На сьогоднішній день, у зв’язку із набуттям чинності змін до ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та наказу МВС від 22.11.2012 № 1077 «Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів», до Державної міграційної служби (ДМС) перейшли повноваження по реєстрації та веденню обліку громадян.  А отже, функції видачі довідки про склад сім’ї починаючи з 2013 року мали б видавати якраз Державна міграційна служба.

Водночас цей державний орган виявився неготовим видавати цю довідку. І на початку 2013 року виникла серйозна проблема з її отриманням внаслідок якої величезна кількість людей не могла отримувати різноманітні види  державних допомог, субсидій, пільг та інших державних виплат.

Після масових звернень Міністерство соціальної політики України разом з Державною міграційною службою вирішили, що доки на законодавчому рівні не буде врегульовано питання видачі довідок про склад сім’ї, призначення пільг і державних виплат видача цих довідок відбуватиметься за старою процедурою, тобто їх видаватимуть, як і раніше,  паспортисти при ЖЕКах, сільські та селищні ради.

Але в той же час залишилися і «старі» проблеми пов’язані із видачею цієї довідки. Так, далеко нерідкість в Україні, коли члени сім’ї з різних обставин зареєстровані за різними адресами, але проживають разом, як в цьому випадку бути? Адже сім’я фактично проживає разом, але відсутність необхідної інформації в довідці про склад сім’ї може бути підставою для неправильного нарахування допомоги, субсидії або пільги?

Є такі варіанти, які використовуються людьми щоб вирішити цю ситуацію:

—          складання додаткової Довідки працівниками ЖЕКу з підписами свідків при обстеженні матеріально-побутових умов проживання;

—          отримання відповіді ДМС на запит про надання публічної інформації (щодо осіб зареєстрованих чи проживаючих за відповідною адресою;

—          отримання довідки про склад сім’ї з усіх місць реєстрації членів сім’ї та подача їх в орган праці та соціального захисту населення з поясненням, що місце реєстрації членів сім’ї різне, але фактичне місце проживання єдине.

Більш детальніше про ці варіанти можна почитати тут: http://i-law.kiev.ua/?p=726

Але оскільки всі вищеперелічені варіанти не передбачені на законодавчому рівні, то в цих випадках залишається  лише сподіватися на порозуміння з боку держорганів. І як часто буває в Україні люди кожен раз у цій ситуації стикаються із суттєвими труднощами і перебувають у повній залежності від доброї волі якогось конкретного державного чиновника. І ця проблема до сьогодні не вирішена і ставить питання щодо порушення державою права на соціальне забезпечення найбільш вразливих груп населення в Україні.

 

 

Tags: ,

13 комментариев on “Полювання за формою №3” або довідка про склад сім’ї

 1. Елена:

  Добрый день! Какие документы нужны маме , проживающей и прописанной по другому адресу , для получения справки Форма3 на своего грудного ребенка, который прописан с бывшим мужем и его матерью.Тех паспорт они не дадут и сами брать справку в жэке не хотят.

  Відповідь: ваша заява до ЖЕКу.

 2. Анна:

  Доброго дня. Для оформлення допомоги в мене вимагають довідку про склад сім’ї видану на чоловіка,а власник квартири його мати

  Відповідь: заміність довідку про склад родини на акт обстеження умов проживання.

 3. Нана:

  Доброго дня. У мене місце прописки в закарпатській області, а фактично проживаю у рівненській. Чи може жек по фактичному місцю проживання відмовити мені у видачі форми номер 3?

  Відповідь: не може

Добавить комментарий