Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка,  яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки  та інших інформаційних сервісів і послуг.

  Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:

— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:

 • забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
 • отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
 • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.

  Для  отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку.  Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.

Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :

 • копію паспорта,
 • копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
 • копію посвідчення, що дає право на пільгу,
 • фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
 • для громадян, які працюють або навчаються  у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.

  В першу чергу, картку зможуть отримати:

 • батьки багатодітних сімей;
 • пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
 • непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
 • особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
 • соціальні працівники.

  Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.

   За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.

  Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.

   У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.

Більш детальна інформація тут:

http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382

Tags: , ,

245 комментариев on Інформація щодо картки киянина

 1. Тетяна:

  поясніть будь ласка ситуацію: Інвалід ІІ групи. Я втратила картку киянина, звернулася до Ощадбанку, і вони запропонували закрити втрачену картку, чомусь вона виявилася під графом Стандартна, я навіть про це і не знала. І через 3 місяца відкрити Соціальну. 3 місяца без пільг в трансорті, це занадто. Допоможіть мені розібратися.

  Відповідь: вся необхідна інформація, щоб розібратись — є в статті

 2. Ярослава:

  Подскажите как продлить действие карты киевлянина в период карантина? я инвалид 3 группы, ежегодно прохожу комиссию для подтверждения инвалидности, но в период коронавируса комиссию пройти не смогла и предоставить документ из ВТЭК поэтому не могу.

  Відповідь: порадимо звернутися до місцевого органу влади

 3. Павло:

  За картку Киянина потрібно сплачувати щорічну плату?
  Скільки коштує таке обслуговування?
  І чому не безкоштовно?

  Відповідь: питання варто адресувати місцевому органу влади

 4. Ганна:

  Доброго дня! Я отримала картку киянина, тому що офіційно працюю в м. Києві, являюсь пенсіонеркою. Однако, права на безкоштовний проїзд в громадському міському пасажирському транспорті вона не надає.Чому? Адже я плачу всі податки в бюджет м. Києва.

  Відповідь: варто зясувати у місцевого органу влади, за письмовим запитом

 5. Наталія:

  Підкажіть, а що, виготовлення пільгової картки киянина вже не безкоштовне? З мене взяли 50 грн комісії

  Відповідь: безкоштовно

Добавить комментарий