У яких випадках можна отримати виплати по лікарняному якщо Ваша дитина захворіла ?

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується якщо дитина ще не досягла 14 років.

Але також слід пам’ятати, що законодавством передбачено також  виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї і відповідно якщо вашій дитині більше 14 років ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно і розмір виплат буде значно меншим.

Хто має право на отримання цих виплат ?

Лікарняний видається лікуючим лікарем  одному  із  працюючих членів  сім’ї  або  іншій  працюючій  особі,  що фактично здійснює догляд. Зрозуміло, що це має бути офіційне працевлаштування для того щоб мати статус застрахованої особи.

На який строк може бути виписаний лікарняний ?

Для  догляду  за хворою дитиною віком до 14 років лікарняний  видається  на  період,  протягом  якого   дитина  потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.

Після 14 днів лікарняний вже не виписується, а видається медична довідка (ф. № 138/0), яка є підставою для того щоб отримати на роботі відпустку без збереження зарплати.

Водночас якщо дитина до 6 років потребує стаціонарного лікування дітей (тобто в лікарні)  то матері чи батьку таки видається лікарняний на весь період перебування в стаціонарі разом з дитиною.

Якщо вашій дитині від 6 до 14 років, то лікарняний видається  на період,  коли,  за висновком відповідної лікарської комісії,  дитина потребує індивідуального догляду. Коротше кажучи цей строк може бути у цьому випадку не до кінця перебування дитини у лікарні, а лише до того часу поки комісія визначить доцільним індивідуальний догляд.

Також якщо ваша дитина має статус постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, то лікарняний видається на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.

Якщо говорити про дітей які старші 14 років то лікарняний можна отримати на термін до 3 днів. У виключних випадках цей строк може бути подовжено до 7 днів.

Що робити якщо в сім’ї хворіє декілька дітей ?

Якщо  в  сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один лікарняний.  У разі   виникнення   захворювання  у  дітей  в  різний  час  лікарняний видається в кожному конкретному випадку окремо.

Якщо в період звільнення від роботи  по медичній довідці (ф. № 138/0) за  хворою дитиною захворіла друга дитина або виникло  нове (не пов’язане з попереднім) захворювання у першої дитини,  то  довідка закривається і видається новий лікарняний.

Чи видається лікарняний при хворобі дитини, якщо батько чи мамо вже перебувають у відпустці ?

Якщо мати або батько,  які  доглядають  за хворою  дитиною,  перебувають  у  цей  час  у  щорічній (основній чи додатковій) відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці,  у  відпустці  для  догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  то   лікарняний   видається  тільки з  дня коли ця людина повертається на роботу.

Але також законодавство передбачає, що лікарняний  видається працюючій особі, яка здійснює  догляд  за  дитиною  віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком  до 18 років, у випадку пологів або хвороби матері на період, коли вона за медичними висновками лікаря не може здійснювати  догляд  за  дитиною,  а  також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною.

У яких випадках лікарняний не видається ?

—   за хворою дитиною в період щорічної (основної та  додаткової) відпусток,  відпустки  без  збереження заробітної плати,  частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;

—   за здоровою дитиною на період карантину;

—  за хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.

Який розмір виплат за лікарняним по догляду за хворою дитиною ?

Ось тут можна http://www.kadrovik.ua/novyny/rozrahunok-likarnyanyh-vyplat-po-novomu-z-4-lypnya-2015 знайти достатньо детальне роз’яснення з картинками на тему розрахунку виплат лікарняних.

 

40 комментариев on Що варто знати коли дитина захворіла і батькам необхідно взяти лікарняний

 1. Вячеслав:

  Доброго дня! Скажіть будь ласка лікарняний на батька військовослужбовця по догляду за 4 річною дитиною, при працюючій матері надасть?

  Відповідь: так

 2. Олеся Петлюк:

  Доброго дня , підкажіть будьласка, я ще у лютому була 5 днів на лікарняному з дитиною, агрошей ще нема, чому:

  Відповідь: зверніться в УСЗ

 3. Олеся:

  Доброго дня , підкажіть будьласка, я ще у лютому була 5 днів на лікарняному з дитиною, агрошей ще нема, чому:

  Відповідь:зверніться в УСЗ

 4. Анна:

  Доброго вечора. Підкажіть будь-ласка, для працівників поліції умови видачі лікарняних якось відрізняються? Моя дитина віком 6 років зламала руку, після виписки з лікарні мені відкрили лікарняний, по закінченню 14 днів лікар сказав що лікарняний закриють, а далі видадуть довідку по догляду. Але на роботі сказали що така довідка не підходить і що мені потрібно виходити на роботу. Дитина з гіпсом до садочку ходити не може.

  Відповідь: ні, не відрізняються. Однакові умови для всіх, визначені в статті

 5. Яна:

  Доброго дня, чи положено видавати лікарняний батькові, що здійснює догляд за здоровою дитиною до 3 років, якщо мати знаходиться у стаціонарному відділенні для недоношених дітей по догляду за другою хворою недоношеною дитиною?

  Відповідь: так

 6. Галина:

  Доброго дня.У мене дитина-інвалід по цукровим діабету.Їй 6 років.Зараз проходило в стаціонарі планові обстеження.Лікар лікарняного не відкрив.Сказав,що по закону лікарняний видають до 6 років.Як це можливо,щоб така мала дитина пройшла всіх лікарів сама,перевірила собі рівень глюкози і вколотис самостійно?Це ж ще більший стрес для дитини?

  Відповідь: відмова неправомірна. Вимагайте лікарняний, Інструкція № 455 це передбачає.

 7. Валентина:

  якщо від минулого лікарняного прошло 5 робочих днів (10 по календарю)і дитина знову захворіла (2,7 років) чи зобов*язані мені відкрити лікарняни? Педітр нам сказала, що можна виписати лише довідку…

  Відповідь: залежить від вашого статусу: працююча чи ні

 8. Анастасія:

  Доброго вечора. Підскажіть будь ласка. Я працюю на ставці 0.375 в садочку офіційно, захворіла дитина. Мені лікарняний не відкривають, лікар сказала тільки довідка за хворою дитиною на два тижні. ЗП я не отримала цього місяця. Це правильно?

  Відповідь: ні

 9. Вікторія:

  Коли дитині рік і два місяці,а мама працює неповний робочий день, можливо брати лікарняний по догляду?

  Відповідь: так

 10. Олена:

  Доброго вечора.Я б хотіла дізнатися якщо дитина прописана в одному місті а коли поїхали в інше там де вона не прописана,вона там захворіла.Мене цікавить чи лікар має право дати лікарняне дитині і бабусі яка за нею доглядає?Хоча до цього нам робили там прививки і мед.огляд до 3 років.Зараз 3 роки дитині.Третій тиждень уже хворіє.

  Відповідь: ні

Добавить комментарий