Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка,  яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки  та інших інформаційних сервісів і послуг.

  Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:

— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:

 • забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
 • отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
 • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.

  Для  отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку.  Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.

Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :

 • копію паспорта,
 • копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
 • копію посвідчення, що дає право на пільгу,
 • фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
 • для громадян, які працюють або навчаються  у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.

  В першу чергу, картку зможуть отримати:

 • батьки багатодітних сімей;
 • пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
 • непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
 • особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
 • соціальні працівники.

  Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.

   За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.

  Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.

   У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.

Більш детальна інформація тут:

http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382

Tags: , ,

230 комментариев on Інформація щодо картки киянина

 1. Светлана Витальевна:

  Если у нас мальчик подросток, инвалид с детства, и у него пока нет паспорта, и мы недавно сделала ИД-код, на кого должна быть оформлена КК, если в его удостоверении есть фото мамы и его?

  Відповідь: вимоги оформлення не змінюються, описані в статті

 2. Добрий день.Дитина з інвалідністю прописана в іншій обл. А в цьому році іде в школу.Чи можливо змінити, управління соціального захисту на київському…і отримати Карту Киянина?!… дякую.

  Відповідь: зверніться з цим питанням до місцевого органу влади

 3. Юля:

  Доброго дня, я прописана в м.Києві на даний час перебуваю в дикреті до 17.07.2020, дитині підішла черга в садочок, там сказали що треба карта киянина. Я можу її отримати якщо не працюю але прописана в Києві та проживаю?

  Відповідь: за умов, що зазначені в статті

 4. Наталія:

  Як можу отримати карту Киянина, якщо офіційно не працювала і в Києві не приписана?

  Відповідь: у порядку, передбачено в законі і зазначеному в статті

 5. Антон:

  Дякую за відповідь, але будь ласка, уточніть, в яке відділення УЗС мені звертатись для активації картки — по місцю роботи в м.Києві, чи по місцю реєстрації у м.Фастові?

  Відповідь: за місцем обліку, певно це фактичне проживання

 6. Антон:

  Добрий день!
  Я отримав «Картку киянина», як прцюючий в Києві пенсіонер.Як і де її можна активізувати для пільгового проїзду в громадському транспорті?
  Дякую.

  Відповідь: зверніться в УСЗ

 7. Ксюша:

  Здравствуйте. Прописка у меня не в г. Киев,но пенсию получаю по инвалидности в УСЗН г. Киева и работаю официально тоже в городе Киев. Могу ли я получить карту киевлян на?

  Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею та звернутися в УСЗ

 8. Олена:

  Добрый день,я работающая пенсионерка, но проживаю в Броварах сегодня с меня в 118 автобусе потребовали «Картку Киянина» как и где ее можно получить? Имею ли я права на льготный проезд в городском транспорте безплатно. Официально трудоустроена. Заранее спасибо.

  Відповідь:з цього приводу інформація розписана в статті

 9. Добрый день! Как активировать картку киянина?

  Відповідь: зверніться в УСЗ

 10. Владислав:

  Добрый день!
  В 2017 году отец подал документы для получения карточки на маму. Позже отец умер, мама болела и карточку не получила. Как можно пооучить карту и как узнать выпущена она или нет?
  Нужно ли заново подавать документы?
  Спасибо.

  Відповідь: радимо звернутися до УСЗ

Добавить комментарий