В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

204 комментария on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Лілія:

  Що робити батькам, коли вони проживают на квартирі у місті, а приписані в селі, змоги приписатися немає, в дитячий садочок в місті дитину не беруть.Кажуть треба взяти двох сусідів, піти в жек за довідкою, Але хозяйка квартири не захоче складати договір і платит податки. Як оформить дитину в дитячий садочок без приписки у місті?

  Відповідь: стаття на сайті вам в допомогу

 2. Ігор:

  Добрий день. Подавали заявку на чергу в міський дитячий садочок (дитина прописана в селі) прийшла відмова, з поясненням, що дитина прописана не в місті. Підскажіть будь ласка, яким чином можна записати дитину в чергу у дитячий садочок не за місцем прописки, оскільки Закон України «Про дошкільну освіту» гарантує право на освіту в будь-якому дошкільному навчальному закладі.Я, батько дитини, працюю в місті, матір перебуває у дикретній відпусці. Дитині 6-ть місяців. Чи можемо ми, як батьки звернутися до суду для вирішення цього питання? Якщо так, то що для цього потрібно і яка процедура? Дуже Вам дякуємо.

  Відповідь: порадимо ознайомитися зі статтею

 3. Марія:

  Мою дитину зараховано у ДНЗ, середня група. Як з відвідуванням садка? Чи може дитина відвідувати його за потребою? (Працюю за різним графіком, чи можна скажімо тиждень водити,тиждень ні дитину у садок!?)

  Відповідь: питання вирішується індивідуально з закладом освіти

 4. Христина:

  Доброго дня підкажіть будь ласка,як потрапити дитині в садочок,яка народилась літом!

  Відповідь: зверніться до районного відділу освіти

Добавить комментарий