Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Леся:

  В мене дитина-інвалід до 18. Він отримує пенсію 924грн. Ще у серпні ми пройшли перекомісію на підгрупу А. До грудня не отримали нічого(крім пенсії). Тепер вияснилось, що наші документи випадково(як кажуть у пенс.фонді)знайшлися, їх поліклініка не туди передала.Мали у соц.сабез, а дали у пенс.фонд.Так як ми заяви не написали в соц.сабезі на допомогу бо не було наших документів то тепер ми втрачаємо за ці три місяці виплат. Чи правомірно це,що не буде перерахунку, якщо документи гуляли не по нашій вині? А ЛКК ще у серпні дала підгрупу А?

  Відповідь: Неправомірна, в даному випадку це халатність посадових осіб, на підставі цього вимагати перерахунку за втрачені місяці ви не можете, але написати скаргу до Прокуратури та подати до суду позов про відшкодування шкоди, завданої неправомірними діями -ви можете.

 2. Ольга:

  Доброго дня! Моя дитина перенесла 4 складних операцій по одній хворобі. Підскажіть, будь, ласка чи маємо ми право встановити інвалідність, або на матеріальну допомогу?

  Відповідь: Ми не є медичною установою, щоб сказати що ви маєте право на інвалідність, тому вам лише необхідно звертатися до МСЕКу, до лікарні з цього питання. Такої допомоги, як при операціях чи хворобі- від держави не передбачено, тому лише можете розраховувати на допомоги як малозабезпечина родина, якщо відповідаєте цим умовам призначення. Можете ознайомитися на сайті з умовами цієї допомоги.

 3. Люда:

  В мене дитина-інвалід.Підскажіть будьласка,як мають правильно нараховувати допомогу.Я подала всі довідки,довідку про те що дитина потребує сторонього догляду.Я собі порахувала,що мені мають нараховувати 894,а з 1.12.2013-949 +486(з 1.12.2013-516),що становить 50% від прожиткового мінімуму для дітей до 6 років.Тобто 1380,а з 1.12.2013.-1465грн.Коли я звернулася в совбез, мені почали розказувати ,що вони нараховують зовсім по іншому,і мені виходить 1111.80,а з1.12.2013-1180.30.Я не розумію ,як то мається нараховуватися?.Дякую!!!

  Відповідь: Ви можете здійснити письмовий запит до УПСЗ за наданням письмових пояснень щодо порядку нарахування вам цієї допомоги, лише побачивши письмовий розрахунок та пояснення УПСЗ- можливо зробити висновок.

 4. Тетяна:

  у мене дитина інвалід з дитинства, підгрупи А, я розлучена, т.т. ми проживаємо удвох з сином..я працюю офіційно( бо жити на 894 грн не можна), дитина в цей час під наглядом няні, якій я плачу гроші…і хіба це правильно, що моя дитина не має права на підвищення розміру соціальної допомоги???…за нею ж наглядають…вона ж не в якомусь інтернаті…ось, їй богу, чудні у нас закони…виживай, як хочеш або працюй неофіційно, бо прожити на 1250 грн, коли лише за комунальні платежі нараховують 1200 нереально….просто тест на виживання…дай боже хоча б одному з тих депутатів таку дитину і нехай би прожили на 900 грн на місяць

  Відповідь: Ми з Вами згодні.

 5. Параніч Юлія:

  В мене дитина інвалід до 18 років, зараз ій 13, по догляду оформлений батько дитини, який в лютому місяці вийшов на роботу, але органи соціального забезпечення непопередив. Чи потрібно буде повернути державі виплачені кошти?

  Відповідь: Можуть просити про це, зазначте причини неповідомлення та хто фактично здійснював догляд.

 6. Параніч Юлія:

  В мене дитина-інвалід відноситься до підгрупи А, 13 років, по догляду оформлений батько дитини, в лютому місяці вийшов на роботу, я звільнилась,щоб доглядати дитину, але в відділ соціального забезпечення ще не повідомили. Чи потрібно буде повернути нараховані кошти?

  Відповідь: Якщо ви негайно повідомите працівників УПСЗ про зміну особи, що доглядає, опишете ситуацію, що під доглядом все одно дитина перебувала, кошти від допомоги цілеспрямовано надійшли до дитини, що наразі ви перебуваєте по догляду, тощо, тобто повно та всебічно обгрунтуєте неповідомлення своєчасно про заміну доглядача- є надія, що не будуть просити повернути кошти.

 7. Мар"яна:

  в мене дитина інвалід і ми недавно продовжили інвалідність і та зазначено, що він відноситься до підгрупи А. В пенсійному йому нараховують 945грн що місяця. Так і має бути чи повинні тепер нараховувати 1210грн? Дитині 13 років.

  Відповідь: З даних, що ви описали допомога має бути у розмірі 1210 грн. Здійсніть письмовий запит до Управління праці та соціального захисту, з посиланнями на законодавство, що зазначено в нашій статті, про причини допомоги у меншому розмірі, ніж встановлює законодавство.

 8. романа:

  Чи може отримувати надбавку на догляд до 6 років за дитиною інвалідом групи А опікун який займається підприємницькою діяльністю?

  Відповідь: Обмежень немає в залежності від роду занять опікуна.

 9. Ксенія:

  я перечитувала даний документ декілька разів… спеціально вказала, що мова йде про дітей-інвалідів, а не інвалідів з дитинства, там про них ні слова, категорія дітей інвалідів не поділяється на 3 групи, тільки на підгрупи, у вас в статті описано, що категорія дітей інвалідів поділяється на 3 підгрупи: А, Б та інші діти- інваліди з вказанням, скільки кому повинно виплачуватись надбавки. Мені потрібна назва документа, де зазначено це, а не підстави для оформлення безстрокої інвалідності на 3 групи.

  Відповідь: В статті зазначено: «…Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А…» В статті ніде не вказно, що діти інваліди поділяються на 3 групи а та б та інші. Існує три групи інвалідності (1, 2 та 3), а вже перша група поділяється на підгрупу А та Б.
  Вас цікавить звідки береться пігруппа А?
  Повторюємось, в тому норативному акті, посилання на який ми надали в попередньому листі, в п.2.2. вказано:
  «…Особі, що визнана інвалідом, залежно від ступеня розладу
  функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності
  встановлюється I, II або III група інвалідності. I група
  інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від ступеня
  втрати здоров’я інваліда та обсягу потреби в постійному
  сторонньому догляді, допомозі або нагляді…»
  Документ, в якому зазначено розміри надбавки — це ЗУ «Про державну допомогу соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», стаття 3.»Надбавка за догляд».
  Цей закон вказан у статті на сайті, яку ви неоднаразово читали.
  Сподіваємось, ми відповіли на ваше питання, якщо ні- то необхідно сформувати чіткіше питання для повного розуміння нами, що ви сподіваєтесь вивчити.

 10. Ксенія:

  Вибачте, я мала на увазі підгрупи Б серед категорії дітей — інвалідів. Допоможіть будь ласка, відповідь потрібна терміново…

  Відповідь: Ми вам вже зазначили нормативно-правовий акт про цю групу інвалідності в попередньому питанні.

Добавить комментарий