10475259_668881049826521_5788908090204740834_nУкраїнська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа  із роз’ясненням  про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У цьому листі державний орган визнав, що фактично ця допомога ліквідовується.  Єдиним виключенням є ті сім’ї у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тис грн. і яка розподілялася лише на 2 роки.  І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 грн) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено лише для того, щоб зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями.

Зрозуміло, що Мінсоцполітики намагається це показати як оптимізацію та вдосконалення і навіть більше того показує як своє досягнення. Але це насправді виглядає і смішно і трагічно одночасно.

Про те, як уряд «збільшив» допомогу при народженні я вже писав  тут: http://www.i-law.kiev.ua/?p=1092

І ось черговий опус Мінсоцполітики про те, як держава дбає про сім’ї з дітьми http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/article?art_id=162933&cat_id=107177  в якому жодного слова про те, що величезна кількість родин втрачає право на отримання допомоги по догляду.

І суми цих втрат є дуже великими, які значно перевищують ті копійки окремим сім’ям про які повідомляє Мінсоцполітики. Так, якщо допомога по догляду виплачувалася у наймінімальнішому розмірі (130 грн), то втрати кожної сім’ї будуть складати майже 5 тисяч гривень за 3 роки.  А якщо мама отримувала цю допомогу у більшому розмірі (скажімо 500 грн), то така мама не доотримує 18 тисяч гривень.  А є матері, які цей вид допомоги отримує в більшому розмірі ніж 500 грн. Кожен може порахувати сам…

В цьому контексті потрібно зазначити, що цей підвищений розмір допомоги по догляду отримують, якраз ті мами, які найменш захищені і можуть отримувати її тільки тому, що мають дуже низькі доходи.

Для багатьох людей залишається не зрозумілим ліквідація допомоги по догляду, яка по своїй суті була однією із найбільш адресних зі всіх видів допомог сім’ям з дітьми. Якщо уряд пішов на суттєве зменшення видатків на соціальну сферу, то в першу чергу скорочуватися мали б «професійні» пільги для депутатів, прокурорів та інші види допомоги , які надаються незалежно від того чи потребує конкретна родина цієї допомоги чи ні і аж ніяк не допомога по догляду за дитиною. Але наш уряд вирішив інакше, чим як на мене значно скоротив обсяг соціального забезпечення найбільш вразливих груп населення.

Я вважаю неправильним ліквідацію урядом допомоги по догляду за дитиною і думаю, що державі необхідно повернути цей вид допомоги.

Якщо ти вважаєш так само прошу підписати відповідну петицію: http://www.petitions247.net/doglyad

 

Tags: ,

91 комментарий on Допомога по догляду за дитиною до 3 років скасована офіційно

 1. Іванна:

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка розібратись в ситуації. Я працюю на державній роботі з листопада 2011 року. З січня 2013 по лютий 2016 перебувала в декретній відпустці. Нещодавно виявилось, що мій страховий стаж в період з січня 2013 по липень 2014 становить 0. В Управлінні соціального захисту населення пояснюють, що це все тому, що я не подала заяву на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з якої в цей період сплачувались внески до Пенсійного фонду. Про цю допомогу мені не повідомляли в Управлінні під час оформлення допомоги при народженні дитини. Як вийти з цієї ситуації і чи можливо повернути страховий стаж?

  Відповідь: нажаль ні

 2. Добрий вечір скажіть будьласка я мати п’ятьох дітей.Маю оформити соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям хтіла спитати вони мають право допомогу брати як дохід мій рахувати за 6м .Вони хочють брати допомогу 860 грн і 1700грн це виходить 25200грн.за 6місяців .скажіть будь ласка.

  Відповідь: в статті на сайті є приклад та розяснення

 3. Ніна:

  Добрий день! Якщо жінка, що доглядає дитину до 3 років зареєструється приватним підприємцем і буду отримувати дохід від підприємницької діяльности, виплати по 860 грн. припиняються?

  Відповідь: ні

 4. Юлія:

  Добрий день,я офіційно стала на військову службу чи можу я продовжити догляд за дитиною до 6 років?

  Відповідь: якщо у вас є підстави, можете

 5. Добрий вечір скажіть будь ласка скільки мені мали би на рахувати.маю 2дітей.9 рочків і 1.3 міс.Яка виплата має бути мати одиночка.до 3років.малозабезпечиність

  Відповідь: на сайті в статті ви можете порахувати на яку суму ви можете розраховувати

 6. Юлія:

  Добрий вечір я народила дитину 12.04.2014…оплачували лише до двох років….860грн.казали в соц.захисті…що лише до двох виплачують бо непрацювала на державній роботі.чи можливо таке..дякую

  Відповідь: знайомтесь з статтею на сайті

 7. vfloresku@mail.ua:

  Добрий вечір я народила дитину 12.04.2014…оплачували лише до двох років….860грн.казали в соц.захисті…що лише до двох виплачують бо непрацювала на державній роботі.чи можливо таке..дякую

  Відповідь: знайомтесь з статтею на сайті

 8. МАРІЯ:

  привіт в мене доця 1рік 9міс.так я не буду діставати одноразову допомогу до 3 років якщо буду то до скільки років

  Відповідь: знайомтесь зі статтями на сайті

 9. Ірина:

  скільки складає соц допомога по догляду за інвалідом 1а групи?

  Відповідь: інформація є в статті

 10. Ірина:

  добрий день.чоловік і дружина ніде не працює.жінка здійснює догляд за інвалідом 1 групи. дитина прописана в жінки а чоловік прописаний окремо.чи може чоловік оформити догляд за дитиною до 3 років?і чи можна отримати допомогу як малозабезпеченні?дякую

  Відповідь: ознайомтесь з статтею на сайті. Оскільки там міститься відповідь

Добавить комментарий