Чим регламентується

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  учасникам бойових дій надаються, серед інших,  такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).

Цільове призначення та норми безоплатної приватизації  

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

Процедура виділення земельних ділянок

Відповідно до Земельного кодексу України , зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагентства України, а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, — із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

Хто передає земельні ділянки у власність

Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України  Головне управління відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.

 

Термін та вартість здійснення заходів щодо виділення земельних ділянок

Назва організаційного заходу Термін виконання Вартість робіт
1 2 3
Подання клопотання військовослужбовця про надання дозволу на розробку землевпорядної документаціїдо відповідного органу виконавчої влади у момент подання безкоштовно
Прийняття рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою до 30 днів безкоштовно
Розробка землевпорядної документації не більше 6 місяців Визначається договором
Погодження землевпорядної документації до 10 робочих безкоштовно
Реєстрація земельної ділянки в Державному земельному кадастрі до 14 робочих днів безкоштовно
Рішення про затвердження землевпорядної документації та передачі земельної ділянки у власність максимально стислі строки безкоштовно
Реєстрація права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі 14 робочих днів 119 грн. держмито та 120 грн. (витяг із Держреєстру прав)

 

 

Відповідь Державного агентства земельних ресурсів України  

Tags: ,

711 комментариев on Виділення земельних ділянок учасникам АТО

  1. Володимир:

    Доброго дня
    Почав оформляти землю як учасник бойових дій (два гектари)
    Після певної проробленої роботи зателефонував землемір і мовив що я маю проплатити за зроблену роботу кошти в розмірі 4200 грн…скажіть це взагалі законно? Чи можна звиртатись до правоохоронних органів?

    Відповідь: так, як один з засобів захисту

  2. Наталья:

    Добрый день!У меня статус семья погибшего в АТО , узнали про землю которая предназначена для Атошников , подала в сельскую Раду заявление со всеми необходимыми док.они приняли всё. После первой заявления они прислали ответ что не хватило голосов для согласование мне земли , порекомендовали ещё раз написать заяву, я написала опять же с док. пришло письмо что проводится инвентаризация и уже пол года н е дают мне корректного ответа. Подскажите пожалуйста какие действия мне предпринять можно?

    Відповідь: почніть зі звернення до місцевого органу влади, ознайомтесь зі статтею

  3. Богдан:

    Добрий день. Знайшли вільні земельні ділянки на території Терешківської сільської громади, написали заяву на виділення, надали всі необхідні документи. Отримали відмову в зв язку з інвентаризацією. Так відповідають більшість громад, чи мають вони такі повноваження, адже ділянка вільна

    Відповідь: ні, не мають

  4. Богдан:

    Добрий день. Я Учасник АТО,знайшов вільну земельну ділянку, подав всі необхідні документи але отримав відмову від сільської ради в зв язку з інвентаризацією земель. Це вже не перша відмова. Ділянка вільна,в розпорядженні громади, чи це законно?

    Відповідь: за вашим описом — ні

  5. Мирослава:

    Доброго дня. Є наказ на надання дозволу на розроблення проекту землеустрою(2 га під с/г). Приватизація цієї ділянки для учасників АТО є безкоштовною(без врахувань держмита і тд) чи, все таки, платною, як стверджують держземлевпорядники?

    Відповідь: справа в тому, що послуги земплевпорядників не є по сути приватизацією, але і без них приватизація не можлива. Знайомтесь зі статтею та зверніться до УСЗ

  6. Віктор:

    Доброго дня. Якщо в мене є соціальна сфера то я можу отримати землю (як учасник бойових дій).

    Відповідь: зверніться до УСЗ

  7. Ірина:

    Доброго дня. В мене посвідчення учасника АТО ( працівник ЗСУ). Чи маю я право на отримання земельних ділянок так само, як учасники бойових дій? Дякую

    Відповідь: варто звернутись за очною фаховою допомогою з вашими документами

  8. Ольга:

    Доброго дня. Мій чоловік є учасником АТО. На днях почали збирати документи, на отримання земельної ділянки. Ми зіткнулись з першою проблемою, маючи копіювання з певною ділянкою звернулись до старости округу щоб від неї отримати дозвіл з печаткою. Виявляється ця ділянка є комунальною власністю з вже присвоїним кадастровим номером. Цільове призначення її (01.08 Для сінокосіння і випасання худоби Для сінокосіння і випасання худоби). Питтання: чи можливо її отримати. Та чи інша ділянка з таким цільовим призначенням підлягає для видачі учаснику АТО (18.00 Землі загального користування (землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища, сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об’єкти загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування) Землі загального користування). Дякую

    Відповідь: без огляду документів відповісти не вбачається можливим

  9. Вітаю. Дякую вам за вашу допомогу. Наразі перебуваю в процесі оформлення права на земельну ділянку для будівництва, як учасник АТО. У всьому розібрався, окрім «графічні матеріали з бажаним місцем розташування земельної ділянки». Наскільки я розумію це «ахілесова пята» у вирішенні даного питання. » питання:
    — актуальну інформацію про ВІЛЬНІ земельні ділянки можливо отримати виключно з Державного земельного кадастру (копіювання з кадастрової карти — послуга ЦНАП). І лише маючи на руках координати, номе земельної ділянки писати клопотання про отримання ділянки?
    — чи можливо зробити з кадастрової карти фотокопію бажаного місця розташування (загальний план села, селища) і долучити ці ескізи до клопотання?

    Відповідь: порадимо звернутися за очною фаховою допомогою, з документами

  10. Игорь:

    Здравствуйте, я имею удостоверение УБД, подскажите пожалуйста, отправил письмо (заяву) на Геокадастр о получении разрешения на разробку проекта 2г.(землі запасу)
    письменного ответа и другого либо не получил. Прошло 6 месяцов. Узнал сам что мне отказали.
    Мотивируя  тем что «бажана до відведення земельна ділянка згідно наявної інформації входить до масиву , який включений до переліку земельних ділянок, право на які буде виставлено на земельні торги.», что делать в такой ситуации? на публичной карте этот участок уже светиться как «комунальна власність». Спасибо.

    Відповідь: порадимо звернутися за очною фаховою допомогою

Добавить комментарий