images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Олександра:

  Доброго вечора. Чи обов’язково потрібно місце реєстрації — прописки новонародженого для отримання держ допомоги на дитину, тих великих 860 грн, та такзваного пакунка малюка?

  Відповідь: так

 2. Анастасія:

  Доброго дня,якщо дитина народжена за кордоном але у батьків тут часова прописка,то потрібно дитину реєструвати на постійну в Україні ?які на це терміни чи потрібно дитину брати з собою для оформлення і чи можна зареєструвати дистанційно?

  Відповідь: нажаль ні

 3. Оксана:

  Доброго дня. Дитині 1,5. Думали,що дитина автоматично прописується по місцю прописки мами, а виявляється потрібно йти самим і подавати документи. Однак, прочитали що на прописання дитини дається 3 місяці від дня народження. Якщо зараз піти прописати дитину треба буде оплатити штраф чи які мають бути дії? Дякую

  Відповідь: так, інформація значиться в статті

 4. Лебідь Євген:

  Доброго дня.Мама зареєстрована в селі,я в Києві, дитину хочем зареєструвати в селі до мами,сільська рада просить довідку з місьця реєстрації батька,про те,що дитина там не приписана.Ця довідка дійсно обовязкова?

  Відповідь: так

 5. Євгенія:

  Доброго дня. Якщо я зареєстрована в одному місті (суми), чоловік в другому (Шостка), а проживаємо в іншому (Львів). Народжувала також у Львові. Подати заявку у Львові на реєстрацію за моєю адресою(суми) ми не можемо? В зв’язку карантином поїхати доволі складно. Якщо ні, то в якому місті потрібно подавати документи, Суми чи Шостка? Дякую

  Відповідь: розгорнута інформація є в статті

 6. Анастасія:

  Доброго дня!Якщо мати дитини зареєстрована на підставі згоди власника житла, чи може вона (мати) зареєструвати новонароджену дитину за цією ж адресою без згоди власника житла?

  Відповідь: ні

 7. Сергій:

  Чи можу я прописати дитину в квартиру якщо я є власником но не приписаний там?

  Відповідь: якщо хтось із батьків там зареєстрований

 8. Інна:

  Доброго дня. Скажіть будь ласка чи можна дитину приписати у одного із батьків? І скільки є часу для того щоб приписати дитину?

  Відповідь: повна інформація є в статті на сайті

 9. Світлана:

  Доброго дня. Я збираюсь зареєструвати (прописати) свого онука. Чи моя невістка, має право без моєї згоди ,зареєструватись до своєї неповнолітньої дитини? Я є власником квартири.

  Відповідь: умови реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання визначені в статті

 10. Світлана:

  Доброго дня. Я збираюсь зареєструвати (прописати) свого онука. Чи моя невістка, має право без моєї згоди ,зареєструватись до своєї неповнолітньої дитини?

  Відповідь: ні

Добавить комментарий