Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

449 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2021

 1. Руслана:

  Як оформити допомогу якщо дитина народилася закордоном але має українське громадянство і паспорт

  Відповідь: за умов, що зазначені в статті

 2. Лідія:

  Добрий день! Заяву на отримання допомоги при народженні дитини успішно подано через сайт мінсоцполітики 11.08.2021р. На електронну пошту прийшло підтвердження реєстрації заяви і її номер. Але не розумію, де можна переглянути на якому етапі заявка, бо в місцевому соцзахисті розводять руками і кажуть, що мене немає в списках і кажуть подавати повторно. Чому? Це ж невірно, бо якби прийшла відмова, то ладно, а так не розібравшись і подавати ще раз?

  Відповідь: порадимо звернутися за очною фаховою допомогою

 3. Михайло:

  Чи можно подати заяву он лайн на допомогу при народженні як що дитина народилась на не підконтрольній теріторії України і має українське свідоцтво про народження, але перебуває на непідконтрольній України?

  Відповідь: нажаль ні

 4. Доброго дня. Дитина народжена за кордоном. Я і чоловік українці, чи можемо оформити тисячі на дитину??

  Відповідь: за умов, що визначені в статті

 5. Доброго дня,дитина народилась за кордоном, проживаємо в Україні, як подати онлайн заявку, якщо неможливо вписати номер свідоцтва, тільки особисто?

  Відповідь: виключно

 6. Доброго дня скажіть будьласка якщо я народила дитину і взяла витяг мати одиноку але коли здавала документи мені сказали що не виходить мати одинока так як я останні 3 місяці нігде не працювала як зрозуміти коли мені вийде і шо робити???

  Відповідь: ознайомтесь зі статтями на сайті та зверніться за очною фаховою допомогою

 7. Валентина:

  Як заповнити заяву на отримання допомоги при народженні дитини на сайті, якщо батько іноземець

  Відповідь: он-лайн ніяк, лише при особистому зверненні

 8. Марія:

  Добрий день.Я подала документи на одноразову грошову компенсацію при народжені дитини через програму Дія.Я проживаю у гірському районі,але не надала гірське посвідчення.Чи можу я подати заяву на перерахунок.

  Відповідь- законодавством не передбачено, але спробуйте

 9. Олеся:

  Доброго дня. Чи можна онлайн оформити виплати при народженні дитини, якщо вона народженна закордоном та немає україн ького свідоцтва про народження. Громадаянство є. Батько іноземець. Дякую.

  Відповідь: нажаль ні, в статті процедурно описаний порядок оформлення

 10. Дмитро:

  Яка процедура відмови від допомоги ? Ми переїхали на кордон, де надання виплат по дитині потребує відмови від виплат в інших країнах. Вимагається документ, де вказано, що ми відмовляємось.

  Дякую.

  Відповідь: зверніться в УСЗ, за місцем оформлення

Добавить комментарий