Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

200 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Руслана:

  Протягом якого терміну проводиться виплата грошової допомоги у розмірі 10000 після призначення допомоги?

  Відповідь: законом такий строк не встановлено.

 2. Ярина:

  Доброго дня. Місце реєстрації і фактичного проживання відрізняються а при виборі структурного підрозділу УСЗ можливо вибрати тільки одну установу по місці моєї реєстрації( чи можна вказати місце фактичного проживання замість місця реєстрації щоб вибрати структурний підрозділ такий як мені потрібно???

  Відповідь: інформація є в статті, знайомтесь

 3. Ярина:

  Доброго дня. Моє місце реєстрації і фактичного проживання відрізняються.Подавала заявку онлайн з ЕЦП по місці реєстрації, мені прийшла відмова оскільки дитина приписана в іншому місті. Сказали подавати по місці прописки дитини,заповнюю форму знову але в списку структурних підрозділів лише УСЗ мого району де зареєстрована я. Куди я маю подавати документи по закону?

  Відповідь: як і значиться в статті, за місцем фактичного мешкання

 4. Марян:

  Доброго дня . Жінка вродила а Польщі і ми обоє чекаємо на часовий побит. Прочитав що треба приписати дитину до трьох місяців . Питання :до якого терміну я мушу пересікти границю з дитиною і якщо я не вспію , то які нюанси? Дякую.

  Відповідь: питання не зрозуміло, прочитайте для початку статті на сайті

 5. Милана:

  Что такое УСЗ?

  Відповідь: Управління соціального захисту населення, він же совбес, також ж тлумачення є в статті

 6. Светлана:

  в какой срок после рождения необходимо подать завку?

  Відповідь: 12 місяців

 7. Ірина:

  Добрий вечір. В серпні подавала електронну заяву з ЕЦП на виплати. Призначили і виплатили 10320 і щомісяця отримувала 860грн.сьогодні зателефонувала працівниця департаменту і сказала, що я або чоловік маємо особисто написати заяву на отримання щомісячних виплат, оскільки електронна заява дійсна лише на допомогу в розмірі
  10320грн. Чи є правомірними її вимоги?

  Відповідь: ні

 8. Іван:

  Яка причина що не отримали відповіді, а заявку подали більше 2 місяців.

  Відповідь: може знати лише ваше УСЗ, зверніться письмово

 9. Валерия:

  Подскажите, как вводить серию и номер свидетельства о рождении???????????? 3 раза отказ!! Серия І-ВЛ, І — єто римская единица, или английская или что єто??

  Відповідь: зверніться до УСЗ за розясненням

 10. Марія:

  Доброго дня. Якщо потрібно поновити ЕЦП, так як уже скоро рік, то потрібно заново подавати заяву?

  Відповідь: якщо у вашої ЕЦП був строк, тоді так

Добавить комментарий