Останнім часом дуже багато питань виникає навколо виплати допомоги на дітей одиноким матерям.  Це в більшості пов’язано із значним реформуванням цієї допомоги, яку наразі здійснює уряд.

Допомога на дітей одиноким матерям, яку призначено за умовами, що діяли до 30 червня 2020 р. (включно), виплачується до закінчення строку її призначення.

З 1 липня 2020 р. допомога на дітей одиноким матерям призначається за новими умовами.

Допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених в абзацах десятому ― чотирнадцятому цього пункту).

Допомога на дітей одиноким матерям у зазначеному випадку призначається, якщо особи протягом періоду, за який враховуються доходи:

сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), за формою згідно з додатком  до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через органи соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками ― вихователями дитячих будинків сімейного типу.

Наявність (відсутність) у власності членів сімʼї транспортних засобів зазначається у декларації.

Якщо у складі сімʼї є непрацюючі працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, і протягом цього періоду зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні менше трьох місяців або які (за яких) не сплатили (не сплачено) мінімального розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сумарно протягом трьох місяців періоду, за який враховуються доходи, допомога на дітей одиноким матерям призначається:

не більше ніж на два шестимісячних періоди, якщо:

— у складі сім’ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

— відсутність будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї.

Більш детально  із процедурою отримання цієї допомоги можна ознайомитися тут: http://www.i-law.kiev.ua/%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9-%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D0%BC-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%8F%D0%BC-2016/.

Tags: , , ,

286 комментариев on Допомога на дітей одиноким матерям: що варто знати в 2021 році

 1. Ірина:

  Доброго дня я мама одинока,дочці 12 років,виплати призупинили томущо нідe нeпрацювала офіційно,скажіть що потрібно принeсти у УСЗН щоб получати надалі допомогу,і якщо я буду працювати офіційно ,як впливатимe на допомогу?

  Відповідь: так, інформація міститься в статті, знайомтесь

 2. Виктория:

  Мама одиначка якщо непрацюе официйно, чи буде отримувати кошти на дитей?

  Відповідь: за умов, що значаться в статтті

 3. Марія:

  Доброго дня. Як вдова я отримую щомісячну допомогу на неповнолітнього сина. Чи можу я отримати ще одноразову допомогу?

  Відповідь: про всі види допомог значиться інформація в статті

 4. Олена:

  Підкажіть, Будь ласка, я в шлюбі з 24.04.20,зараз в декреті з березня 2021р. Чоловік працює офіційно з вересня 2021р. За першою дитиною я одинока мама. Чи маю я право за соцвиплату як одинока мама на першу дитину? Чи краще оформити малозабезпечену?
  Чоловік в березні купив машину приблизно за 130 тис. Грн.

  Відповідь: стаття на сайті та приклад розрахунку- вам у допомогу

 5. Ольга:

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка чи можу я оформити як мати олиночка якщо я не працювала і не проживала і україна?

  Відповідь: за даними, що ви надали- ні. Але статтю порадимо прочитати.

 6. Ларіса:

  Здрастуйте! Підкажіть будь ласка, чи можу я подати на одиноку маму, дитині 13 років але на даний момент я нігде офіційно не працюю?

  Відповідь: умови оформлення допомоги значаться в статті

 7. Марина:

  Доброго дня я одинока мама виховую сама дитдитину вже 10 років від 8років до 9років не отримувала взагалі в цьому році відновила та отримувала хоч 1000 після другого подання пакету документів отримала 500гр хоча і нічо у нас не змінилось взагалі спадок я неотримувала землі майна машини не купувала Незнаю де шукати відповідь????????

  Відповідь: здійсність письмові запити, отрмиайте відповіді та зверніться за очною фаховою допомогою

 8. Добрый день, подала документы на пособие мать одиночка и малоимущая. Отказали потому что 3 рабочих месяца по месту работы не вписались в какой-то квартал. И сообщили что подавать документы для положительного ответа можно аж в феврале 2022. Рабочие месяца август, сентябрь, октябрь. Подскажите как с этим быть?

  Відповідь: є оглядова інформація в статті, скористайтесь

 9. Кристина:

  Добрый день, скажите пожалуйста, какие нужны документы, что бы подать на мать одиночку?

  Відповідь: весь цей перелік значиться в статті

 10. Чи можу я добитись стану мати одиночки будучи розведеною але дитина була зачата ще перебуваючи в шлюбі,не минувши 10місяців)?

  Відповідь: умови офомрлення допомоги визначені в статті

Добавить комментарий