Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Для того, щоб все ж таки отримати відповіді на ці питання було направлено інформаційний запит до Мінсоцполітики і те, що ми отримали як відповідь спробуємо пояснити.

В першу чергу Мінсоцполітики підтвердив те, що не передбачено відмови у призначенні допомоги на дітей одиноким матерям у разі, коли працездатні члени сім’ї не працюють, не навчаються, не здійснюють догляд.

Друге, громадянам, які звернулись за державною допомогою в січні 2016 року, допомога має бути виплачена в лютому 2016 року.

Третє,  наголошено, що якщо за зверненням допомоги за новими правилами, звернулись громадяни з січня по 31.03.2016 року, то допомога буде нарахована саме з 01.01.2016 року.

Четверте, у випадку звернення за допомогою після 31.03.2016 року, нарахування вже допомоги буде з дати звернення.

Крім того, було визначено, що:

 • особи, які до 01.01.2016 отримували допомогу на дітей одиноким матерям у мінімальному розмірі (без врахування доходу), подають до Управління соціального захисту лише заяву, довідки про доходи всіх членів родини та декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулись за призначенням усіх видів соціальної допомоги (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
 • особи, які до 01.01.2016 року отримували допомогу на дітей одиноким матерям за доходами, і період призначення та виплати припадає на 2016 рік, такі особи продовжують отримувати таку допомогу у підвищеному розмірі до закінчення періоду виплати на який ця допомога призначення і звертатись до органів Управління соц.захисту не потрібно.

І на кінець чітко сказано, які документи має надати людина, яка звертається за отриманням цієї допомоги в 2016 році вперше.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

58 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2016 році

 1. Доброго дня…коли припиняється виплата для матері одиночки,якщо відбулося вставновлення батьківста?

  Відповідь: з дати рішення суду або реєстрації в РАЦСі, в залежності що почалося раніше

 2. Виктория:

  Здравствуйте, я мать-одиночка, ребенок ходит в детский садик. Имею ли я право на льготы по оплате за сад?

  Відповідь: пільнга, як і допомога надається в залежності від доходу. На сайті є детальна інформація

 3. Іра:

  Доброго дня.
  Підскажіть будь-ласка а якщо у розводі виховую дитину одна є якась допомога для одиноких матерів?

  Відповідь: державна допомога як одинокою- ні, оскільки батько в дитини є. Можливо допомога як малозабезпечина, якщо общий сукупний показник доходу дозволяє. Знайомтесь з статтями на сайті

 4. Зоя:

  Добрый день, подскажите, пожалуйста, правильно ли мне отказали УСЗН в помощи по неуплате алиментов? Среднемесячный совокупный доход на 1 члена семьи на 1.03.2017г. составил 1220 грн., до этой даты получала пособие на 2х детей 17 и 12 лет, в размере 1470грн., при тех же доходах. Спасибо за правовую помощь.

  Відповідь: без розрахунку оцінити правомірність відмови не можливо. Порядок розрахунку та приклад є в статті, знайомтесь.

 5. Світлана:

  Доброго дня. Я одинока мати, виховую дитину. Працювала в 2012-2013 році в державній установі. Звільнилась за згодою сторін. Але компенсацію при звільнені за додаткову відпуску (як одинокій матері по 10 днів) за 2012 и 2013 рік не отримала. Чи можу я зараз звернутись до суду та отримати компенсацію? Чи вже пізно? є якісь строки давності?
  Дякую за правову допомогу.

  Відповідь:можете, це є частиною заробітку, а на невиплачену з.п. -строків давності не має.

 6. я мати одиначка.навчаюсь в університеті на державній формі навчання получаю виплати як мати одиначка і малозабезпечена.чи маю я право на соціальну стипендію і де її виплачують в університеті чи узс.дякую.

  Відповідь: у навчальному закладі.

 7. Анна:

  в кінці січня переоформлювала допомогу одинокій матері але виплати досі не має…Старшому сину 4 роки молодшому 2

  Відповідь: звертайтесь до УСЗ

 8. Валентина:

  Доброго дня,скажіть будь ласка якшо я отримаю в подарунок будинок від чужої людини,чи втрачаю я допомогу як одинока мати.

  Відповідь: маєте. дохід від дарунка входить в скупний дохід родини

Добавить комментарий