Нещодавно Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

17 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2017

 1. Вадим:

  Доброго дня. Чи можу я подати заяву онлайн якщо дитина народилася в Італії свідоцтво апостельовано і зроблено в консульстві громадянство дитини

  відповідь: за умови постійного проживання на території країни на весь час призначення допомоги.

 2. Люся:

  Підкажіть,будь ласка.Я мати-одиначка.Як я можу заповнити форму заяви онлайн за допомогою ЕЦП,якщо без всіх відомостей про батька форма не пропускає?Дякую.

  Відповідь: ні

 3. Ірина:

  Доброго дня,підкажіть ,будь ласка.Я одружена за громадянина Болгарії, народила другу дитину у Великобританії.з чоловіком вирішили що я з дітьми поїду до України жити, а він залишається працювати за кордоном.За першу дитину я не отримувала допомогу (ми проживали на території Великобританії),але з другою хочу подати.чи можу я оформити допомогу онлайн,якщо ні підкажіть які документи треба надати.
  Дякую

  Відповідь: можете, але призначать її лише після приїзду та постійного проживання на території країни.

 4. Тетяна:

  Добрий день.Намагалась оформити запит онлайн — на сайтынемаэ можлывосты вибрати район ( м.Київ)та відділ соц.захисту.

  Відповідь: зверніться особисто до УСЗ

 5. Катерина:

  Добргого дня,

  Питання таке: якщо дитина народилася не в Україні (відповідно свідоцтво про народження видано в країни народження і в реєстрі РАГСу ії немає), але зареєстрована у консульстві яе громадянин України (про це є відповідний документ), чи можна податі заяву онлайн?

  Дякую

  Відповідь: онлайн форма не запитує де дитина народжена,подати ви можете. Її не призначать, якщо ви не проживатимете на території країни.

 6. Ірина:

  Доброго дня!
  Напишіть, будь ласка, чи можу я отримувати матеріальну допомогу, якщо дитина народилися в Німеччині і свідоцтво про народження зареєстровано в Німеччині. Ми вже його переклали в Україні і нотаріально завірили, бо потрібно було декрет оформлювати.
  Дякую

  Ірина

  Відповідь: якщо не минуло 12 місяців від народження, якщо свідоцтво апостильовано, то можете

 7. Наталя:

  Доброго дня.Скажіть будь ласка чи можу я получити допомогу після народження дитини але якщо дитина не приписана

  Відповідь: знайомтесь з статтею на сайті щодо порядку оформлення та призначення допомоги

Добавить комментарий