Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Довідка щодо місця реєстрації №13;
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.

Tags: , ,

233 комментария on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Галина:

  Доброго вечора, в мене троє дітей, перша дівчинка від першого шлюбу. Двоє дітей від другого не зареєстрованого шлюбу. Зможу я отримати посвідчення, я не в шлюбі(розведена)

  Відповідь: за умов, що викладені в статті

 2. Оксана:

  Доброго вечора! Якщо в мене один син від першого шлюбу, а двоє дітей від другого і всі діти живуть з нами, але у батька інша приписка,ми офіційно одружені,як нам отримати # посвідчення багатодітної сім’ї? Дякую за відповідь!

  Відповідь: почніть зі звернення до УСЗ

 3. Алла:

  Добрый вечер,у меня трое детей один ребенок от первого брака двое от второго дети проживают все со мной и мужем можем ми получить статус богатодітної родини.

  Відповідь: за умов, що викладені в статті

 4. Наталія:

  Добрий день, скажіть будь ласка, якщо моїй дитині виповниться 18 років, то статус багатодітної сім’ї анолюється чи ні? Дякую

  Відповідь: інформація є в статті, знайомтесь

 5. Ганна:

  Доюрий день! Який перелік документів для продовдення дії посвідчень батьків і дітей, якшо старша дитина навчається у вищіі? (окрім довідки з вищу?)Дякую!

  Відповідь: це розширено розяснено в статті

 6. Юрій:

  Добрий вечір, скажіть будь ласка, у нас багатодітна родина, посвідчення все вже є, але народилась донька не від законної дружини,вона на моєму Призвіщі і приписана у нас, як її вписати у посвідчення багатодітних батьків? Чи видається окреме посвідчення?

  Відповідь: ні

 7. Каріна:

  Доброго дня.Підкажіть будьласка.у мене троє ддіток один від першого шлюбу там де і прописаний.двоє від другого шлюбупоживають зі мною.перша дитина проживає з першим чоловіком.чи зможу я зробити посвідчення багато дітної сімї.

  Відповідь: за описаного вами- нажаль ні

 8. Денис:

  Що буде, якщо дитина його загубила?

  Відповідь: порадимо звернутися в УСЗ

 9. Роман:

  Чи правомірна дія водіїв які відмовляються везти безкоштовно аргументуючи тим що приміські автобуси саме наші категорії пільг не везуть і вказують на листок розміром А5, де є перелік пільгових категорій яким надаються, від фірми перевізника. В договорі який мені дав водій про те нічого не було вказано.

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади

 10. Як відновити ушкодження посвідчення

  Відповідь: зверніться в УСЗ

Добавить комментарий