images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

382 комментария on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Ирина:

  В Пост.207 п.18 написано, что регистрация новорожденного ребёнка проводится по обращению одного из родителей, если разные адреса регистрации и с согласия другого родителя, а если адрес регистрации родителей один обязательно присутствие обоих родителей при регистрации?

  Відповідь: так

 2. Людмила:

  Родители ребенка зарегистрированы по одному адресу. Сотрудники ЦНАПА требуют присутствие отца (паспорт папы есть, он в рейсе). Правомерным ли их действия?

  Відповідь: абсолютно правомірні

 3. Андрій:

  Як впливає місце приписки дитини. Розлучаються. Дитина прописана з мамою в одному районі. А чоловік в іншому районі

  Відповідь: загальна інформація описана в статті

 4. Світлана:

  Моїй дитині виповнилося 14 років. Будемо робити ID -картку, але офіційно дитина ніде не прописана. Чи чекає мене штраф? Я правильно розумію,що перед тим як робити їй паспорт, я маю її прописати?

  Відповідь: так, все вірно. Штраф чекає

 5. Ян:

  Дружина зареєстрована в гуртожитку з 2016 року. Гуртожиток належить академії МВС. Власної кімнати не має, лише там зареєстрована. Чи може дружина там зареєструвати місце проживання новонародженої дитини? Чи потрібно згода академії? І на протязі якого часу здійснюється реєстрація місця проживання новонародженої дитини після подання заяви до центру адмін послуг? Дякую

  Відповідь: потрібна згода. І батьків також

 6. Марія:

  Чи обов’язково їхати батьку і писати заяву саме в той район це має бути приписана дитина? Чи можна десь розпечатати заяву і переслати.?

  Відповідь: заяву про що?
  Чи знайомились ви зі статтями?

 7. Людмила:

  Я проживаю в одному місті, а прописана в іншому. Чи можна прописати дитину не їдучи зв місто за місцем прописки?

  Відповідь: ні

 8. Віктор:

  Добрий день. Якщо новонароджене дитя не приписали в термін, но є свідоцтво про народження та мати отримує державну допомогу. чи дитя автоматом приписують по місцю приписки матері? і які можуть бути наслідки в подальшому? Дякую

  Відповідь: знайомтесь з відповідною статтею на сайті

 9. Катерина:

  Доброго вечора в мане таке питання чи можу я прописати дитя новонароджене без дозволу батька він закордоном ми розпині але прописані в ризних містах

  Відповідь: ні, лише через суд

 10. Чи потрібно для реєстрації місця проживання свідоцтво про розлучення ? І в який термін проходить реєстрація ?

  Відповідь: не потрібно. Одразу

Добавить комментарий