В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

106 комментариев on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Оля:

  Моїй дитині 9 жовтня 2015р буде 3 роки, їй потрібно іти в ясля чи в молодшу групу???

  Відповідь: це можете визначити лише ви та ваш ДНЗ

 2. Мила:

  Для чого при прийомi в садочок, в заявi,потрiбно вказувати посаду та мicце роботи?Пiдписала договip про нерозголошення,офiцiйно стаж йде. Якщо нк вкажу,чи вкажу iншу посаду,чм буде це десь перевipятись,чи використовуватись.Можливо,садок претендуэ на пiльги чи ще що?Дякую

  Відповідь: це необхідно зясувати у місцевого органу влади?

 3. Мама:

  Доброго дня. Моїй дитині у червні буде 7 і з вересня ми йдемо у школу. Чи можна ще влітку відвідувати садок? Так як працюю і просто немає куди дівати дитину.

  Відповідь: можна

 4. Лена:

  Дитина має логопедичний діагноз пій 6.1рік.ходить в логопедичниий садок.сьогодні пмпк виписала до школи з рекомендацією йти в інклюзивний клас.але диьина не готова ні фізично ні психологічно ні мораольно. Що робить?

  Відповідь: відмовитись

 5. Олена:

  Якщо дитина випускається з садка і цього року йде до школи.Чи має право ходити в садок літом?!

  Відповідь: звісно

 6. Наталя:

  Добрий день. Дитині влітку виповнюється 6 років, але вона поки ще не готова йти до школи. В дитсадку згодні залишити ще на 1 рік (до досягнення 7 річного віку), проте вимагають надати довідку ЛКК як підставу для продовження терміну перебування в дитсадку. Але сімейний лікар відмовляється давати цю довідку. Що мені робити? Як отримати цю довідку?

  Відповідь: оскаржуйте до суду

Добавить комментарий