Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

449 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2021

 1. Ріта:

  Доброго дня, чи можна отримувати кошти при народженні дитини та багатодітство на картку чоловіка,якщо допомога оформлена на мене. Шлюб зареєстрований.

  Відповідь: умови оформлення визначені в статті

 2. Зінаїда:

  Підскажіть будьласка чи маю право я оформити допомогу одиноким матерям та допомогу малозабезпечиним сім’ям яку отримувала до марта місяця, я не працюю але маю справку що вагітна вже вісьмий місяць вийшла в дикрет,

  Відповідь: за умов, що значаться в статті

 3. Вячеслав:

  Доброго дня, по помилці оформили допомогу на дитину на батька і його картку, можливе переоформлення допомоги на матір? Тому що стаж не буде їй нараховуватись, дякую

  Відповідь: не можливе.

 4. Анна:

  доброго дня, до якого соц захисту м. Овруч(проживаю по вул Танкістів), потрібно звернутись, шукаю в інтернеті, а там пишуть шо Овруцька рда ліквідована і актуальну адресу ел пошти теж не можу знайти. Напишіть будьласка ел адресу соц захисту. Дякую!

  Відповідь: інформація є у вільнмоу доступі

 5. Юлія:

  Добрий день. Зараз можна подавари онлайн?

  Відповідь: обмежень законодавчих не має

 6. Таня:

  Потрібно оформляти спеціальну картку для отримання допомоги, чи підійде і стара, на яку приходила зарплата?

  Відповідь: з цим питанням варто звернутись до УСЗ

 7. Світлана:

  Доброго дня! Які документи потрібні для оформлення допомоги, якщо дитина народжена в Німеччині, мати громадянка України, батько громадянин Турції. Чи можливо її оформити через додаток Дія? Які терміни звернення?

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою

 8. Анна:

  Добрий день підкажіть будь ласка в якому банку рахунок потрібно відкрити?

  Відповідь: такої вимоги законом не визначено

 9. Яна:

  Як заповнити заяву на виплату коштів при народженні дитини онлайн, якщо один з батьків іноземець? На даний момент ситуація з вірусом погіршилася і не хотілося б піддавати ризику себе і дітей виїжджаючи особисто до відділу соціального захисту.Сподіваюсь держава піклується про своїх громодян і робить усе можливе, щоб полегшити життя у цей нелегкий час!

  Дякую за відповідь!

 10. мар'яна:

  Е-сервіс вже не працює. Яким чином можна подати документи онлайн. Свідоцтво про народження дитини вже є.

  Відповідь: тоді залишається звернутись особисто

Добавить комментарий