Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

Сайт працює виключно на кошти, які ми отримуємо від Вас. Так, дякуючи усім, хто фінансово допоміг сайту у листопаді 2013 року, ми забезпечили технічну можливість існування сайту на 2014 рік і сподіваємося, що цей ресурс буде корисним для Вас.

Дякуємо за розуміння та підтримку!

Представник ініціативи

Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк

———————

Ви можете підтримати сайт пожертвами на картковий рахунок  (у грн.): Найменування банку: Приватбанк.  Номер карткового рахунку:  4149-4377-0292-0610

Найбільш простий спосіб зробити це через термінали самообслуговування. Вони є всюди і достатньо просто зробити поповнення по номеру картки.    Зрозуміло що можна використати будь-які інші можливі способи (приват24, переведення з іншого банку або безпосередньо в касі будь-якого банку тощо.

54 комментария on Сайт «ВАРТО ЗНАТИ»

 1. Доброго дня! прошу надати роз’яснення, за субсидією звернулась 19.05.2017 року. Один з членів сім’ї здійснив покупку 16.05.2017р. в декларації розділ 3 запитується про здійснення витрат на суму, що перевищує 50тис.грн., які здійсненні протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії. Субсидія мені призначається з травня не залежно коли б я написала заяву, тому доцільно вважається що будь- яку покупку я не повинна здійснювати по 30.04.2017 (12 місяців перед зверненням)ніде не звучить на дату звернення. Прошу спростувати чи обґрунтувати. Що мається на увазі 12 місяців перед зверненням. Наступні автоматичні перерахунки не містять дат, період наступає з місяця. Дякую

  Відповідь: без огляду ваших документів надати розяснення не вбачається можливим.

 2. Скажіть,будь ласка,з приводу цього питання «Чи береться до розрахунку субсидії дохід страхові виплати з фонду соціального страхування?», яким нормативним документом можна це підтвердити? Дякую.

  Відповідь: цей перелік міститься в статті на сайті

 3. Доброго дня. Підскажіть, будь ласка,Чи береться до розрахунку субсидії дохід страхові виплати з фонду соціального страхування? Дякую.

  Відповідь: так

 4. Рішення суду 30% від прож.мін.на одну дитину, мені платять 20%,як вирахувати недоплати, і чи він мені боргує? Можна рахувати борг за 10 років,для повернення давати в суд?

  Відповідь: з вашого описа ситуація не зрозуміла, зверніться за очною фаховою допомогою.

 5. ТЕТЯНА:

  ДОБРИЙ ДЕНЬ.ПІДСКАЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА.Я ЗДАЛА НА СОЦ.ДОПОМОГУ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ СІМ ЯМ НА ДАНИЙ ЧАС ДОПОМОГА МЕНІ НЕ ВИХОДИТЬ В ЗВ ЯЗКУ З ЗБІЛЬШЕННЯМ ДОХОДІВ У СІМ Ї АЛЕ В ГРУДНІ ПОВИННІ ЗБІЛЬШИТИ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ЧИ ПОТРІБНО МЕНІ ЗНОВУ ПОДАВАТИ ЗАЯВУ ЧИ ВОНИ ПОВИННІ АВТОМАТИЧНО ЗРОБИТИ ПЕРЕРАХУНОК (ЗАЯВУ НА ДОПОМОГУ Я ПОДАВАЛА У ЖОВТНІ)

  Відповідь: ні, не треба. Прочитайте статтю

 6. наталя:

  Доброго вечора.поновила малозабеспеченість і в мене небуло мінімальної зарплати(3200)середня зарплата за 6 місяців 3100.і з мене зняли 20% з призначених грошеї.як пояснили томуу що немає 3200 тому і зняли.чи можливо таке.

  Відповідь: обгрунтування зменшення мають видавати, законом зменшення передбачено у низьці випадків. Просіть письмову відповідь від УСЗ

 7. Тетяна:

  Перепрошую за неточності у питанні, навчалася особа 20 років тому, втратила диплом, а тепер ця інформація потрібна, щоб підтвердити стаж при оформлені пенсії, з огляду на це, як краще діяти? Дякую (Добрий вечір! Допоможіть, будь ласка, у вирішенні настпуного питання: на руках є документ, що підтверджує період навчання у Донецькому коледжі, проте, виданий він ДНР. Як правильно: визнати в судовому порядку належність документа чи встановити факт навчання (як факт, що має юридичне значення)? Дякую!

  Відповідь: в даному випадку немає предмету для позову. Суд не буде встановлювати факт видачі документа, що видан незаконними органами, і ніхто не буде зараховувати час навчання в незаконних органах.)

 8. Тетяна:

  Добрий вечір! Допоможіть, будь ласка, у вирішенні настпуного питання: на руках є документ, що підтверджує період навчання у Донецькому коледжі, проте, виданий він ДНР. Як правильно: визнати в судовому порядку належність документа чи встановити факт навчання (як факт, що має юридичне значення)? Дякую!

  Відповідь: в даному випадку немає предмету для позову. Суд не буде встановлювати факт видачі документа, що видан незаконними органами, і ніхто не буде зараховувати час навчання в незаконних органах.

 9. Тетяна:

  Добрий вечір! Підкажіть, будь ласка, чим передбачена заборона притягувати до дисциплінарної відповідальності під час відпустки? Дякую!

  Відповідь: КЗпП

 10. Тетяна:

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо громадянка Росії, яка визнана Московським судом недієздатною,приїде на Україну, набуде громадянство України, необхідно буде звертатися до українського суду за ршенням про її недієздатність, чи достатньо буде рішення РФ? Дякую!

  Відповідь: достатньо Рішення РФ

Добавить комментарий