images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Мирослава:

  Добрий день! Дитині виповнилося 14 років, ніде не зареєстрована. Батьки зареєстровані за різними адресами, в різних областях. Ніколи не були одружені.
  Потрібна паперова довідка про те, що дитина не зареєстрована за адресою рестрації батька.
  1. Яка правильна назва довідки?
  2. В якій установі її видають? (м. Львів)
  3. Який термін «придатності» такої довідки?
  4. Ще якісь довідки потрібні для рестрації дитини?
  Буду дуже вдячна за відповідь!

  Відповідь: вся та виключна інформація з вашого питання — значиться в статті

 2. порадьте, що робити. Я проживаю без прописки в мужа, в шлюбі маю з ним дитину чекаємо на другу, я і дитина прописані біля моїх батьків, батьки вимагають, щоби я виписалася, бо я їм заважаю. Біля мужа не можемоприписатися,, бо. хата в заповіті на його маму, яка знаходиться за кордоном тривалий час. через 4 місяці народиться дитина.. Що робити в такій ситуації?

  Відповідь: порадимо звернутися до УСЗ

 3. Юлія:

  Доброго дня, якщо жінка прописана в селі , а чоловік в місті і проживають вони разом в місті, чи можна дитину прописати до чоловіка ? Якщо так , то як це буде впливати на права жінки на дитину , і чи зможе жінка без проблем отримувати виплати на дитину і продовжити декретну відпустку до 3-х років?

  Відповідь: ознайомтесь зі статтею на сайті, яка містить всі умови

 4. Максим:

  Доброго дня! Така ситуація. Я одружився с жінкою у якої двоє діток від першого шлюбу. Вони прописані в Сумській області (Мати та двоє діток), дружина народила третю дитину. На даний час проживаємо всі разом у Києві у моїй приватизованій квартирі. Меленькій дівчинці 8 місяців. Постало питання, як і куди приписати третю дитину щоб оформити посвідчення про багатодітну сімь’ю? У ЦНАП-і кажуть, що треба всіх дітей приписати в одному місці з Мамою. Підкажіть будь ласка в якому напрямі рухатись. Дякую!

  Відповідь: порадимо почати з ознайомлення зі статтею

 5. Юрiй:

  Добрый день у меня такая ситуация что моя бывшая жена прописала своего новорожденного сына в мою квартиру без моего согласия, она прописана в моей квартире ми в розводе уже 5лет ребьонку 3года она мать одиночка,после развода необщальись и она сказала с моей квартиры…что мне делать? спасибо

  Відповідь: звертатись до суду

 6. Юрiй:

  Моя колишня дружина прописала своего новорожденного сына у мою квартиру без моего вiдома шо менi робити?я власник,дитина не моя ми розведенi 4 Роки.

  Відповідь: звертатись до суду з випискою

 7. Олена:

  Підкажіть, будь ласка, чи можна прописати дитину в іпотечній квартирі?

  Відповідь: залежить від умов вашого іпотечного договору

 8. Ольга:

  Батьки українці та прописані в Україні, зараз знаходяться в США по грін карті там у них народилася дитинка. Виготовляють свідотцтво про народження та будуть через консульство подавати на пампорт.Чи можна зареєструвати дитинку за місцем проживання матері в Україні без особистої присутності батьків та які необхідні документи? Бабуся чи дідусь можуть зареєструвати дитину?

  Відповідь: порадимо скористатися статтею

 9. Вікторія:

  БУЛА У СОЦ ЗАХИСТЫ СВОГО РАЙОНУ КОЛИ ПОДАВАЛА ДОКУМЕНТИ НА ДОПОГУ ПРИ НАРОДЖЕЫ ДИТИ , ТА ПИТАЛАСЯ ЧИ МОЖНА ЧЕРЕЗ НИХ ППРОПИСАТИ ДИТИНУ ВОНИ МЕНЫ СКАЗАЛИ ЩО НЫ ..
  цЕ НЕПРАВДА?

  Відповідь: повна та достовірна інформація значиться в статті

 10. Марія:

  Якщо я власниця будинку,чи може моя дочка(приписана в цьому домі,але не являється співвласником) прописати новонароджену дитину без мого відома і без моєї згоди

  Відповідь: ні

Добавить комментарий