В той час як одні батьки прагнуть віддати свою дитину до школи якомога раніше, інші хочуть переконатися в її емоційній та фізичній готовності до навчання та шкільних буднів. В якому ж віці дитина повинна йти до школи?

Це питання батьки вирішують в індивідуальному порядку, але ми хочемо звернути Вашу увагу на  ситуацію, що склалася на сьогодні у дитячих садках. В правилах прийому до ДНЗ (дитячий навчальний заклад) можна зустріти положення відповідно до якого діти, яким на 1 вересня  поточного року виповнилося 6 років мають йти до школи. Але чи справді це так?

Дитячий садок — це дошкільний заклад  для дітей віком від  трьох  до  шести  (семи) років, де  забезпечуються  їх  догляд,  розвиток,  виховання  та навчання.  Як наслідок, в законі передбачена можливість відвідування такого закладу до 7 років, але ні «Положенням про дошкільний навчальний заклад», ні Законом України «Про дошкільну освіту» не передбачені умови за яких дитина може залишитися в начальному закладі до досягнення цього віку.

Щоб заповнити прогалину дитсадки самі визначали, що можливість залишитися у дитячому садку ще на один рік, надається тільки тим дітям, у яких є захворіння підтверджене довідкою відповідної форми за підписом лікаря.

Ситуацію  роз’яснює  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Листом від 21. 07. 2011р. № 1/9-552 «Щодо терміну перебування дітей, які досягли шестирічного віку, у дошкільних навчальних закладах», де зазначається, що діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнилось 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.  Отже, як батькам, так і керівникам дошкільних навчальних закладів варто знати, що дитина може залишитися у дитячому садку до досягнення нею 7 років за бажанням батьків.  У випадку ж  її відрахування у батьків є можливість захищати права у суді.

Tags: ,

283 комментария on Варто знати батькам: Дитина має право відвідувати дитячий садочок до 7 років включно

 1. Черних:

  Доброго дня! Якщо дитина 5 років відвідує садок тільки з 9 анку до 12 дня і не хоче харчуватися чи потрібно,в цьому випадку,платити за харчування?

  Відповідь: це ви вирішуєте з ДНЗ

 2. Ірина:

  Чи може дитина з особливими освітніми потребами бути в садку до 8 років?

  Відповідь: якщо на це є рішення місцевого органу/суду/батьків — звісно

 3. Инна:

  Здравствуйте!Моему ребёнку в декабре исполнилось 6лет ,можно ли отдать ребёнка в школу через год когда в декабре следующего года исполниться 7лет ,или к семи.?

  Відповідь: зверніться до відділу освіти у вашому місті

 4. Анна:

  Ребёнок на следующий год не будет выпускаться с садика, будет 6 лет, но остаётся до 7. Как и положено должен был быть выпускной со своей группой, а в мае или июне (незнаю когда) перейти в группу младше. Хотели же выпускной с группой с которой уже 3 года. И тут воспитатель говорил, что по каким-то новым правилам уже с января месяца кто остаётся до 7 лет переходит в другую группу. И на следующей неделе нужно идти к заведующей писать заявление. Ну а если кто-то ещё не решил остаётся или нет… Спасибо всем.

  Відповідь: уточніть ваше питання. Та зокрема порадимо звернутися до місцевого органу влади

 5. Вікторія:

  Чи має голова батьківського комітету нараховувати батькам плату за харчування. як що ні то хто в садочку це має робити?

  Відповідь: це питання в компетенції ДНЗ

 6. Христина:

  Доброго дня.
  В мене така ситуація, моя дитина почала ходити в дитячий садок,йому 5 років. Він більше не хоче спати на обід. Хотіла його сьогодні забрати пізніше ,натомість мій син пів години сидів одітий в коридорі і чекав на маму.
  Кажуть що якщо ви його не навчили спали в обід то повинні забирати його до того як всі діти підуть спати.
  Чи має право моя дитина не спати в садку і залишатись там на довше?
  Чи забороняється дітям ходити на повний день в садок якщо ті не сплять на обід?

  Відповідь: це питання поза законного регулювання і виключно в рамках ваших взаємовідносин з ДНЗ, місцевим органом влади/освіти.

 7. Людмила:

  Доброго дня! 11років підряд перший клас шестирічок знаходився у закладі дитячого садка, де дітки спали, їли і була група продовженого дня! Зараз це хочуть відмінити! Ми батьки дуже хочемо щоб залишалося як було, бо створені хороші уови для цього! А місцева влада цього не хоче! Хто нам може допомогти,і чи можливо цього добитися!

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади

 8. Леся:

  Доброго вечора.Якщо дитина народилася 25.10.21р.коли нам реєструватися в садок?І яким роком будемо зараховані.

  Відповідь: це питання в компетенції місцевого органу влади

 9. Ірина:

  Доброго дня скажіть будь ласка чи мають право вигнати житину з садочка якщо у неї немає вакцинацій?!

  Відповідь: в якому сенсі вигнати ? Якщо ви вважаєте що ваші права порушені- зверніться по правовому допомогу

 10. Леся:

  Добрий день.
  Чи можна дитині одночасно відвідувати 2 садочки?

  Відповідь: закон не забороняє

Добавить комментарий