 10. Я в спадок нічого не отримувала купівлі дороговартісної не було. земельної ділянка 40 соток!техніки ніякої немає ні машини ні трактора.Якщо людину нанімати щось на полі виорати чи вибрати потрібно за все платити.

  Відповідь: ознайомтесь зі статтею на сайті

Добавить комментарий