В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

285 комментариев on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

  1. Марина:

    Якщо дитині 6 років, ми подали документи до школи. В садочку сказали що водити дитину до 1 червня і все. А три місяці до школи сидіти дома. Це законно? Чи дитина має право відвідати садочок до кінця серпня?

    Відповідь: так

  2. Діана:

    Я не розумію…. Право має залишитись до 7років, але місць немає. Садочок не має права відрахувати, але й група випускна. То що робити???

    Відповідь: це питання вирішується між Вами та ДНЗ

  3. Леся:

    Доброго дня, скажіть будь-ласка чи має право дитина з села бути прийнята в садочок до міста біля якого проживає? Чи є такий закон відмовляти таким дітям?

    Відповідь: такого закону відмовити — не має.

  4. Татьяна:

    чи має право дитина відвідувати дитячий садок під час перебування матері у відпустці по догляду за нею до 6 років?

    Відповідь: питання не праві, а в тому, що догляд означає постійне перебування дитини вдома, а не в ДНЗ.

  5. Оксана:

    Доброго вечора.Дитина з Сендромом Дауна,ходить в інклюзивну группу.З червня по вересень,нас відправляють на канікули.Чи маємо ми право,також влітку відвідувать садочок.Дякую!

    Відповідь: законом це не заборонено

  6. Інна:

    Доброго дня, ми з чоловіком та дитиною (1 рік 9 місяців) переїхали до Вінниці з Вінницької області. Живемо в орендованому будинку, прописка того міста, де ми проживали раніше. Чи можу я віддати дитину в садочок м.Вінниці?

    Відповідь: питання вирішується з ДНЗ

  7. Оля:

    Підскажіть чи можу я записати дитину в дитячий садочок в 4 роки? І вибрати вихователя? Дякую!

    Відповідь: за загальними правилами та нормами, діючими нормативними актами. Зверніться до адміністрації ДНЗ.

  8. Валентина:

    Доброго дня! Влітку зачиняється садочок на ремонт, вихователь розводить руками. Нам 3 роки. Що нам робити?

    Відповідь: зверніться за допомогою до місцевого органу влади

  9. Екатерина:

    Здравствуйте,подскажите пожалуйста,мой ребенок аутист,ему 4,5 года,дома сам кушает,умеет пользоваться ложкой,а в саду не хочет есть.Было время кушал в саду ,сейчас на отрез отказывается,он большой манипулятор.Воспитатели хотят чтоб он посещал сад без питания,то есть с 9:00 до 12:00,с питанием он находится там с 8:30 до 13:00,меня это устраивает.Не бывает плохих учеников ,бывает плохие учетиля.Какие у ребенка права?

    Відповідь: порадимо звернутися за очною фаховою допомогою

  10. Василь:

    Доброго дня! Підкажіть: якщо дитині з особливими освітніми потребами виповнилось сім років,чи можна ще на рік залишати її у дитсадку, оскільки ця дитина ще не готова до школи ( для навчання в інклюзивному класі).

    Відповідь: це питання в компетенції місцевого органу влади та відділу освіти та батьків

Добавить комментарий