images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

382 комментария on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Я прописані в батьків, але право власності на квартиру є тільки в них, чи можу свою новонародженну дитину прописати до себе, без дозволу власників(моїх батьків), чи вони можуть мені заборонити?

  Відповідь: не можете

 2. Inna:

  Добрий день!
  Допоможіть будь-ласка вирішити питання прописки новонародженої дитини.
  Я мама новонародженої дитини, прописана в квартирi. Власником квартири є мій тато. А мій чоловік- іноземець, який не проживає і не прописаний в Україні.
  Чи потрібна заява від мого чоловіка, що він не заперечує , щоб дитину прописати. Якщо так, то чи може вона бути написана російською мовою і завірена нотаріусом у Росії?
  Чи може мій тато з моїм паспортом і заявою приписати дитину в квартирі без моєї присутностi?

  Відповідь: ні

 3. Наталья:

  Якщо в жодного з батьків немає прописки, як і куди зареєструвати дитину?

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади з цього питання

 4. Sonjka:

  Якщо дитині 4 міс і вона ще не зареєстрована, буде штраф?

  Відповідь: так

 5. Юлія:

  Чи можна приписати новонародженого в селі,де приписана мати,не їздивши туди,а скориставшись службами в місті?

  Відповідь: ні

 6. Марія:

  Якщо я прописана в квартирі скоро маю народжувати а в даній квартирі прописано ще троє чи мають право непогодити про прописку рідні з якими я проживаю?

  Відповідь: умови реєстрації місця проживання значаться в статті

 7. Сергій:

  >має

  Яким чином? Є затверджений перелік документів необхідних для рєстраціїї дитини. По перше, по-друге: є постанова 207 та 691 КмУ, де чітко вказано, що «Рішення про відмову в реєстрації місця проживання з підстави неподання необхідних документів не може бути прийнято у разі проведення державної реєстрації місця проживання новонародженої дитини відповідно до Порядку надання комплексної послуги “е-малятко”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”.»

  Тому я ще раз запитуюся: якщо батьки прописані за різнии адресами, один з батьків в селі Село, а інший в місті Місто, то для прописки дитини треба лише заява від обох батьків та паспорти. То на якій підставі паспортсит в сільраді має право ще щось вимагати, якщо вони керуються вище загаданими постановами?

  Відповідь: на підставі нормативних актів, пояснення та посилання на які є в статті

 8. Сергій:

  а якщо один з батьків зарєстрований у будинку, куди треба зарєструвати дитину, а інший зарєєстрований в іншому місці — треба подавати іншому якісь ще довідки чи не треба? Чи має право сільрада (приписуємося через сільраду) вимагати якісь довідки у батьків про, склад сім»ї, прописаних обсіб за місцем проживання обох батьків у такому випадку?

  Відповідь: має

 9. Олексій:

  а якщо мати зареєстрована у колишнього чоловіка, а чоловік відмовляється зареєструвати в себе дитину?

  Відповідь: в це питання держава не втручається

 10. Інна:

  потрібно зареєструвати по місцю проживання протягом трьох місяців з народження чи з моменту державної реєстрації(свідоцтво про народження)?

  Відповідь: народження

Добавить комментарий