Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

285 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Заповнила анкету онлайн,тепер потрібно обрати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення,і обрати банк,як це зробити підкажіть?

  Відповідь: радимо звернутися до УСЗ особисто

 2. Марія:

  Доброго дня! Подали заяву в онлайні на допомогу дитини і приходить відповідь : невірно вказаний особистий номер? як він має правильно бути введений? Дякую.

  Відповідь: зверніться в УСЗ за розясненням

 3. Ц:

  Добрий день, подала онлайн заявку по электронному цифровому підпису, прийшла відповідь що рішення прийнято начислити допомогу, через скільки часу гроші начислять?

  Відповідь: законодавчо строк не встановлюється

 4. Dana:

  Доброго дня скажіть будь-ласка,чи дійсно діє онлайн допомога,і як взнати чи пройшла наша заява і бути впевненою на 100% що буде призначена допомога?

  Відповідь: радимо звернутися до УСЗ

 5. Алла:

  Доброго дня. В банку надали інформацію щодо приведення всіх рахунків в формат IBAN. В УПСЗН Дарницького району міста Києва чіткої інформації куди повідомити нові реквізити не надали, «звертайтесь туди,де подали заяву» (подавала онлайн). Так куди передати нові реквізити IBAN?

  Відповідь: особисто до УСЗ зверніться

Добавить комментарий