Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

  • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
  • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
  • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

449 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2021

  1. Христина:

    Ми проживаємо у гірській зоні. Подала документи на соціальну допомогу при народженні дитини у електронному вигляді. Нам нарахували 10320 грн, не врахувавши 20% за гірську зону. В районному Соцстраху сказали, що така ситуація через електронний варіант заяви і змінити нічого не можна. Чи можливо щось змінити?

    Відповідь: так, подавайте письмову заяву особисто через УСЗ

  2. Катя:

    Якщо дитина була народжена за кордоном і свідоцтво про народження дитини видане за кордоном на польській мові але апостиль ми не поставили що тепер робити і як подати на оформлення одноразової допомоги

    Відповідь: апосиль на документи Польши не ставляться, бо діє Гаазька конвенція. Читайте статтю

  3. Ірина:

    Намагаюсь заповнити заяву на призначення допомоги при народженні дитини. Але в розділі «Відомості про батькив» форма заяви дає тільки можливість обрати «Паспорт громадянина України» або «Паспорт громадянина України в формі картки». Що робити, якщо батько дитини не є громадянином України і має посвідку на проживання в Україні, а не паспорт? Мати дитини — громадянка України, шлюб зареєстровано в Україні, свідоцтво про народження дитини видано в Україні, родина (мати, батько, дитина) постійно проживают в Україні.
    Я маю єлектронний ціфровий підпіс. Але не можу заповнити форму, тому що цій пункт (документ батька) обрати неможливо. Що мені робити в цій ситуації?

    Відповідь: звернутися особисто до УСЗ та подати всі необхідні документи

  4. Ірина:

    При оформленні заявки була допущена помилка, чи можливо її виправити?

    Відповідь: вже виключно при особистому зверненні

  5. Марія:

    Чи можна отримати соціальні виплати при народженні дитини.якщо прописана в одному районі.а проживаю в іншому.і подаю онлайн заяву по місцю проживання??

    Відповідь: можна

  6. оксана:

    Доброго вечора! Підкажіть будь-ласка, чи можна отримати допомогу при народженні онлайн, якщо донька родила і проживає в даний час в Польщі, але зареєстрована в м.Харків

    Відповідь: ні, допомога оформлюється при постійному проживанні на території країни

  7. Олег:

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка, потрібно створювати окремий соціальний рахунок в банку, чи можна використати існуючий «зарплатний» ? Дякую

    Відповідь: читайте в статті

  8. Тетяна:

    Доброго дня.підскажіть будь ласка якщо подавати документи на соц допомогу через Інтернет чи буде зараховано догляд за дитиною до 3років в страховий стаж , адже там не вказується ніде про ксерокопії​ ні трудової книжки ні лікарняного ні наказу з місця роботи?

    Відповідь: буде

  9. Віталій:

    У полі номер рахунка вніс загальний номер рахунка банку ,а не заявника і подав заявку. Це можливо виправити? Підкажіть як.Дякую.

    Відповідь: зверніться особисто в УСЗ

  10. Володимир:

    Доброго дня! При оформелнні онлайн заявки потрібно вказати № рахунка у банку! Це повинен бути рахунок заявника чи може бути іншого члена сім»ї?
    Дякую!

    Відповідь: це описано в статті

Добавить комментарий