10475259_668881049826521_5788908090204740834_nУкраїнська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа  із роз’ясненням  про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У цьому листі державний орган визнав, що фактично ця допомога ліквідовується.  Єдиним виключенням є ті сім’ї у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тис грн. і яка розподілялася лише на 2 роки.  І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 грн) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено лише для того, щоб зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями.

Зрозуміло, що Мінсоцполітики намагається це показати як оптимізацію та вдосконалення і навіть більше того показує як своє досягнення. Але це насправді виглядає і смішно і трагічно одночасно.

Про те, як уряд «збільшив» допомогу при народженні я вже писав  тут: http://www.i-law.kiev.ua/?p=1092

І ось черговий опус Мінсоцполітики про те, як держава дбає про сім’ї з дітьми http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=162933&cat_id=107177  в якому жодного слова про те, що величезна кількість родин втрачає право на отримання допомоги по догляду.

І суми цих втрат є дуже великими, які значно перевищують ті копійки окремим сім’ям про які повідомляє Мінсоцполітики. Так, якщо допомога по догляду виплачувалася у наймінімальнішому розмірі (130 грн), то втрати кожної сім’ї будуть складати майже 5 тисяч гривень за 3 роки.  А якщо мама отримувала цю допомогу у більшому розмірі (скажімо 500 грн), то така мама не доотримує 18 тисяч гривень.  А є матері, які цей вид допомоги отримує в більшому розмірі ніж 500 грн. Кожен може порахувати сам…

В цьому контексті потрібно зазначити, що цей підвищений розмір допомоги по догляду отримують, якраз ті мами, які найменш захищені і можуть отримувати її тільки тому, що мають дуже низькі доходи.

Для багатьох людей залишається не зрозумілим ліквідація допомоги по догляду, яка по своїй суті була однією із найбільш адресних зі всіх видів допомог сім’ям з дітьми. Якщо уряд пішов на суттєве зменшення видатків на соціальну сферу, то в першу чергу скорочуватися мали б «професійні» пільги для депутатів, прокурорів та інші види допомоги , які надаються незалежно від того чи потребує конкретна родина цієї допомоги чи ні і аж ніяк не допомога по догляду за дитиною. Але наш уряд вирішив інакше, чим як на мене значно скоротив обсяг соціального забезпечення найбільш вразливих груп населення.

Я вважаю неправильним ліквідацію урядом допомоги по догляду за дитиною і думаю, що державі необхідно повернути цей вид допомоги.

Якщо ти вважаєш так само прошу підписати відповідну петицію: http://www.petitions247.net/doglyad

 

Tags: ,

91 комментарий on Допомога по догляду за дитиною до 3 років скасована офіційно

 1. Наталія:

  Доброго дня !
  Скільки часу потрібно, після здачі усіх документів на ,щоб нарахували гроші на дитину?

  Відповідь: інформація є в статті

 2. Наталія:

  Доброго дня скажіть будь ласка в мене троє дітей третій дитині 2 роки я вийшла на роботу працюю ,чоловік не працює чи може рахуватись на його дохід якщо його оформлю по догляду за дитиною . Чи зможе моя сімі отримати соціальну допомогу.

  Відповідь: інформація є в статті на сайті

 3. Юлия:

  Доброго ранку. В мене двоэ дитей , доньци 5 рокив(за нею я одинока мама), потим уже у шлюби маю сина (1 рик). Допомогу на одиноку маму востаннэ отримувала давно,як тилько сталися змини з поданням документив… Чи можу я отримувати надали доп. на одиноку маму,якщо зберу уси документи??? И яки саме документи потрибни??? Я в декретний видпустци,за другою дитиною, а чоловик официйно не працюэ, и не э всиновлювачем доньки.

  Відповідь: на всі ваші питання відповідь в статті на сайті

 4. Катерина:

  Друга дитина народилась 21.11.2014 року. Я маю отримати 10320грн разово+ по 860грн щомісячно на протязі 3-х років . 10320 грн отримала. І отримувала тільки два роки по 860 грн. Це вийшла сума 30960. В загальному виплату в 40000грн я не отримала. Куди пішла решта моїх грошей? До досягнення нею якого віку виплачуватиметься допомога по догляду за другою дитиною? Чи може таке бути , що коли виповнилось два роки другій дитині, то виплата припинилась? До кого звертатись з цим питанням?

  Відповідь: до вашого Управління соц.захисту.

 5. лєна:

  Дитина народились 22.11.2014 року. До досягнення нею якого віку виплачуватиметься допомога по догляду за дитиною? Чи може таке бути , що коли виповнилось два роки дитині, то виплата припинилась?

  Відповідь: якщо у вас це перша дитина, тоді виплата припиняється, якщо ви не написали окрему заяву на допомогу по догляду. На сайті є розгорнута стаття

 6. Олкна:

  Доброго дня!Дитина народилася 04.06.2014 допомогу оформлював на себе чоловік.Чи можу я зараз оформити допомогу на дитину з 2 до 3-ох років по догляду (я не працюю,дитині зараз 2,5 років).

  Відповідь: нажаль, ні

 7. Марта:

  Доброго дня,першій дитині 10 років, другій 2,2 скажіть чи можна працювати по трудовому договору оформившись на 2 год.по ньому, при цьому щоб не скасували допомогу на дитину до 3 років 860 грн, а також виплату як мало забезпечена сімя

  Відповідь: на допомогу при народженні -це не впливне, на малозабезпечину -вплине в розрізі доходів.

 8. катя:

  Доброго дня! Моій 3 дитині 1,5 чи будуть платити 860 грн, якщо я вийшла на роботу на повний робочий день? Чи потрібно оіормити когось іншого? Чи не буде ніяких штрафів? Дякую

  Відповідь: не потрібно, допомога не припиняється

 9. Ірина:

  Доброго дня,дитину 2 роки 7 міс.Отримала останні кошти у березні 2016 року,коли сину виповнилось 2 роки.Відтоді до тепер немає нічого,навіть по 157 грн.Розясніть,будь ласка.Знаю зняли доплату з серпня місяця 2016 року,а до серпня де мої гроші?Дякую…..

  Відповідь: розяснити можна на підставі документів вашої особистої справи, тому за цим детальним розясненням зверніться до вашого УСЗ. Щодо загального законодавчого розяснення -то воно є в статті на сайті

 10. Vasya:

  Жінка працювала в приватного підприємця і пішла в декрет. Зараз знаходиться в відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років. Чи може вона знаходячись у відпустці по догляду вийти на роботу або піти на роботу до іншого ПП або фірми? Чи не буде якихось санкцій збоку УСЗН?

  Відповідь: повідомивши УСЗ завчасно- санкцій не буде

Добавить комментарий