Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка,  яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки  та інших інформаційних сервісів і послуг.

  Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:

— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:

 • забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
 • отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
 • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.

  Для  отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку.  Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.

Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :

 • копію паспорта,
 • копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
 • копію посвідчення, що дає право на пільгу,
 • фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
 • для громадян, які працюють або навчаються  у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.

  В першу чергу, картку зможуть отримати:

 • батьки багатодітних сімей;
 • пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
 • непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
 • особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
 • соціальні працівники.

  Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.

   За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.

  Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.

   У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.

Більш детальна інформація тут:

http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382

Tags: , ,

256 комментариев on Інформація щодо картки киянина

 1. Мельник:

  Через 2 місяці в мене закінчується термін діїКартки киянина. Який порядок подовження цього терміни або заміни на іншу картку?

  Відповідь: визначено та зазначено в статті

 2. Владимир:

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, я гражданин России и проживаю в Украине по постоянному виду на жительство в Киеве, но работаю за городом. Чтобы не платить ежемесячно в детсад 4500 грн мне надо оформить карту Киянина, но в Ощадбанке отказали сразу по телефону из-за того, что у них четко там с кем-то прописаны правила, что эту карту могут оформить только граждане Украины. Это правомерно?

  Відповідь: порадимо статтю на сайті для ознайомлення та звернутись за очною фаховою допомогою

 3. Юрій:

  Що таке УЗС?

  Відповідь: в тій же статті надано пояснення, це управління соціального захисту (совбес)

 4. Наталія:

  Я пенсіонер, який має картку з умовами пільгового проїзду. Хочу використовувати картку тільки як проїзний. Мені нараховують якісь штрафи, про які у банку не змогли дати відповідь. Нараховують плату у розмірі 25 грн, якщо немає руху коштів по карті. Я не хочу її використовувати як засіб розрахунку( не бачу для себе ніяких вигод ).Щоб подивитись рух коштів, кожного разу треба платити 7 грн, за СМС. Вони мені теж не потрібні. Якщо я не буду кожного місяця класти на картку 25 грн в мене заберуть право на безкоштовний проїзд? Чи не продлять термін картки, якщо я не сплачу нарахований борг? В мене зараз потребували заплатити борг , що б продовжити картку. Що це за борг не пояснили .Взагалі вважаю такий спосіб брати гроші з пенсіонерів , мягкокажучі, не гарним. Якщо навіть розраховуватись за комуналку в кабінеті, все одно треба платити 7 грн за ваші не потрібні СМС. Не очікувала того від державного банку?

  Відповідь: ми не є банком, тому порадимо звернутися за захистом вашого права — до суду

 5. Доброго вечора. В мене мати хворіє,по хворобі вона працювати не може, по медичним ознакам вона має право на інвалідність, але в пенсійному фонді не дають пенсію бо не має належного робочого стажу (мінімально 15 років треба, а в неї менше). Чи має вона право на картку Киянина?

  Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею на сайті

 6. Вячеслав:

  Сьогодні на валідаторі при користуванні Карткою киянина в світилося «Картка порожня». Карта для багатодітної родини з безкоштовним проїздом. Як це виправити?

  Відповідь: звернутись до органу, який оформлював картку

Добавить комментарий