З 01 жовтня 2014 року починає діяти новий Порядок призначення житлових субсидій.

 1. Передусім запроваджуються нові терміни та порядки:
 • нова соціальна норми житла на: одну особу 13,65м 2 та на сім’ю 35,22 м2;
 • нові соціальні нормативи користування ЖКП

нормативи споживання природного газу:

на опалення житла (в опалювальний період) – 7м3 на 1 м площі;

на приготування їжі (газова плита) – 6м3 на особу;

на приготування їжі та підігрів води (газова плита за відсутності гарячого водопостачання і газового водонагрівача) – 9м3 на особу;

на приготування їжі та підігрів води (газова плита за наявності газового водонагрівача) – 18м3 на особу;

нормативи споживання гарячого, холодного водопостачання та водовідведення:

централізоване постачання холодної води – 2,4 м3 на особу;

централізоване постачання гарячої води – 1,6 м3 на особу;

централізоване постачання холодної води (за відсутності гарячого водопостачання) – 4,0 м3 на особу;

централізоване водовідведення – 4,0 м3 на особу;

нормативи споживання електричної енергії:

на опалення житла (в опалювальний період) —  65 кВт.год на 1м2 площі;

у будинках, обладнаних стаціонарн. електроплитами (за наявності гарячого водопостачання) — 130 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

у будинках, обладнаних стаціонарн. електроплитами (за відсутності гарячого водопостачання) — 150 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

У будинках, не обладнаних стаціонарн. електроплитами (за наявності гарячого водопостачання) — 90 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

У будинках, не обладнаних стаціонарн. електроплитами (за відсутності гарячого водопостачання) — 120 кВт.год на одну-дві особи + 30 кВт.год на кожного іншого;

 • новий механізм розрахунку обов’язкового відсотка платежу (розраховуються на кожну родину індивідуально, залежно від доходу)

 

 1. Порядок звернення за житловою субсидією     

  Кому призначається субсидія

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

           Куди подаються документи

З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

         Перелік документів для призначення житлової субсидії

 • заява (за встановленою формою);
 • декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою);
 • довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

 

Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.

 

3. Порядок обрахунку розміру субсидії

Порядок обрахунку розміру субсидії передбачає новий механізм визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово–комунальні послуги, який розраховується індивідуально для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів сім’ї:

 

 1. Визначається середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців.

 

Приклад: дохід сім’ї, яка складається з 3-х осіб, за 6 місяців становить 25000 грн, середньомісячний дохід на одного члена:

25000 грн./3 особи/6 місяців = 1388,89 гривень.

 

 1. Розраховується обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою:

 

Середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (у 2014 році – 1176 грн.) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (3), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15 %).

 

1388,89 грн./1176 грн./3*15% = 5,90 %.

 

3.Визначається розмір обов’язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 6 місяців на обов’язковий відсоток платежу.

5,90 % * 4166,67 грн. = 199,3 грн.,

де 4166,67 грн. – середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (25000 грн./6 міс.).

 

Розмір субсидії розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги за соціальними нормативами та розміром обов’язкового платежу.

 

Отже, розрахунок розміру субсидії для домогосподарства з трьох осіб, які мають середньомісячний сукупний дохід 4166,67 грн. на місяць.

Середньомісячний сукупний дохід сім`ї – 4166,67 грн;

Чисельність осіб у допомогосподарстві – 3 осіб;

Середньомісячний сукупний дохід на одну особу – 1388,89;

Розмір плати  ха житлово-комунальні послуги в межах норми – 400 грн.

 

Відсоток обов’язкового платежу  (1388,89 грн./1176 грн./3*15%) – 5,90%

Розмір обов’язкового платежу (4166,67 грн. * 5,90 %) – 245,83 грн.

Розмір субсидії – 400 грн.- 245,83 грн =154,17 грн.

субсидія

Tags: , ,

87 комментариев on Як отримати субсидію ?

 1. Наталья:

  Добрый день помогите разобраться пожалуйста!Если выписалась с августа мама с детьми из дома, где бабушка получала субсидию.Как будут рассчитывать доход до даты выписки с учетом дохода матери или доход будет один бабушкин?Документы когда подавать на переоформление субсидии в агусте или с нового отопительного сезона?

  Відповідь: радимо прочитати відповідну статтю на сайті та звернутись за розясненням до УСЗ

 2. ganna:

  чи маємо ми право на компенсацію за газ ,якщо в червні виписалися з будинку в якому отримували субсидію? в сільській раді відмовляються прийняти заяву. така сама ситуація з документами в батьків і в них прийняли вони в іншому районі проживають… ми громадяни України чи маємо якісь права без реєстрації?

  Відповідь: знайомтесь з статтями на сайті та зверніться до УСЗ за розясненням

 3. роман:

  Чи можна оскаржувати рішення комісії яка відмовила у призначенні субсидії в розмірі одного прожиткового мінімуму? Як це зробити? Через Суд можна? Чи потрібно для цього отримати копії рішення комісії та копію Акту обстеження побутових умов?

  Відповідь: так, можете оскаржувати, в тому числі в судовому порядку. Рішення комісії обовязкове.

 4. Інна:

  та держава рахуватиме Середньомісячний сукупний дохід,той якого нема?

  Відповідь: саме так

 5. Інна:

  Скажіть будь-ласка,якщо чоловік приписаний та проживає у домі своєї матері власниці цього будинку, з дружиною та дітьми які проживають разом із ним яле не приписані,чи може чоловік у субсидії указати дружину і дітей, та чи повинен він вказувати тих хто ще крім нього приписаний?якщо родичі які приписані не проживають у цім будинку,і мати власниця теж не проживає! чи тільки власник будинку може оформити субсидію?та тільки тих хто лиш приписані?і неважливо чи проживають вони в цім будинку чи ні,і сам власник теж не проживає!

  Відповідь: це описано та пояснено у відповідній статті

 6. Олеся:

  Тобто після того як людина приписалась і віднесла довідку про зміни в субсидію?

  Відповідь: так

 7. Олеся:

  А якщо людина приписалася, то з чкого часу на неї нараховують субсидію(субсидія уже вироблена з початку опалювального періоду). Чи можна подати на перерахунок від початку надання субсидії?

  Відповідь: з дати звернення

Добавить комментарий