Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Довідка щодо місця реєстрації №13;
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.

Tags: , ,

202 комментария on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Григорій:

  Чи є посвідчення дитини з багатодітної сім’ї документом, що засвідчує особу?

  Відповідь: ні

 2. Ольга:

  Маю трьох дітей. Старший син має 18 років. Вчиться. Свідоцтво про народження немає. Загубили оригінал, є лише копія. Чи можна здати документи тільки з копією?

  Відповідь: ні. Отримуйте дублікат через РАЦС

 3. світлана:

  ДОБРОГО ВЕЧОРА підскажіть будь ласка а посвідчення можна оформити на двох батьків чи тількі на одного

  Відповідь: на одного

 4. Максим:

  Добрый день, если родители не расписаны, но зарегистрированы и проживают по одному адресу, записаны в свидетельства всех детей, могут ли оба получить поссвідчення

  Відповідь: ні

 5. Люда:

  Зверталась відповідь одна, нема посвідчень коли будуть незнають ждіть. А скільки ждать? Держава надае пільги тільки на папері? Уже похолодало і треба топить бо малесенька дитина а пільг неможу отримать бо нема посвідченя, з квітня мали давать по 1700 я багатодітьні оформила документи теж недають бо нема посвідчень. Хто іх друкуе до кого можна звернуться? Хай уже надрукують хоть трохи ато з травня вони перестали видаваться.бо іх ненадрукували така відповідь.

  Відповідь: нажаль, ми не маємо відношенню до друку. Єдине що ми можемо порадити, це письмове звернення (скарги в тому числі) до місцевих органів влади.

 6. Світлана:

  Маю трьох дітей 26;15;9-років. Чи маю я право на посвідчення багатодітної матері. Перша дитина від іншого чоловіка.

  Відповідь: сам факт наявності дітей не достатньо для отримання такого статусу. Прочитайте відповідну статтю

 7. Люда:

  Я уже чотири місіця як багатодітна мама, але посвідченя ще неоримала, у службі говорять що іх ще нема, підскажіть а коли вони будуть?

  Відповідь: зверніться зі скаргою до місцевого органу влади

 8. Олексій:

  Перепрошую, який саме «нормативний акт» регламентує необхідність продовження терміну дії посвідчень ЩОПІВРОКУ для дітей 18 років, чкі навчаються денно? Та і в статті цього не знаходжу.

  Відповідь: інформаціця є. Якщо ви її не бачите, зверніться за очною фаховою допомогою

 9. Олексій:

  Підскажіть — чи правомірно подовжують термін дії посвідчень багатодітної родини на пів року (дитині 18 — навчається на денному). Де це написано, що необхідно щопівроку приносити довідку з місця навчання та подовжувати щопівроку посвідчення, адже в довідці написано кінцевий термін навчання?

  Відповідь: в нормативному акті, і у відповідній статті на сайті

 10. Діна:

  Підкажіть, ми маємо посвідчення багатодітної сім‘ї, син 21 рік, донька 19 років — навчаються у вищому навчальному закладі на денній формі. Меншому 10 років. Чи можливо продлити строк дії на один рік ?

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади за розясненням

Добавить комментарий