images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Олена:

  Доброго дня, я сирота, прописки га даний час не маю, а батько дитини відмовляється ії прописати до себе. Чи можна його законним чином заставити прописати сина?

  Відповідь: порадимо звернутися до місцевого органу влади

 2. Галина:

  Доброго дня.. Як бути з пропиской дітей, якщо мати сирота і батько теж.. Свого житла немає.. В такій ситуації що робити?

  Відповідь: зверніться по допомогу до місцевого органу влади

 3. Igor:

  Доброго дня, чи є обов’язкова присутність батька, щоб приписати дитину, на даний момент в квартирі прописанні батьки і старша дитина , батько дитини за кордоном, повернеться за рік. Спасибі

  Відповідь: так

 4. Сюзанна:

  Добрий день. Чи обов’язковий є документ правовласності на будинок ,для приписки дитини ?

  Відповідь: так

 5. Відмовляють у реєстрації новонародженої дитини у зв’язку з тим, що квартира де зареєстрована мати знаходиться під судовим обтяженням. Це законно?

  Відповідь: абсолютно не законно

 6. Діма:

  Скажіть будь ласка мужу я приписати новонароджену дитину у не приватизовану хату
  У які я прописаний а дружина поки прописана у іншому місці???? Дякую

  Відповідь: за умов та порядку, що значиться в статті

 7. Василь:

  Доброго дня,
  Підкажіть будь ласка.
  Жінка в розлученні,голова дому чоловік з яким розлучена.В даному домі проживає і прописана жінка з двома дітьми.тепер народилася третя дитина від іншого чоловіка який визнав батьківство,але разом не проживають.
  Чи має право жінка прописати третю дитину біля себе в даному домі?
  Документи на дім в першого чоловіка,з яким розлучена,він разом не проживає.
  Чи може потім виникнути спір з чоловіком?

  Відповідь: без документів надати аналіз по ситуації майже не можливо.

 8. Інина:

  Які документи потрібно надати щоб ви могли мені дати повну відповідь.

  Відповідь: не має можливості дистанційно вивчати документи, мета сайту- донести ваші права в статтях. Зверніться за очною фаховою допомогою

 9. Ірина:

  Доброго дня. Підкажіть будласка чи правомірно внук без згоди власника будинку прописав новонароджену дитину. Дружина внука проживає за своєю адресою разом з новонародженою дитиною

  Відповідь: необхідно бачити всі документи цілком для надання відповіді

 10. Олена:

  Доброго дня, я маю статус ВПО. Народила дитину, куди звернутись щоб її прописати і які документи потрібні. Дуже дякую за відповідь

  Відповідь: вся необхідна інформація міститься в статті на сайті

Добавить комментарий