Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

200 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Ірина:

  підскажіть у графі «номер рахунку» потрібно вказувати свій поточний рахунок(він ідентичний коду ІПН) чи рахунок установи уповноваженого банку 25605052300344?

  Відповідь: ваш поточний рахунок

 2. Оля:

  А як заповнювати заявку коли батько дитини тимчасово не має прописки, що вписувати в тих строках?

  Відповідь: в такому випадку необхідно звернутися особисто в УСЗ

 3. dianka.kalinina2896@gmail.com:

  Добрий день! На який день надходять кошти після оформлення онлайн.

  Відповідь: законом строки не встановлені

 4. Доброго дня.
  При заповненні заяви онлайн не відкривається перелік відрозділів соц.захисту.
  Коли він має активуватися?

  Відповідь: може відповісти УСЗ

 5. Кирило:

  якщо дружина ще не замінила парспорт при одруженні, можливо оформити по старому? і молжливо оформити на чоловіка допомогу?

  Відповідь: старий — не дійсний, тому не можливо

 6. Наталя:

  Якщо дитину народжена закордоном,а проживає в Україні, то можна онлайн реєструватися чи потрібно особисто звертатися в собез?

  Відповідь: закон не обмежує по реєстрації. Але допомогу призначать при постійному проживанні на території на весь час призначення

 7. Оля:

  Якщо батько тимчасово не має прописки це на щось вплине?

  Відповідь: ні

 8. Аліна:

  Доброго дня. Подала заяву онлайн через електронну адресу. В кінці полів всіх заповнених пише, підтвердити правильність оформлення документів для подачі. Я підтвердила. Більше нічого не пише. Це означає,що документи прийняли і коли мені потрібно звернутися,щоб підписати заяву

  Відповідь: в УСЗ

 9. Юлія:

  Доброго дня!При оформленні заявки онлайн,була допущена помилка(не вірний номер рахунку).Що тепер робити?

  Відповідь: звернутися особисто

 10. Василина:

  а чому відмова,якщо дитина народжена за кордоном,цеж громадянин України

  Відповідь: тому що допомога надається за умови постійного проживання на території країни. Про це описано в статті, в законі і є посилання на закон.

Добавить комментарий