Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Дарья:

  Документов и доказательств мне никаких не предоставили только прислали письмо в котором указан расчетный счет на который нужно перевести деньги и сумма.

  Відповідь: Даря, вам необхідна юридична допомога, на відстані, без документів, її надати неможливо. Пишіть письмове звернення, питайте пояснення причин повернення.

 2. Дарья:

  При оформлении надбавки, какой период я не должна была работать?

  Відповідь: Знайомтесь з нормативними актами та саттею на сайті

 3. Дарья:

  Добрый день! Я уволилась с работы в октябре 2012 и в этом же месяце оформила надбавку по уходу заребенком инвалидом, через год соц.служба стала требовать от меня сумму в 5000грн.(вернуть надбавку которую не должны были платить)угрожая судом. Скажите законно ли это?

  Відповідь: А як ви вважаєте ми можемо оцінити законність вимог з ваших двох речень? Лише при ознайомленні з документами, з письмовими вимогами, можливо щось сказати.

 4. Андрій:

  якщо інвалід ІІ групи з дитинства не має реєстрації місця проживання у паспорті. То чи призачатимуть соціальну допомогу.

  Відповідь: виникнуть труднощі з цього приводу, а саме до якого УПФУ звертатись, ймовірно що будуть відмовлятися взяти на облік. Отже призначать, але в судовому порядку чи через скарги до Прокуратури.

 5. Оксана К.:

  Доброго дня! Працюємо з дітьми з особливими потребами, пропонуємо мамам відправляти дітей на інклюзивну освіту, а не на домашнє навчання. Та в деяких інстанціях мам відмовляють від такого рішення, аргументуючи втратою коштів по догляду за дитиною з інвалідністю.
  У Законі написано, що ця допомога втрачається тільки у разі працевлаштування матері. Допоможіть, будь ласка, розібратися. Якщо можливо, з посиланнями на Закони. Щиро дякую!!!

  Відповідь: Необхідно бачити положення про навчання-інклюзивна освіта, який порядок та форма, положення, тощо. Та писати запит до Мінсоцполітики, заочно,нажаль, Вам допомогти не зможемо.

 6. Наталія:

  Чи можуть мені повернути компенсацію за невикористані соціальні відпустки з 2009 року кількістю 7 днів.Я користувалась тільки однією пільгою 10 днів,як мати що виховує дитину інваліда а 7 днів як одинока мати я не використала.Куди мені звернутись і на яку статтю опиратись?

  Відповідь: До свого работодавця, згідно ЗУ «Про відпустки».

 7. Наталія:

  Доброго дня!Ви мені давали вже відповідь,але чому згідно нижче написаного,я не маю права на надбавку до соціальної допомоги на дитину-інваліда?Я вдова,працюю. і дитина отримує допомогу по втраті годувальника,До державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства І групи та дітям-інвалідам віком до 18 років призначається надбавка на догляд за ними.

  Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються, не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом.

  Надбавка також призначається одному з батьків, усиновителю, опікуну які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років, у відпустці без збереження заробітної плати у разі, якщо дитина—інвалід потребує домашнього догляду і вони фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом

  Одиноким матерям надбавка на догляд за дитиною-інвалідом до 18 років призначається незалежно від факту роботи.

  Відповідь: Наталія, не зовсім розуміємо Ваше питання. Як що ви вважаєте що ваші права порушені, ви можете їх захищати, в тому числі в судовому порядку. Беріть письмову відмову та звертайтесь за захистом до суду. А чому робить так чи інакше судовий орган-краще спитати у нього.

 8. Тетяна:

  Якщо нараховувати згідно вашої статті, то виходить:
  на дітей-інвалідів віком до 18 років — 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 949*0,7=664,3 (грн.)
  Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років, тобто 1286 грн.
  664,3+1286=1950,3 (грн) + 20% гірських
  1950,3*0,2=390,06 (грн.)
  1950,3+390,06=2340,36 (грн)
  Таку суму я і отримую. То получається, що його пенсія 664,3 грн., а догляд за дитиною інвалідом 1286 грн. Я правильно зрозуміла????

  Відповідь: Так, ви все вірно зрозуміли та розрахували.

 9. Тетяна:

  Я зверталася, але мені сказали, що в цю суму входить допомога по догляду.

  Відповідь : Тобто ви її вже отрмиуєте і вона входить в ту суму. Візьміть приклад розміру, що Вам нарахували, знову ж таки у письмову вигляді, та сопоставте з статтею- вірно вам нараховують чи ні.

 10. Тетяна:

  Куди мені потрібно звертатися, щоб отримувати цю допомогу???

  Відповідь: Стаття містить порядок та куди звертатись, ознайомтесь будь-ласка.

Добавить комментарий