В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

284 комментария on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Леся:

  Доброго дня, скажіть будь ласка,на підставі якого закону,чи документів дитину яка ходить в ясла ,я як мама не можу заводити до групи, тільки передати вихователю на вході до садочку?

 2. Наталія:

  Доброго дня, якщо дитині, виповнюється в квітні 7 років, а в школу тільки в вересні, чи має право дитина до вересня відвідати садочок

  Відповідь: законодавчо обмежень не має. Зверніться до адміністрації ДНЗ

 3. Христина:

  Добрий день цікавить питання. Чи має право відмовити державний садок при запашній ситуації з віросом.

  Відповідь: це в компетенції саме ДНЗ

 4. Ирина:

  Доброго дня, з якого віку по закону України дитина може відвідувати ясельну групу?

  Відповідь: законом це питання не регламентується

Добавить комментарий