images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Марина:

  Доброго дня. Чи можна прописати немовля без згоди власника квартири якщо в даній квартирі прописаний батько дитини? І чи має бути присутній при прописці власник квартири?

  Відповідь: ні

 2. Володимир:

  Доброго вечора. Якщо один із батьків новонародженої дитини прописаний тимчасово в орендованій квартирі, чи можна прописати до нього дитину. І чи потрібно згоду власника квартири?

  Відповідь: потрібна

 3. Наталья:

  Доброго дня . Скажіть будь ласка . В мене така ситуація , мій колишній чоловік заклав будинок 2011 р. , в якому я була приписана зі мною проживали двоє неповнолітніх дітей донька 1999р. народження і син 2007р. народження, без реєстрації . Скажіть будь ласка , чи можу я довести , що договір залога не дійсний . Дякую.

  Відповідь: необхідно бачити матеріали справи

 4. Екатерина:

  Добрый вечер. У меня такая ситуация: я прописана в студенческом общежитии, могу ли там прописать своего ребёнка? Если отец ребенка умер я же не могу по месту его регистрации прописать? Спасибо за ответ.

  Відповідь: інформація по порядку реєстрації міститься в статті, знайомтесь

 5. Галина:

  Я извиняюсь у меня такой вопрос я могу прописать ребёнка если я прописана в селе, а муж в городе прописан его заставляют взять справка 13 по месту жительства,нада ли её брать

  Відповідь: за умов, що значаться в статті

 6. Ірина:

  Доброго дня! Чи можу я прописати дитину без мами(вона є власником квартири)? Чи потрібна її присутність?

  Відповідь: так, потрібна

 7. Діна:

  Доброго дня скажіть бутьласка я можу прописати дитину до місця прописки мами, но будинок ще не переоформлений він на покійному дідусю

  Відповідь: радимо звернутия за очною фаховою допомогою

 8. Дмитрий:

  Якщо банк (іпотекодавець) відмовляє в дозволі на реєстрацію місця проживання дитини. Посилаючись на умови договору. Як діяти?

  Відповідь: спробувати через суд, але шанси не великі

 9. Ирина:

  Скажите пожалуйста , мы не пописали ребёнка сразу , сейчас ребёнку 1,10, Какой штраф я должна оплатить ?

  Відповідь:так

 10. Каріна:

  Доброго дня. Чи можна прописати дитину за місцем проживання батьків зі згодою власника будинку. Батьки прописані зовсім в інших місцях.

  Відповідь: ні

Добавить комментарий