Необхідно знати, що суб’єктами погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою є:

боржник — зазначений у рішенні суду або виконавчому документі суб’єкт, який повинен сплатити кошти або вчинити інші дії майнового характеру щодо особи, на користь чи в інтересах якої ухвалено це рішення;

відповідальна особа (особи) — посадова особа органу державної виконавчої служби, на яку покладені обов’язки з ведення обліку рішень, виконання яких гарантується державою, інвентаризації заборгованості за цими рішеннями та їх передачі до органу Казначейства;

заявник — фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої ухвалено рішення суду або видано виконавчий документ, або її представник;

органи державної виконавчої служби — управління державної виконавчої служби головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі;

органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, — головні управління Казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі;

Підставою погашення заборгованості є рішення, а саме:

 • виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів
 • рішення суду, що набрали законної сили.

Важливо: рішення подаються до органів державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості. 

Заявник має подати до органів державної виконавчої служби:

 • заяву про виконання рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, якщо зазначений рахунок відсутній;
 • оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірену його копію);
 • копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків
 • копію паспорта громадянина України.

Важливо: Зазначені документи можуть бути подані заявником особисто або через представника, повноваження якого оформлені належним чином, до відповідного головного управління юстиції, або направлені поштою.

Важливо: У разі зміни способу і порядку виконання рішення до виконавчого документа або рішення суду заявнику треба додати відповідну ухвалу суду про зміну способу і порядку виконання рішення.

Строк розгляду:

Не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня надходження рішення до органу державної виконавчої служби заявнику надсилається повідомлення про прийняття рішення до обліку .

У повідомленні зазначається черга задоволення вимог заявників, до якої включено рішення.

Черговість погашення заборгованості:

перша черга — рішення щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров’я, а також у зв’язку з втратою годувальника;

друга черга — рішення, пов’язані з трудовими правовідносинами;

третя черга — інші рішення.

Важливо: Рішення вносяться до кожної з черг за датою їх надходження до органу державної виконавчої служби та після прийняття до обліку вносяться до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою.

Заявнику гарантується доступ до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою — у повідомленні про прийняття рішення до обліку зазаначається адреса відповідного веб-сайта в ґінтернеті, а також ідентифікатор для доступу до інформації Реєстру.

Порядок погашення заборгованості:

Щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, прийняті органами державної виконавчої служби виконавчі документи  та рішення суду передаються органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для погашення заборгованості за ними.

Важливо: про передачу рішення надсилається повідомлення із зазначенням реквізитів акта приймання-передавання.

Погашення заборгованості здійснюється Казначейством в межах бюджетних асигнувань, визначених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду на підставі рішень, поданих органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, згідно з Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними:

Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», ЗУ “Про державний бюджет України”, Постанова Кабінету Міністрів України №440 від 3 вересня 2014 “Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою”,Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників. затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2011 р. N 845

 

Tags: ,

21 комментарий on Щодо погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою

 1. Леонід:

  Будь ласка підскажіть коли буде виконано рішення судів.
  Постанова від 24.12.2010 № 2а-2153/10 виданий Ленінським районним судом м. Харків. Данні про рішення 27.01.2015 року внесені до реєстру рішень виконання яких гарантується державою за № 46248623.

  Постанова від 18.01.2012 №2а-5/10 виданий Ленінським районним судом м. Харків. Данні про рішення від 25.11.2014 року внесені до реєстру рішень. виконання яких гарантується державою за № 45609990.

  Постановою від 22.09.2011 № 2а-3549/11 виданий Ленінським районним судом м. Харків, Данні про рішення25.11.2014 внесені до реєстру рішень, виконання яких гарантується державою за № 45609982

  Відповідь: ми ж не є виконавчої службою, щоб відповісти на ваше питання. Звертайтесь до виконавчої

 2. Янина:

  Подскажите пожалуйста, мои родители после прохождения судов получили письмо с ДВС о направлении материалов в органы казначейства для выплат по первой очереди. Сейчас пришло письмо о том что выплаты будут в этом году и образец заявления, но родители уже умерли. Как быть в этом случае, можно ли получить выплаты детям?

  Відповідь: після спадкування та отримання свідоцтва про прийняття спадщини у нотаріуса

 3. Олександр:

  Доброго дня! На сайті stack.informjust.ua отримав відповідь:
  Результати пошуку за запитом «48782489»
  До Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою, внесено інформацію про виконання рішення №48782489. Підкажіть будь-ласка,що це означає?

  Відповідь: що інформація є в дердавному реєстрі

 4. Тетяна:

  Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, помер мій тато, він разом з мамою подавав документи на повернення коштів. Мамі рішення суду прийло, а на тата ні, чи взагалі мама чи діти можуть отримати ці кошти?

  Відповідь: в залежності від того що ви маєте на увазі-рішення прийшло. Який позов, його характер, передбачено спадкування тощо

 5. У мене є 2 судових рішення , що мають статус Res judicata (остаточне). Перше від серпня 2010 року друге від червня 2011 року. Обидва рішення відносяться до категорії про яку йде мова у статті. Мною вжито всіх заходів. Гроші по теперішній час не отримав. Звернувся до ЄСПЛ. На даний момент скарги на розгляді. Хоча статистика виконання рішень ЄСПЛ в Україні не краща за виконання рішень національних судів.

  Відповідь: дякуємо, що розповіли про стан виконання у вашому випадку

 6. Степан островський:

  Може порекомендуєте нормального адвоката у нас таких справ є 6шт

  Відповідь: передусім пораджу все ж таки прочитати статтю на сайті. Якщо ви вже самостійно впорались з рішення суду на вашу користь, робота з держ.виконавцем вам також вдасться. Рекомендацію не даємо, оскільки це ваш особистий вибір, і у вашому місті. Є представництво УГСПЛ у містах, спробуйте туди звернутись.http://helsinki.org.ua/index.php?r=1.3.2

 7. Степан островський:

  Рішення суду та виконавчий литс Про стягнення з Пенсійного фонду на мою користь недоплаченої пенсії був у райвідділі ДВС з 2012р і лежить без виконання.Згідно 440пост.у грудні місяці2014р було написано заяву у Обланий відділ ДВС і отримано відповідь що включено до єдиного реєстру. що робити далі?

  Відповідь: оскаржуйте дії виконавця. На сайті є стаття на тему- що робити, коли рішення суду не виконується.

 8. Степан островський:

  Я вибачаюсь ,але боржником є управління пенсійного фонду я є стягувачем

  Відповідь: тоді ви працюєте з державним виконавцем, по виконавчому провадженню.

 9. Степан островський:

  Лоброго дня!!!скажіть що потрібно робити далі якщоу Обласний відділ ДВС написано заяву про стягнення пенсій по суду і внесено в единий реєстр даних сума боргу.Чи потрібно звертатись в казначейство і в якому порядку

  Відповідь: якщо ви боржник, і не згодні з виконавчим провадженням, Вам необхідно звертатися до суду. А наразі у вас будуть вираховувати з пенсії, відповідно до виконавчого листа, і звернення до казначейства ніяк не вплине.

 10. Волинюк Іван:

  Я маю кредит у банку 29 000 грн. на 3 роки, 7 144 грн я сплатив.
  Зараз в даний час я не можу сплачувати місячні внески, чи може банк мені списати 50% кредиту (Чи прийняли такий закон про списання заборгованості?).

  Відповідь: такого закону немає, як і обовязку у банка щось списувати. Домовляйтесь про реструктуризацію, але це право банку, а не обовязок.

Добавить комментарий