Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

220 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Добрий вечір
  Якщо дитина буде народжена за кордоном, а батьки громадянини України як подати на грошову допомогу по народженню дітей? В який термін? Особиста присутність обов`язкова?

  Відповідь: так, як і проживання на весь час призначення допомоги

 2. Ірина:

  Доброго дня! підскажіть будь-ласка яка сума допомоги якщо ми роживаємо в гірській зоні? Чи можна, в такому разі оформляти заяку онлайн?

  Відповідь: прочитайте відповідну статтю

 3. Тетяна:

  Доброго дня. При заповненні форми отримуємо відповідь, що даного свідоцтва про народження не знайдено в реєстрі актів цивільного стану. При повторному впер генні до РАЦУ всі данні внесено вірно. В чому може бути проблема

  Відповідь: зверніться до тех.служби, або ж особисто до УСЗ

 4. Христина:

  Доброго дня! Чи підійде карточка від субсидій для допомоги при народженні дитини?

  Відповідь: якщо це банківська картка- то так

 5. Марія:

  Доброго дня!
  В мене є відкрито рахунок в Кредобанку чи можна отримувати кошти на нього.

  Відповідь: звісно, на ваш вибір

 6. Надія:

  Надія:
  10.09.2019 в 5:12 пп
  останні крок в заповненні заяви це «Для того, щоб надіслати документи, підтвердіть правильність введених даних»? і все,заява буде відправлена?
  Дякую

  Відповідь: так

  зверталась особисто, то сказали що дана заяву електронно не отримували.

  Відповідь: може знати лише тех.підтримка та УСЗ
  Вчому може бути причина?дякую

 7. Надія:

  останні крок в заповненні заяви це «Для того, щоб надіслати документи, підтвердіть правильність введених даних»? і все,заява буде відправлена?
  Дякую

  Відповідь: так

 8. Соломія:

  Доброго дня. На цьому ж сайті можна оформити допомогу у в’язку з вагітністю та пологами, тобто після 30 тижня вагітності (2207,0 грн)?? Дякую.

  Відповідь: на цьому сайті — ні.

 9. Наталія:

  Доброго дня, при заповнені заявки онлайн не відкривається перелік підрозділів соцзахисту. Дякую

  Відповідь: варто звернутися особисто

 10. Юлія:

  Доброго дня. При заповненні електронної заяви вимагають щоб довжина поточного рахунку становила 20 символів, а у довідці, що надав банк 27 символів. Що робити?

  Відповідь: звернутися особисто в УСЗ за оформленням. Можливе це через переоформлення рахунків на форму IBAN

Добавить комментарий