Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

415 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2020

 1. Руслана:

  Доброго дня підкажіть будь ласка чи можемо ми оформити допомогу на дитину при народженні,по фактичному місці проживання ,(немає змоги виїхати по місцю прописки)чоловік тут працює,(маю ід картку без додатка 13,бо моя колишня прописка на іншому прізвищі ,яке я змінила в зв’язку з шлюбом)оформити на чоловіка чи є можливість?

  Відповідь: скористайтесь статтею на сайті

 2. Павел:

  Добрый день.
  Подскажите пожалуйста как можно сменить банк, для получения социальных выплат на ребёнка.
  выплаты сейчас идут на карту Приватбанка, хотим перейти в другой банк.
  Какие документы нужно собрать и куда их подавать.
  Заранее спасибо.

  Відповідь: прочитайте статтю на сайті

 3. Олександр:

  Доброго дня! Я з дружиною маємо діючу українську прописку. На данний момент знаходимося за кордоном та плануєму тут народжувати дитину. Чи можимо ми в майбутньому, в онлайн режимі, без візиту до України оформити допомогу на дитину? Дякую.

  Відповідь: ні

 4. Анна:

  Підскажіть, як сапе можна змінити номер карти? Куди мені звернутися? Якщо е-сервіс вже надіслав погодження на виплату коштів на дитину. Дякую

  Відповідь: до вашого УСЗ

 5. Анна:

  Підскажіть, будь ласка, оформляла виплату через е-сервіс на карту Приват банку, але вказала не той рахунок. Вказала рахунок карти пакунку малюка. Вже отримала відповідь від е-сервісу, що кошти скоро надійдуть. Тому у мене питання: 1. Чи можна змінити номер карти? 2. Якщо кошти надійдуть на карту пакунку малюка, чи зможу я їх зняти?

  Відповідь: 1- так, 2- ні

Добавить комментарий