ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

617 комментариев on Контакти

 1. Ольга:

  Доброго дня, чи займаєтеся ви підготовкою та супроводом лкк?

 2. Віктор:

  Доброго дня.
  Чи має право на отримання пенсії по втраті годувальника жінка, чоловік, якої загинув у ДТП? На момент смерті її чоловіка їй було 60 років. Її чоловік отримував пенсію за віком. Працював водієм автобусу маршрутного, але останній час на прохання власника – неофіційно. В нього страхового стажу понад 20 років. В дружини – близько 12.
  Прописані за однією адресою. Місце проживання – село. Після смерті чоловіка єдиний дохід – те, що надоїть з корови.
  В 28 РОКІВ ПЕРЕНЕСЛА ОКОЛОГІЮ. З ТИХ ПІР НЕ ПРАЦЮВАЛА. ТАКОЖ МАЄ ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ. Інвалідність не оформляла, адже соромилась виробляти її в 28 років.
  Наявність страхового стажу не дозволяє їй виходити на пенсію за віком.
  В статті вашій «Пенсія у зв’язку з втратою годувальника» зазначається, хто має право на таку пенсію. Там зокрема вказується:
  * батькам і чоловіку (дружині) померлого, які не були на його утриманні, якщо втратили джерело засобів до існування.
  Та
  Які члени сім’ї вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника:
  — одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування;
  Чи може дружина розраховувати на пенсію у зв’язку з втратою годувальника в її випадку?

 3. Добрий день, чи можу я оформити по догляду за своїм батьком, якому 73 роки і є інвалідом 2 групи

  Відповідь: за умов, що визначені в статті

 4. Тетяна:

  Доброго дня. Я одинока мама, 2 роки дитині. У квітні 2021 року подала документи на отримання соціальної допомоги на дитину ( одинока мама і малозабезпечена) мені було нараховано кошти. Через 6 місяців переоформляла ці ж виплати ( у жовтні 2021 року), отримала виплати в грудні. Всі документи були ідентичні з тими що подавала перший раз, доходів нема, тільки соціальна допомога. Скажіть будь ласка, скільки коштів я маю отримувати так як одинока мама? Нарахували лише 900 гривень і малозабезпечена в половину менша ніж була.

  Відповідь: ви можете перевірити правила розрахунку за прикладом, що в статті

 5. Яна:

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, чи має право жінка 2 групи (робочої)інвалідності отримати фінансову допомогу по догляду за чоловіком 1 групи, якщо вона отримує пенсію і обоє отримують одноразово кошти за оренду земельних паїв?
  Дякую за небайдужість допомогти з інформацією!

  Відповідь: порадимо звернутись за очною фаховою допомогою

 6. Світлана:

  Доброго дня, скажіть будь-ласка чи мають право заставляти робити щеплення від Covid-19,жінку, що годує грудьми ( дитина 3 міс ), яка працює на роботі?

  Відповідь: порадимо звернутись за очною фаховою допомогою

 7. Дарина:

  Добрий день!Мені 17 років я маю дитину і навчаюсь на заочному.Поки я вчилась у школі то отримувала пенсію по втраті батька.Зараз її немає.Чи потрібні довідки про те що я навчаюсь і про те що не отримую більше пенсії.З батьком своєї дитини я не проживаю і аліментів не оформляла,але дитина приписана в нього.Які документи потрібні в такому випадку?

  Відповідь: вся необхідна інформація з вашого питання є в статті на сайті

Добавить комментарий