Як звернутися в міліцію ?

У разі якщо відносно вас готується або вже було скоєно злочин чи адміністративне правопорушення, ви володієте інформацією або стали свідком таких подій, ви маєте право звернутися до міліції з відповідною заявою чи повідомленням.

Стаття 10 Закону України «Про міліцію» та наказ МВС України від 19.11.2012 року № 1050 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії» покладає на міліціонерів обов’язок приймати і реєструвати заяви й повідомлення та своєчасно приймати по таких заявах (повідомленнях) рішення.

 

Важливо пам’ятати при зверненні до служби «102»!

В ситуації, коли необхідна термінова допомога, слід телефонувати до служби «102», назвати себе та чітко і зрозуміло пояснити що сталося, а також вказати адресу де необхідна допомога.

Якщо ви не можете назвати точну адресу, слід детально описати місце події, назвати орієнтири, наприклад назви магазинів, підприємств чи державних установ, які знаходяться поряд, тощо.

Ваш дзвінок буде прийнято та зареєстровано оператором і на виклик направлять патруль міліції чи дільничного інспектора.

Обов’язково зверніть увагу, що анонімні заяви та повідомлення не реєструються, тому у разі відмови назвати себе, існує ризик, що на ваше повідомлення не буде невідкладної реакції.

 

Пам’ятайте!

Будь-які дзвінки на номер 102 є безкоштовними, навіть з мобільного телефону.

 

Зверніть увагу!

Працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він займає та місцезнаходження і часу, в разі звернення до нього громадян з заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього їх виявлення зобов’язаний вжити заходів до попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.

Тому, у разі необхідності, звертайтеся за допомогою до міліціонерів, які знаходяться поряд!

 

Знайте!

Якщо подія вже сталася і немає необхідності в негайному реагуванні, краще звернутися із заявою до найближчого відділку міліції. Така заява може бути подана письмово або усно.

У разі подання усної заяви, на її підставі міліцією складається протокол, який ви маєте прочитати та підписати.

При подачі письмової заяви в ній слід вказати найменування органу до якого вона подається, ваше ПІБ та контактні данні: адресу та номер телефону (у верхньому правому куті), детально викласти обставини події, яка сталася, прикмети причетних осіб, написати чого ви вимагає (наприклад, притягти відповідальну особу до кримінальної відповідальності), поставити дату та підписати.

 

 

Шаблон заяви:

Начальнику назва відповідного підрозділу міліції МВС Україні в найменування населеного пункту (регіону)_______________________________(Прізвище, ім’я, по батькові)

_______________________________

(ПІБ особи, що підписує заяву, адреса місця проживання, телефон)

 

ЗАЯВА

 

Детальний опис обставин справи з виказанням ПІБ причетних осіб або їх прикмет та свідків, які можуть підтвердити ваші слова…

 

Враховуючи викладене, прошу (необхідно вказати ваші вимоги, наприклад):

1. Притягти ПІБ особи до відповідальності.

2. Про результат розгляду заяви повідомити мене письмово.

 

Дата » ___ » __________ ______                 Підпис __________ (ПІБ) __________________

 

 

Далі ваше звернення реєструється і вам мають видати талон–повідомлення, в якому, серед іншого буде вказано хто саме прийняв вашу заяву, її короткий зміст та номер за яким її зареєстрували.

 

Знайте!

Якщо у вас немає можливості або бажання особисто звернутися до міліції для подачі заяви, ви можете направити її листом. У цьому випадку, бажано направляти такого листа рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням на адресу відповідного підрозділу міліції.

 

Важливо!

Якщо події, викладені у вашій заяві, не стосується компетенції міліції, то таку заяву працівники міліції також зобов’язані прийняти, зареєструвати й передати до відповідного органу, до компетенції якого вона належить (наприклад до Служби безпеки України, прокуратури України, тощо). Про такі дії міліція зобов’язана повідомити автора звернення.

 

Особливості реєстрації заяв про злочин

При подачі заяви (повідомлення) про злочин орган міліції зобов’язаний внести інформацію, викладену у заяві, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви (повідомлення) про злочин може бути оскаржена заявником слідчому судді.

 

Пам’ятайте!

Завідомо неправдиве повідомлення про злочин тягне за собою кримінальну відповідальність, а завідомо неправдивий виклик міліції – адміністративну відповідальність, тому необхідно утримуватися від таких дій.

 

Права особи, яка звернулася із заявою:

—        особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

—        знайомитися з матеріалами перевірки;

—        подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

—        бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

—        користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

—        одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

—        висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

—        вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

 

Знайте!

