ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

616 комментариев on Контакти

 1. Оля:

  Доброго дня. Хотіла оформити допомогу як малозабезпечена сім’я та мені відмовили . Бо діти не зареєстровані (без прописки) Пішла прописати сказали щоб чоловік привіз з місця приписки форми (місце реєстрації) на кожну дитину окремо де вказано що не прописаний.
  Чи потрібна прописка дітям? (Адже допомога надається за місцем фактичного проживання)
  Чи можна прописати дітей без довідки з місця приписки батька? (На прописку згодні обоє батьків)

  Відповідь: знайомтесь зі статтями

 2. Оксана:

  У мене мама 1940р.народження.Чи можна онучці оформити офіційно догляд за нею,щоб це увійшло їй у стаж

  Відповідь: порадимо звернутися з вашими документи за очною фаховою допомогою

 3. Людмила:

  Добрий день. На мене мама оформила дарчу однокімнатну квартиру 32 кВ.м. де я проживаю з чоловіком і двома дітьми. На чоловіка бабуся оформила дарчу на старий будинок 65 кВ.м в Маріуполі,де проживає сама бабуся , чоловік там ніколи не був прописаний і не проживав. Я в декретній відпустці ,в чоловіка мінімальна заробітна плата. Чи маємо ми право отримувати малозабезпеченість?

  Відповідь: на ваше питання відповідь міститься в статті на сайті, як і розрахунок

 4. Доброго дня! Виходжу на песію по віку,на даний мрмент працюю офіційно,але не за місцем прописки,чи можу оформити пенсію в місті ,де проживаю? Дякую!

  Відповідь: так

 5. Владислав:

  Добрий день!
  Скажіть, будь ласка, якщо я студент,у гуртожитку вже не живу (змінив місце проживання), а мені відмовляють у воєнкоматі поставити штамп у приписному свідоцтві. Я не можу стати на облік у воєнкоматі за місцем проживання й не можу прописатися за місцем проживання, то куди треба звернутися?

  Відповідь: до в\ч за місцем мешкання

 6. Стас:

  «Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).» Питання. На якій підставі держава зобов’язує батьків реєструвати новонароджену людину, якщо держава не має ніякого відношення до процесу утворення нового життя?

  Відповідь: питання варто адресувати законодавцю

 7. Стас:

  В розділі «Варто знати» прочитав про свідоцтво про народження. Ніяк не можу зрозуміти, чому батьки повинніі реєструвати новонароджену дитину, якщо процес народження не залежить від держави. На цей процес не може вплинути ніхто і ні що. Чому тоді держава нав’язує свої опікунські послуги, не питаючи дозволу у батьків, єдиних, хто має право на новонароджену людину? Чому держава автоматично ліпить своє громадянство? Записує відразу до своїх холопів нових людей?

  Відповідь: уточніть ваше питання в рамках статтей данного сайту

 8. Зоя:

  Добрий день, підкажіть, будь ласка, чи є пільга на сплату внеску в пенсійний фонд при реєстрації нового автомобіля у все ком бойових дій? Дуже дякую

  Відповідь: нажаль ні

 9. Я Ветеран служби цивільного захисту. зі мною проживають дружина, два сина, батько і мати дружини які є пенсіонерами за віком (1952, 1956 р народжкння відповідно). Чи повинні враховувати батька і матір дружини при наданні пільг на комунальні послуги??? Дякую

  Відповідь: так

 10. Василь:

  Я Ветеран служби цивільного захисту. зі мною проживають дружина, два сина, батько і мати дружини які є пенсіонерами за віком (1952, 1956 р народжкння відповідно). Чи повинні враховувати батька і матір дружини при наданні пільг на комунальні послуги??? Дякую

  Відповідь: так

Добавить комментарий