У яких випадках можна отримати виплати по лікарняному якщо Ваша дитина захворіла ?

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується якщо дитина ще не досягла 14 років.

Але також слід пам’ятати, що законодавством передбачено також  виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї і відповідно якщо вашій дитині більше 14 років ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно і розмір виплат буде значно меншим.

Хто має право на отримання цих виплат ?

Лікарняний видається лікуючим лікарем  одному  із  працюючих членів  сім’ї  або  іншій  працюючій  особі,  що фактично здійснює догляд. Зрозуміло, що це має бути офіційне працевлаштування для того щоб мати статус застрахованої особи.

На який строк може бути виписаний лікарняний ?

Для  догляду  за хворою дитиною віком до 14 років лікарняний  видається  на  період,  протягом  якого   дитина  потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.

Після 14 днів лікарняний вже не виписується, а видається медична довідка (ф. № 138/0), яка є підставою для того щоб отримати на роботі відпустку без збереження зарплати.

Водночас якщо дитина до 6 років потребує стаціонарного лікування дітей (тобто в лікарні)  то матері чи батьку таки видається лікарняний на весь період перебування в стаціонарі разом з дитиною.

Якщо вашій дитині від 6 до 14 років, то лікарняний видається  на період,  коли,  за висновком відповідної лікарської комісії,  дитина потребує індивідуального догляду. Коротше кажучи цей строк може бути у цьому випадку не до кінця перебування дитини у лікарні, а лише до того часу поки комісія визначить доцільним індивідуальний догляд.

Також якщо ваша дитина має статус постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, то лікарняний видається на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.

Якщо говорити про дітей які старші 14 років то лікарняний можна отримати на термін до 3 днів. У виключних випадках цей строк може бути подовжено до 7 днів.

Що робити якщо в сім’ї хворіє декілька дітей ?

Якщо  в  сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один лікарняний.  У разі   виникнення   захворювання  у  дітей  в  різний  час  лікарняний видається в кожному конкретному випадку окремо.

Якщо в період звільнення від роботи  по медичній довідці (ф. № 138/0) за  хворою дитиною захворіла друга дитина або виникло  нове (не пов’язане з попереднім) захворювання у першої дитини,  то  довідка закривається і видається новий лікарняний.

Чи видається лікарняний при хворобі дитини, якщо батько чи мамо вже перебувають у відпустці ?

Якщо мати або батько,  які  доглядають  за хворою  дитиною,  перебувають  у  цей  час  у  щорічній (основній чи додатковій) відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці,  у  відпустці  для  догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  то   лікарняний   видається  тільки з  дня коли ця людина повертається на роботу.

Але також законодавство передбачає, що лікарняний  видається працюючій особі, яка здійснює  догляд  за  дитиною  віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком  до 18 років, у випадку пологів або хвороби матері на період, коли вона за медичними висновками лікаря не може здійснювати  догляд  за  дитиною,  а  також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною.

У яких випадках лікарняний не видається ?

—   за хворою дитиною в період щорічної (основної та  додаткової) відпусток,  відпустки  без  збереження заробітної плати,  частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;

—   за здоровою дитиною на період карантину;

—  за хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.

Який розмір виплат за лікарняним по догляду за хворою дитиною ?

Ось тут можна http://www.kadrovik.ua/novyny/rozrahunok-likarnyanyh-vyplat-po-novomu-z-4-lypnya-2015 знайти достатньо детальне роз’яснення з картинками на тему розрахунку виплат лікарняних.

 

104 комментария on Що варто знати коли дитина захворіла і батькам необхідно взяти лікарняний

 1. Олександр:

  Доброго дня. Моя дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років і потребує лікування в стаціонарі (оперативне втручання). Чи можу я, батько дитини, оформити лікарняний для догляду за дитиною на період лікування дружини?

  Відповідь: за описаних обставин відповісти не вбачається можливим

 2. Валентина:

  Працівниця перервала відпустку по догляду за дитиною до 3-х років і вийшла на повний робочий день, зараз принесла лікарняний із стаціонару на 14 днів. Лікарняний підлягає оплаті? Чоловік не працює.

  Відповідь: скористайтесь інформацією в статті

 3. Михаил:

  Доброго дня дружина в декретній відпустці по меншій дитині,старша захворіла чи можу я піти на лікарняне по догляду,дитині 3 роки.

  Відповідь: в цілому — так, але оформлення догляду важливе. Тому радимо з початку ознайомитися зі статтями

 4. лариса:

  Добрий день, мене цікавить питання, якщо я офійійно працюю в державній установі і у мене захворіла дитина 7 років, чи можна мені взяти лікарняний якщо дитина лікується амбулаторно.

  Відповідь: у порядку визначеному для отримання Лікарняних. Інформація визначена в статті

 5. Доброго дня! Мій старший син має інвалідність. Йому потрібна планова госпіталізація. Чи маю я право на отримання листка непрацездатності, якщо дитині вже є 14 років?

  Відповідь: знайомтесь зі статтею на сайті

 6. Уляна:

  Доброго дня! Дитині 14 років, мені лікарняне передбачено чи ні? Дякую.

  Відповідь: знайомтесь зі статтею

 7. Людмила:

  Доброго дня. Батько знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, ця дитина захворіла і лікувалась у стаціонарі. Водночас мати принесла листок непрацездатності на увесь період. У сім’ї є ще 3-є дітей. Чи моємо ми право його оплачувати?

  Відповідь: необхідно вивчати всі документи

 8. Сніжана:

  Я працюю вихователем в ЗДО на ставку моїй дитині 9 місяців маю я право на лікарняний якщо ми лікуємось стаціонарно, на роботі мені відмовляють тим що отримую допомогу до 3-х років

  Відповідь: за описаних умов — ні

 9. Ірина:

  Добрий день! Моїй дитині ще не виповнилося 3 роки, але я вийшла на роботу на неповний робочий день. Дитина хворіла амбулаторно з 09.12 по 18.12. Мене перевели на повний робочий день з 01.12 по 13.12. Мені в лікарні видали листок непрацездатності, але не роботі відмовляються його оплачувати, так як я отримую допомогу по догляду за дитиною до 3-х років (860грн.). Чи правомірні дії роботодавця?

  Відповідь: з описаного надати відповідь не вбачається можливим

 10. Доброго дня, чи надаеться ликарняни якщо один з батьків непрацюе

  Відповідь: ні

Добавить комментарий