Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

206 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2021 році

 1. людмила:

  обясните почему мне отказали в віплате на дитей .каккоя разница сколько у меня зарплата я же имею статус одинокой матери пачему мои дети немогут получать деньги

  Відповідь: оскільки ми не уповноважені нараховувати допомогу і особисто не відмовляли вам, надати пояснення не можемо. За поясненнями ви можете звернутись до того УСЗ, куди подавали документи

 2. Натали:

  А где можно узнать о помощи, которая выплачивалась вместо алиментов. Суд присудил 600 грн алиментов, отец их не выплачивает, и УСЗН с января прекратили выплату.

  Відповідь: в статтях на сайті, в органі УСЗ.

 3. Валентина:

  Доброго дня!я получала допомогув мінімальному розмірі без врахування доходів.І в статі пише що я повина була подати лиш заяву і довідку про доходи ,всі документи я подала сказали що все добре а через місяць перезвонили і сказали що потрібно новий договір за 2015 рік на роботі мені неможуть видати такий договір томущо я незвільняласи і той договір продовжується автоматично.Зараз я за станом здоровя неможу піти собез якщо я звернуся через місяць мені нарахують з січня?Хоча Мінсоцполітики підтвердило що непередбачино відмови в нарахуванні допомоги але місцеві органи роблять що хочуть.куда звернутись в разі відмови?

  Відповідь: до суду

 4. Леся:

  Когда будут детские выплаты.Я подала документы еще 29 марта 2016 и до сих пор нет ни копейки(((!!!!!!!!

  Відповідь: зверніться до органу, який проводить нарахування та виплату цих коштів

 5. Валентина:

  Доброго дня!скажіть будь-ласка я подала в лютому документи як одинока мати (повторно)мені ненарахували допомогу тому що потрібно трудовий договір з роботи за 2015 рік томущо той який я подавала три роки назад недійсний.як таке може бути

  Відповідь: без документів -це не зрозуміло. Зверніться за очною фаховою допомогою

 6. Татьяна:

  Добрый день. Посоветуйте, как поступить в моей ситуации. Фактически я проживаю в Кировоградской области, прописана в Киевской области. Пособие матери-одиночки оформляла по месту фактического проживания. В начале февраля все документы были поданы, кроме справки о доходах по месту прописки. Инспектор сделал запрос в Киевскую область, но они вместо справки о доходах прислали тоже запрос (видимо ошибочно).Она закрыла дело и решила, что мы документы оформляем по месту прописки. Когда мы к ней обратились в начале мая, она сказала оформлять по новой и деньги за 4 месяца нам не вернут. Очень обидно, что работники собеса халатно относятся к своей работе. Как в данной ситуации быть и куда обращаться?

  Відповідь: оскаржуйте дії УСЗ

 7. ирина:

  добрый день.неделю назад получила пособие одиноким матерям за 4 месяца (с января по апрель) и вот на днях получила за май.Удивили суммы на порядок ниже расчетных-так за май 473 грн, а за январь-апрель 412 грн. Согласно расчета должно быть 562 грн. Нужно ли обращатся в Совбес чтобы пересчитали или обьяснили.

  Відповідь: якщо ваш розрахунок не сходиться з УСЗ, то звісно варто подати запит на розяснення. Це ваше право

 8. віталія:

  добрий день скажіть буд-ласка чи можу я розраховувати на допомогу як одинока мама якщо мій дохід 2000.у соцзахисті нарахували 5.90 гр.

  Відповідь: в статті на сайті є приклад розрахунку, скориставшись ним, ви зможете перевірити правильність розрахунку

 9. Марта:

  Доброго дня. скажiть будь ласка. Я можу розраховувати на допомогу,як матерi одиночки та малозабезпеченоi ciм’i. Я мати одиночка ,але працюю,заробiтна плата 2200 чистими (3500 грязними) , плюс 860 грн на дитину.малiй 10 мicяцiв.

  Відповідь: приклад розрахунку в статті на сайті, ознайомтесь

 10. Татьяна:

  Добрый день. Я проживаю в Овидиопольском районе Одесской области. Переоформила документы на получение выплаты одиноким матерям (сыну 7 лет, первоклассник) еще в январе этого года. Сегодня 19 апреля — никаких выплат не приходит. Вместе со мной в одном доме проживает моя мама, недееспособный дядя (мама-опекун) и мой сын. В декларации я это указала. Естественно, мама и дядя получают свои соц. выплаты, положеные им по их статусу. Может ли быть такое, что на отсутствие выплаты мне как одинокой матери повлиял факт наличия социальных выплат мамы и дяди? Ведь на сколько я знаю, выплата начисляется не зависимо от дохода других членов семьи, проживающих на одной территории. То есть, всегда считалось, что доход моей семьи (одинокой матери) — это только мой доход.
  Буду очень признательна за отзыв.

  Відповідь: гадати у вашому випадку сенсу немає. зверніться письмово за розясненням до УСЗ

Добавить комментарий