До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

97 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Алина:

  Доброго дня! При отриманні свідоцтва при народженні було вказано місце народження за пропискою. Чі можливо переробити свідоцтво, вказавши місце народження народження дитини — фактичне місце народження?

  Відповідь: ні

 2. Оксана:

  Добрий день, я громадяника України, мій хлопець громадянин Молдови.Так сталося що ми не встигли одружитися в зв’язку з закриттям кордонів. Через місяць а нас народиться дитина. В мене є його перевод паспорта з перекладом на українську мову, нотаріально завірений.Коли народиться дитина я зможу його записати батьком?? Чи потрібно якісь додаткові документи??

  Відповідь: інформація розкрита в статті на сайті

 3. Оксана:

  Доброго дня! В мене таке питання:якщо в свідоцтві де інформація про батька, не вказано «громадянин України», це вважається свідоцтво з помилкою? І як дізнатись, чия це помилка — моя чи реєстратора? Я впевнена, що реєстратора, тому що я така не одна. Ті, хто народжував зі мною одночасно теж так само

  Відповідь: зверніться в УСЗ особисто

 4. Наталя:

  Добрий день! Я вагітна скоро маю робити дитину. Мій громадянський чоловік в тюрмі. Чи можу я його вказати як батько дитини. І він написав мені довіреність на всі документи на все.

  Відповідь: ні

 5. Наталія:

  Доброго дня. В мене видане свідоцтво про народження дитини за місцем проживання, а Не за місцем прописки. Тобто проживаємо з чоловіком в селі , а прописані в місті. Тепер із районного ЗАГСУ (за місцем прописки) заставляють нас переробити свідоцтво про народження дитини. Чи правомірні дії ЗАГСУ? ДЯКУЮ.

  Відповідь: за описаних подій вимога неправомірна

 6. Інеса:

  Доброго дня в мене таке питання:
  Видано свідоцтво про народження дитини де не вказано громадянство батька як підтвердити громадянство батька дитини якщо батько іноземець та не проживає в Україні але є свідоцтво про шлюб на теперішній час шлюб розірваний але свідоцтво про народження залишається без змін, а саме громадянство батька відсутнє! Тому виїхати за кордон я не можу через те що не вказано, що батько іноземець, також батько не надає дозвіллі на виїзд за корд. Чому відділ ЗАГСу не врахував документ який я надавала під час реєстрації свідоцтво про народження, а саме свідоцтво про шлюб де чітко вказано громадянство батька. Що мені порадити куди звертатися та як вирішити цю проблему? Тобто як підтвердити громадянство дитини та вписати в свідоцтві про народження.

  Відповідь: почніть зі звернення на очною фаховою допомогою

 7. Павло:

  Доброго дня! Ми живемо в цивільному шлюбі, я на даний час ще перебуваю в офіційному шлюбі, в нас народився син. Підкажіть будь-ласка які документи потрібні для оформлення свідоцтва при народженні і чи потрібен в РАГС довідка про приписку, якщо в нас ID-паспорт?

  Відповідь: інформація міститься в статті

 8. Mariana:

  Доброго дня!! Чи можливо зробити свідоцтво про народження в Україні, якщо дитина народжена за кордон.. Дякую за відповідь

  Відповідь: за певних обставин, які викладені в статті

 9. Аlina:

  Розлучена меньше місяця. Чи можу я зареєструвати дитину не на колишнього чоловіка, а на біологічного батька дитини ? І як це зробити ?

  Відповідь: ні. Потрібно буде або рішення суду, або ж згода всіх трьох чоловіків

 10. Anka:

  Чи можна змінити ім’я 3 місячній дитині?

  Відповідь: за умови, визначених в законі та викладених на сайті

Добавить комментарий