По кожній зареєстрованій заяві (повідомленні) після проведення розслідування або перевірки компетентний орган має прийняти відповідне рішення.

 

Пам’ятайте!

Дії чи бездіяльність працівника міліції (зокрема, якщо немає реакції на дзвінок до служби «102» або відсутності дій при безпосередньому зверненні) можуть бути оскаржені до вищестоящого органу міліції (наприклад, обласного управління міліції) або до прокуратури.

Крім того, дії чи бездіяльність допущені при розслідуванні кримінальної справи, а також рішення про зупинення досудового розслідування чи закриття кримінальної справи можуть бути оскаржені слідчому судді.

 

Важливо не забувати!

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 

Tags: ,

200 комментариев on Як написати заяву в міліцію ?

 1. ana.polishyk@gmail.com:

  Доброго вечора. Позавчора коли я переходила дорогу на зелений колір мене збив автомобіль, так як в наслідок дтп були пошкоджені керамічні зуби, була викликана поліція і швидка. В поліції сказали що не треба писати заяву достатньо протоколу, справу передадуть в суд. Питання: чи потрібно мені писати заяву щоб винний водій оплатив мені відновлення зубів завдання при дтп?

  Відповідь: без огляду документів у вашій справ — відповісти не вбачається можливим

 2. Андрій:

  Водій мав перебувати на каракарантині так як прибув закордону а замість того купив автомобіль видзвонив малолітніх дівчат троїх і катав, пізніше двоїх висадив а одну залишив повіз невідомому напрямку, і тоді дві дівчини росповіли батькам і ті кинулися шукати він тото визнав різко відвіз тоту дівчину а коли їхав назад збив насмерть її маму і втік слідчий веде справу тільки про смерть а що привило дотого ніхто нерозбирається допоможіть будь ласка.!!!

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою та в поліцію

 3. Андрій:

  Мою дружину збив на смерть автомобіль 12.04 2020р водій втік з місця дтп минає час а він наволі слідчий сам заплутує справу моє враження що захабар підкажіть що робити.

  Відповідь: зверніться в поліцію

 4. Таня:

  Добрий день. Мої батьки живуть в селі на своєму обійсті уже більше 55 років, по сусідству з ними живуть родичі (рідний брат) та молада сім`я, невістка їх. Переїхала вона з міста в село побудували будинок і ніби все добре, та вона постійно нападає на мого батька. Він хворий ось уже більше 15 років на цукровий діабет, по характеру і без того запальний. Після останньої сутички попав в лікарню з інсультом, дуже погано себе почуває, йому не можна нервуватись. Ця особа постійно звинувачує батька в якихось своїх проблемах. Підкажіть чи можна це якось зарадити це питання юридично, чи і надалі терпіти постійні напади зі сторони молодої особи? Дякую.

  Відповідь: так, зверніться до суду

 5. Зоряна:

  Попала на шахраїв. Перевела гроші обув а він мене заблокував і невислав куда можна звернутися. Є номер карткі шахрая.

  Відповідь: в поліцію

 6. Тетяна:

  Зустрічались з хлопцем, він перераховував мені кошти, добровільно, він знаходиться в зоні оос, розійшлись — вимагає всі гроші назад і за всі місяці що ми були разом і погрожує вбити мене і мою малолітню дитину. Що робити?

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою

 7. Людмила:

  Добрий денькуди звертатися з погрозами про вбивство колишнього чоловіка

  Відповідь: в поліцію

 8. Оля:

  Доброго дня чи можна написати заяву в міліцію на людину яка винна тобі гроші

  Відповідь: залежить від обставин. Якщо є кримінальний склад проступку

 9. Світлана:

  Добрий вечір підкажіть будласка що робити коли рідний батько погрожує сокирою убити мого чоловіка і це все бачать наші малолітні діти 5 і 8 років, які дуже бояться.Справа у тому що ми з чоловіком побудували дім біля моїх батьків, власником цього дому являюся я.Цей дім є новобудова і ми ще там не живемо.Коли ми туди приходимо і починаємо щось там робити моєму батькові це не подобається і він починає за що небудь сварку доходить до того що бере сукиру вкидається на нас .Порадьте будласка що нам робити ми вже 10 років терпимо таке а саме гірше що усе це бачать діти.

  Відповідь: поліція та суд- єдиний способи захисту у ваших обставинах

 10. Оксана:

  Якщо було звернення до поліції про викрадення майна,але потім дві сторони самі вирішили проблему компромісом потрібно їхати до поліції аби писати відмову про звернення?

  Відповідь: КПК не передбачено відмову

Добавить комментарий