Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

66 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2018

 1. Ольга:

  У розділі «Відомості для здійснення виплати» Номер рахунку- це поточний рахунок(№ІПН) чи рахунок установи уповноваженого банку(14 цифр)? Дякую.

  Відповідь: поточний

 2. Олеся:

  Добрий день!! Я подала єлектронну заяву на допомогу при народженні, мені пришла відповідь, що «в результаті розгляду документів було прийнято рішення про призначення вам допомоги при народженні дитини», які мої подальші дії? Чи потрібно звертатися до органів соцзахисту свого району?

  Відповідь: ні. чекайте виплату

 3. Андрей:

  Подскажите пожалуйста, я пробую заполнить заявление но не могу выбрать подразделениепо вопросам социальной защиты населения. Это известная проблема? скажите, куда можно обратиться заявлением если работаешь и проживаешь в Харькове, но место прописки — другой город.

  Відповідь: до УСЗ особисто

 4. Андрій:

  Не можу заповнити заяву щодо призначення допомоги при народженні дитини, бо не розгортається список структурних підрозділів з питань соціального захисту населення. Щось система працює так собi. Заповнивши всі поля не можу обрати структурний підрозділ. Куди звертатися ?

  Відповідь: особисто до УСЗ

 5. Павло:

  Підскажіть.
  Не можу заповнити заяву щодо призначення допомоги при народженні дитини, бо не розгортається список структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, а також список де можна обрати банк для виплат.
  до кого можна звернутись за допомогою при технічних проблемах, онлайн допомога сервісу, ніяк не допомагає

  Відповідь: зверніться особисто за оформленням

 6. Марія:

  Добрий день. Підкажіть будь-ласка по ситуації:
  я працюю на 0,5 від мінімальної зарплати половину від робочого дня , чи можу я оформити дану допомогу на нашу бабусю, яка ще не на пенсії і ніде не працює.

  Відповідь: ні, допомогу при народженні не можете

Добавить комментарий