Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Для того, щоб все ж таки отримати відповіді на ці питання було направлено інформаційний запит до Мінсоцполітики і те, що ми отримали як відповідь спробуємо пояснити.

В першу чергу Мінсоцполітики підтвердив те, що не передбачено відмови у призначенні допомоги на дітей одиноким матерям у разі, коли працездатні члени сім’ї не працюють, не навчаються, не здійснюють догляд.

Друге, громадянам, які звернулись за державною допомогою в січні 2016 року, допомога має бути виплачена в лютому 2016 року.

Третє,  наголошено, що якщо за зверненням допомоги за новими правилами, звернулись громадяни з січня по 31.03.2016 року, то допомога буде нарахована саме з 01.01.2016 року.

Четверте, у випадку звернення за допомогою після 31.03.2016 року, нарахування вже допомоги буде з дати звернення.

Крім того, було визначено, що:

 • особи, які до 01.01.2016 отримували допомогу на дітей одиноким матерям у мінімальному розмірі (без врахування доходу), подають до Управління соціального захисту лише заяву, довідки про доходи всіх членів родини та декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
 • особи, які до 01.01.2016 року отримували допомогу на дітей одиноким матерям за доходами, і період призначення та виплати припадає на 2016 рік, такі особи продовжують отримувати таку допомогу у підвищеному розмірі до закінчення періоду виплати на який ця допомога призначення і звертатись до органів Управління соц.захисту не потрібно.

І на кінець чітко сказано, які документи має надати людина, яка звертається за отриманням цієї допомоги в 2016 році вперше.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

46 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2016 році

 1. Доброго дня!
  Я вже зверталась, але на сайті свого питання не знайшла.
  Прошу Вас надати консультацію по такому питанню :
  — я одинока мама,яка виховую сина 2-х років, отримала батьківську спадщину — будинок, а маю у власності квартиру. Чи маю я право отримувати допомогу, як мати одиначка.
  Дякую.

  Відповідь: через 6 місяців після отримання дарунку, так как його вартість входить в ваш дохід. І ця інформація є в статті на сайті

 2. Дарья:

  Добрый вечер еще раз. Моя подруга одинокая мама. Она помагает своему отцу в пчелрврдчестве-семейное дело. Скажите,она может подать на помощь,и как ей показать доходы,если это все не облагается налогом и нигде не зафиксировано? Спасибо

  Відповідь: якщо її доходи не декларуються, вона відповідно не працює, а отже ви до УСЗ і показуєте, що не працюєте, на сайті в статті є детальне пояснення

 3. Добрий день!Скажіть будьласка.Я получаю матиодиноку і малообезпечену з 2016року,на двох діток одному 9,другому 2роки.Сьогодні переоформила матиодиноку,потім позвонив совбез що в мене найшли дохід за 2014рік 289грн,і будуть розбиратися.16.01.2017
  Чи повліяє цей дохід на мої допомоги,і чи я буду надалі получати м.о і м.обезб.дякую

  Відповідь: не вплине показник за 2014 рік

 4. Дарья:

  Добрый день. Закрыла ФОП месяц назад. На данный момент не работаю. Доходы были как ЧП. Могу ли я оформить помощь?

  ВІдповідь: так, але доходи рахують ща 6 місяців, тому ще доходи ФОПа входити до розрахунку будуть

 5. Валентина:

  Доброго дня,скажіть будь ласка чому соц.працівник місцевої сільради неможе здати пакет документів в собез а повинен це робити заявник для тоді цей працівник

  Відповідь: адресуйте ваше звернення до голови сільради

 6. Добрий день, чому доси не приймають документи на поновлення в соцзахист, кажуть э якись змини, яки змини?

  Відповідь: відмова у приймомі неправомірно, оскаржуйте до обласного УСЗ

Добавить комментарий