Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

  1. Слава:

    Скажіть будь ласка, які види соціальних виплат має право отримувати 23-річний хлопець, якщо він є інвалідом з дитинства та дитиною — напівсиротою??
    чи можливе одночасне отримання 2-х пенсій?

    Відповідь: перелік всіх виплат в статті на сайті, одночасно дві пенсії отримувати не можна, при праві на декілька пенсій- особа має обрати одну, відповідно до законодавства

  2. юлія:

    Моїй матері 65 років. Вона інвалід дитинства 3-ї групи. Отримує виробничу пенсію 1300 грн. Чи має вона право на соціальну допомогу.

    Відповідь: нажаль, ні, вам дохід перевищує мінімальний гарантований рівень доходів громадян

  3. Вікторія:

    Чи не могли б ви підказати нормативний документ де прописано що інвалід з дитинства 3 гр може працювати державним службовцем і отримувати державну допомогу інвалідам з дитинства. Так як при подачі мною заяви до управління праці виникли питання . Дякую.

    Відповідь: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B.....%B1%D0%B5/

  4. Вікторія:

    Доброго дня.я являюсь інвалідом з дитинства 3гр.в данний час працюю на державній службі.чи маю я право отримувати зарплату і державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства? Дякую.

    Відповідь: так, якщо ваша пенсія менше 1423,50 грн.

  5. таня:

    в мене дитина-инвалид йому 5 рокив ДЦП подгрупа А я отримую 1698грн. мени здаеться що повинни платити мени на догляд 1032грн.

    Відповідь: зверніться до УПФУ за розясненнями, чому вам не платять, вихідних даних ви надали замало для правового аналізу вашої ситуації.

  6. Ольга:

    Доброго дня!В мене чоловік інв.1 гр. з дитинства «цукровий діабет,гемодіаліз» дістає пенсію 1423гр.я працюю в школі,субсидію не дають,моя зарплата і його пенсія перевищують прожитковий мінімум.На яку допомогу можна чекати.

    Відповідь: чекати змін в порядку оформлення субсидій, і звернутися повторно в УПСЗ, але вже після 01 травня 2015 року, тоді субсидію призначать

  7. Ольга:

    Надайте, будь ласка, роз’яснення, я інвалід дитинства ІІІ групи працюю на посаді державного службовця. Чи буду я отримувати пенсію по інвалідності якщо продовжу працювати на даній посаді?

    Відповідь: так, нові пенсійні зміни у законодавстві стосуються пенсіонерів за віком, за пільговим віком, а не інвалідів

  8. тетяна:

    Скажіть будь ласка моя дитина є інвалідом дитинства і отримує пенсію.я є опікун .не працюю.і отримую надбавку за доглядом.тепер я оформлюють на роботу на півставки.чи потрібно мені повідомляти соціальних працівників про те.чи мені автоматично зніметься надбавки.

    Відповідь: автоматично до них інформація надійде з запізненням, потім прийдеться повертати те, що встигнуть виплатити. Радимо все ж таки повідомити своєчасно

  9. Іра:

    У мене дитина з ДЦП.Я в декретi з роботи з другою дитиною(1р.4мiс.)Зараз оформляэмо надбавку до соцiальноi допомоги.Скажiть,будь-ласка,чи можу я добитись компенсацiю за перiод декрету?I чи потрiбно подавати в суд на органи соцiального забезпечення за те що вони не iнформують людей в такiй ситуацii?

    Відповідь: з дати звернення надбавка буде призначена. Суд не допоможе в цьому питанні, нажаль, прямого обовязку в органів УПСЗ інформувати вас, немає.

  10. наталья:

    маючи дитину з ДЦП підгрупи А чи можемо ми мати льготи на камунальні оплати.якщо ні то з скількох років.дякую.

    Відповідь: нажаль, ні

Добавить комментарий