В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

162 комментария on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Олександра:

  Доброго дня,
  Моїй дочці має виповнитися 4 роки в жовтні, того року відвідувала групуп ясля (2-3 роки, мені рекомендували вихователі її перевезти в групуп молодшу),але я боялася, що дитина не адаптується.Не перевела, вирішила на наступний рік в середню группу її перевезти. В червні написала заяву. щоб її зарахували в середню групу.В вересні мені сказали. це неможливо, оскільки на момент вересня її вік 3 роки,а система авторизована пропонує тільки групу молодшу для неї. Ручками це зробитине можна. Дзвонила в районне управління, там кажуть, не знаємо як це зробити. Дзвонила в департамент освіти , їх рекомендація щоб завідувач створила групу різновікову(змінила стпатут, на зміну якого йде не один місяць) і чи потім будуть батьки цієї групи , яку змінили на різновікову на мене косо дивитися, то нікого не цікавить.Через два роки плануємо в школу, виходить, що в старшу групу вона не потрапить, якщо я її зараз не переведу або наступного року. Так — от ,моє питання, чи мене навмисне всі футболять по колу. бо немає бажання щось робити, чи дійсно то є так, що неможливо дитину перевезти з групи молодшої на рік в старшу групу. ( її вік буде 4 роки в жовтні на початку, є страшка сестра, дитина весь часв старшій компанії, рекомендації вихователів, що треба в старшу групу) Чи є ще якась шпаринка для переводу про яку не говорять?

  Відповідь: питання в компетенції виключно місцевого органу влади, відділу освіти.

 2. Тетяна:

  У дитячому садку не обробляють електронну реєстрацію , тобто вставати на чергу сказали по письмовій заяві батьків, спираючись на реорганізацію закладу. Чи є це законно? Куди звертатись, якщо є сумніви щодо прозорості зарахування дітей до даного садочка? Як відстояти свої права?

  Відповідь: до місцевого органу влади

Добавить комментарий