Відповідно до ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення» жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми (пункти «є» і «ж» статті 56). При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років, які мають право на одержання соціальної пенсії.

Відповідно до розділу XV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Інструкція про встановлення груп інвалідності, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.04.2004 №183 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.04.2004 за №516/9115, передбачає, що залежно від ступеня обмеження життєдіяльності встановлюють I, II, III групу інвалідності, а також причини інвалідності: загальне захворювання; інвалідність з дитинства; трудове каліцтво; професійне захворювання; поранення, контузія, травма, каліцтво і таке інше. При цьому зазначений нормативно-правовий акт не встановлює зв’язок причин інвалідності з терміном, коли такі причини були встановлені відповідним закладом.

Доводи Пенсійного фонду про те що вони керувалися листом-роз’ясненням від 18.01.2006 року № 237\02-01, де зазначено, що питання про призначення пенсії відповідно до вищезазначеної норми Закону розглядається лише тоді, коли надано висновок ВКК про те, що захворювання, котре  призвело до інвалідності  дитини, мало місце до  досягнення нею шестирічного віку, і тому їх дії правомірні, не можуть бути підставами для відмови, оскільки норми закону не містять таких застережень.

Tags:

133 комментария on На допомогу матерям дітей інвалідів щодо призначення пільгової пенсії

 1. Анна:

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, я мати дитини інваліда інвалідність дали коли дитині було 7 років. Коли оформляли документи до за доглядом написали мого чоловіка, він був вже на пенсії і дитини доплачувати що соціальної допомоги, ще доплату за доглядом. І тепер питання чи можу я вийти на пенсію в 50 років? Хвороба у дитини генетична.

  Відповідь: основні умови зазначені в статті, вивчення документів робити потрібно додатково

 2. Ліна:

  Скажіть будь ласка. Я виховую дитину з інвалідністю. З 2012 р стою на обліку в УТСЗН, отримувала пенсію з надбавки на догляд. Дитина- інвалід підгрупи А з 2014 р з моменту запровадження цієї підгрупи у дітей. 3 2011 р по 2017 р знаходилася у відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною, щорічно переоформлюваоа надбавки на догляд. Виявилося, що перші 3 роки УТСЗН виплачувала страхові внески, а період від 3 до 6 не виплачувала ніяких страхових внесків за мене, мотивуючи ,що я була працююча, бо моя трудова книжка була на підприємстві, але фактично я була у відпустці без збереження зп, тобто не отримувала нічого з місця роботи, але отримувала допомогу від УТСЗН по догляду за дитиною з інвалідністю з підгрупи А і фактично не працювала. Допоможуть розібратися , як довести ,що УТСЗН не права і повинно сплатити за мене єсв за 3 роки.

  Відповідь: УСЗ не повинно платити за вас ЄСВ, це державний орган і на це він законом не уповноважений. Порадимо ознайомитися з принципами допомоги в статтях та звернутися за очною фаховою допомогою

 3. Надія:

  Чи маю я право на пільгову пенсію, якщо я виховувала дитину- інваліда, що захворів на онко в 8 років.

  Відповідь: ознайомтесь зі статтею

Добавить комментарий