В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

73 комментария on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Юлія:

  Якщо я відмовлюсь і не здам старшу дитину в ДНЗ зараз,аж до досягнення дитиною 5-річного віку.То чи черга(місце) наше пропаде?

  Відповідь: цілком можливо, якщо є попит на вступ, тримати для вас місце ДНЗ не повинен

 2. Юлія:

  Доброго дня.Моїй дитині в вересні буде 2.8 років.Нам сьогодні повідомили що нас прийняли до ДНЗ. Але у мене є ще одна дитина їй 1.3 роки.Чи можу я відмовитись і не здавати старшу дитину в ДНЗ зараз аж до досягнення дитиною 5-річного віку.???????????

  Відповідь: це ваше право

 3. Таня:

  Ми проживаємо в селі. Написала заяву в садочок коли дитині було три місяці в черзі були 14, прийшла до завідуючої взнати чи ми попадаємо в садочок, так вона мені повідповіла, що ми уже в черзі 20, тому що нас підвинули діти атошніків і багатодітних сімей,тому в цьому році в садочок нас не візьмуть і не відомо чи попадем ми в список на наступний рік, хоч як пізніше вияснилось то вона набрала групу дітей своїх родичів і друзів. Зараз дитині два роки і три місяці я хотіла здати дитину в садочок і вийти на роботу. Що у даному випадку можна зробити?

  Відповідь: звертатися зі скаргою до місцевого органу влади

Добавить комментарий