Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

175 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Ірина:

  Доброго дня. Сьогодні хотіла подати заяву в електронному вигляді, але портал мінсоцполітики не працює.Чому?

  Відповідь: питання до служби підтримки адресуйте

 2. Валентина:

  Добрый день.Подавала несколько раз заявление,но на почту не приходило ни разу ни какого ответа. Все-таки придется обращаться лично до УСЗ???

  Відповідь: так

 3. Анастасия:

  Добрый день ,пришло ответ на почту положительный на помощь ,подскажите в течении каких дней приходит выплата?

  Відповідь: зверніться до УСЗ

 4. Олена:

  Доброго дня, у відомостях для здійснення виплат треба вказувати загальний номер рахунку банку або особистий поточний рахунок, який призначається за ідентифікаційним номером?
  Дякую за відповідь

  Відповідь: особистий поточний

 5. Віта:

  Доброго дня. Заповнили заяву та відправили, прийшла відповідь що відхилено, чому не зрозуміло і власне які документи та як надати необхідно якщо мова про онлайноформлення?

  Відповідь: зверніться особисто до УСЗ

 6. Олександр:

  Доброго дня! Моя дружина зараз у декретній відпустці, незабаром знову народжуватиме. Я зареєстрований в Центрі Зайнятості. Підскажіть, чи надається в такому випадку мені допомога при народженні дитини, як безробітному?

  Відповідь: так

 7. Александра Краснова:

  Добрый день. Подскажите, пожалуйста, если я родила в Чехии, могу ли я подать документы онлайн? (столкнулась, что латинские буквы из чешского свидетельства о рождении система не принимает) И где я могу посмотреть требования к документам? (надо ли делать апостиль, нотариальный перевод и т.д.) Заранее спасибо

  Відповідь: ні, лише особисто

 8. Діана:

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи має значення до якого органу оформляти звернення, якщо місце реєстрації проживання та фактичне місце проживання відрізняються (Волинська область — реєстрація, Львівська область — проживання)?
  Чи можна оформляти допомогу в органі за місцем реєстрації (онлайн вказують Волинське відділення), а отримувати у відділенні банку за місцем проживання?

  Відповідь: оформляти необхідно виключно за місцем фактичного мешкання

 9. Володимир:

  Доброго дня. Оформили онлайн документи на отримання допомога, але тепер телефонували зі служби і сказали, що це оформлення тільки на першу частину виплати (ті що 10тис.), а на решту приходьте і оформляйте документи на місці. Але ж так втрачається сенс онлайн оформлення. Чи законно це? Якщо ні, то яка підстава? Дякую.

  Відповідь: ні, не законно

 10. Тетяна:

  Доброго дня. я оформила допомогу при народженні дитини з використанням ЕЦП. Допомога була
  призначена з виплатоюна пошитове ввідділення . Сьогодні прийшов лист щоб я принесла
  розрахунковий рахунок так як з поштою вони не працюють. Чи правомірні дії працівників . Від якого
  часу укрпочта не займається виплатоюсоціальних виплат. Я особисто не хочу через банк виплату . Чи
  можливе вирішите це питання Дякую

  Відповідь: не правомірні.

Добавить комментарий