До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

97 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Яна:

  Доброго дня. 2.5 роки тому я зареєструвала дитину відповідно до ч. 1 стааті 135 Сімейного Кодексу. На даний момент я планую подати батька на аліменти, для,цього спершу потрібно пройти процедуру встановлення батьківства. Скажіть будь ласка, в даній ситуаціі є можливість подання спілтноі заяви до РАГСУ чи лише встановлення батьківства в судовому порядку?Дякую

  Відповідь: лише в судовому порядку

 2. Тетяна:

  А якщо мати не перебуває в шлюбі, але на момент зачаття дитини перебувала в ньому,який тоді порядок?

  Відповідь: в статті значиться

 3. Анна:

  Или возможно получение свидетельства о рождении ребенка по доверенности бабушкой или дедушкой?

  Відповідь: інформація є в статті та в нормативних актах

 4. Анна:

  Добрый день! Если я гражданка Украины. Не замужем. Рожать планирую в другой стране. Как мне в таком случае получить свидетельство о рождении ребенка в Украине?

  Відповідь: повернутися до країни та отримати свідоцтво. Прочитайте порядок реєстрації народження дитини в статті на сайті

 5. Павло:

  Доброго дня. Ми із дружиною перебуваємо у законному шлюбі, але маємо різні призвища. Нещодавно народилися діти, вона перебуває із ними на стаціонарі і буде там ще 3-4 тижня. Як зареєструвати дітей у такому випадку? Бо знаю, що у разі різних приізвищ потрібна присутність обох бітьків.

  Відповідь: ви даєте їй прізвище- і погоджуєте згоду обопільну в заяві в РАЦСі, присутність обох обовязкова.

 6. Марія:

  За якими критеріями вказується місце народження дитини, (місто в якому народилася дитина, чи село, хутір без сільської Ради де зареєстровані батьки)

  Відповідь: інформація є в статті на сайті, знайомтесь

 7. Марина:

  Доброго дня! Дитина народилась в Туреччині (мати украінка, батько іранець — тимчасово перебувають в краіні в статусі біженців). В Туреччині непередбачено законом автоматичного набуття громадянства при народженні — є лише виписка з лікарні про народження і дитині видали тимчасовий документ на час перебування в Туреччині який продовжуеться кожні 6місяців. Чи можливо оформити дитині свідоцтво про народження украінського зразка і вписати дитину у внутрішній і закордонний паспорти матері? Як і куди звертатись? П.с: дитині наразі 1рік5місяців і батьки «невиізні» на даний час з Туреччини, тобто як це можна вирішити з місця і чи взагалі можливо?
  Дякую за відповідь!

  Відповідь: зверніться до органів ДМС

 8. Дени:

  як отримати паспорт, якщо при народженні жінка ромської національності не назвала дитину, лише вказано вагу та стать, з батьком дитини не перебували в офіційному шлюбі та жінка в подальшому померла і свідоцтво про народження було втрачено

  Відповідь: ймовірно лише через суд, необхідно знайомитися з ситуацією детальніше

 9. Віта:

  чи потрібно замінювати на українське (українського зразка) свідоцтво про народження видане в Італії. Обидва батьки українці. дитина громадянство україни. зараз проживаємо на Україні.

  Відповідь: така заміна законом не передбачена

 10. Роман:

  Добрий день. Чи має свідоцтво про народження термін ції до 16 р. чи до 18 р.? Якщо так, чи є цей термін визначений якимось законодавчим актом?

  Відповідь: не має

Добавить комментарий