В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

145 комментариев on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Марина:

  Добрий день!Якщо дитині у січні буде 3 роки,то в садочок ми зможемо піти лише з вересня чи під час навчального процесу(посере року,я маю на увазі)?

  Відповідь: закон так не обмежує

 2. Ірина:

  Доброго вечора! Чи можна об”єднати у освітній комплекс дитячий садок та школу І ступеня (1-4 класи)? В нашому приватному секторі немає школи (територіально вона далеко) і нам, як батькам молодших школярів було б дуже зручно відводити малечу до садка-школи. Дякую!

  Відповідь: питання в компетенції місцевого органу влади

 3. Світлана Тимків:

  Якщо дітки матимуть у вересні 4 повних роки, пройшовши у вересні адаптацію до садка і іх переводять у групу,де діти мають по 5 та 6 років, — з вересня знову адаптація до нових вихователів і нових дітей. Батьки проти переводу до інших вихователів.Як діяти? Чи можна якось залишитися у перших вихователів? Дякую.

  Відповідь: це питання вирішується на рівні адміністрації ДНЗ

 4. overgun:

  А що робити , якщо у лютому дитині виповниться 7 років. А опікуни все одно не хочуть щоб дитина в цьому році йшла до школи. Чи може вона відвідувати дошкільний заклад після 7 років?

  Відповідь: за певних умов, виключно залежачих від дітей. На сайті є стаття на цю тему

 5. Иванна:

  Добрий вечір ! Ми багатодітна сім’я ,троє дітей. Чи мають права не взяти в садочок трейтю дитину якщо в цей садочок вже ходить двоє наших дітей? Якщо ні,то якими статтями якого закону це регулюється . Дякую!

  Відповідь: вся загальна інформація міститься в статті на сайті

Добавить комментарий