Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

286 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2021 році

  1. Леся:

    Доброго дня, я одинока мама двох дітей, я в дикретній відпустці, чи мають право брати виплату одиноко мами як дохід для призначення соціальної допомоги.

    Відповідь: мають

  2. наталія:

    Скажіть чи можу я отримати виплату на одиноку.Якщо у мене троє дітей. На двох отримую пенсію по втраті годувальнтка.

    Відповідь: на сайті є розяснення, знайомтесь

  3. paraska.kovbasyk@gmail.com:

    Доброго вечора чи може бути мені призначена допомога на дитину, якщо я з чоловіком розлучена і не проживаємо вже 4 роки і допомоги, аліментів від нього немає. Працюю офіційно.

    Відповідь: ні, без рішення та декларації по аліментам буде відмова.

  4. Світлана:

    Чи буду я вважатись одинокою матір»ю, якщо батько дитини буде позбавлений батьківських прав?

    Відповідь: ні

  5. Маряна:

    Добрий день.Я з січня місяця отримувала кошти при народженні дитини,малозабеспеченість і мати одиночка. Через 3 місяці оформили дитині інвалідність. У липні переоформилась. І мені анулювали матір одиночку і малозабеспеченість.пояснили що вирахували по доходах. Сума при народженні я знаю шо по доходах не раховується. Яий же ж тоі прожитковий мнімум що ені все звели на нуль?

    Відповідь: сума при народженні враховується. На сайті є пояснення та приклад

  6. Марія:

    Доброго дня! Я одинока мати, я і дитина маємо постійну прописку в Україні, по ній ми не проживаємо, живемо за кордоном але кожого дня перебумаємо в Україні( гуляємо,купляємо речі,прдукти і т.п) так як між двома державами меньше кілометра. Чи мають право припинити нам допомогу одинокої матері?

    Відповідь: так

  7. зоряна:

    скажіть будь ласка ,я рахуюсь одинокою мамою перебуваючи у шлюбі але шість років не проживаю з чоловіком

    Відповідь: одинокою ви не є в розуміння закону для призначення соціальної допомоги, більше інформації в статті

  8. марина:

    Доброго вам дня.Підскажіть,будь ласка,чи маю я право на допомогу ,як одинока мати ,якщо в даний час, тимчасово, знаходжусь з сином за кордоном (на заробітках).Постійна прописка в Україні.Щиро дякую.

    Відповідь: ні, буде відмова, знайомтесь зі статтею на сайті

  9. галина:

    Доброго дня .Скажіть будь ласка чи має право одинока мати на отримання житлової субсидії з травня 2018 року якщо вона не працює і отримує соціальну допомогу на дитину.В квартирі прописано дві особи мати і дитина 8 років.

    Відповідь: оновлена стаття по субсидії в статті на сайті, знайомтесь

  10. Елена:

    Добрий день. Скажите пожалуйста,считается ли матерью одиночкой мама не состоящая в браке, но в свидетельстве записан отец, которий не приживает с ней и ребенком, может ли в етом случае мама получать помощь, как мать-одиночка?

    Відповідь: ні, не може.Ознайомтесь зі статтею на сайті

Добавить комментарий