Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

163 комментария on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Ілона:

  Доброго дня! Чи маю я право одержувати допомогу на дитину, яку народила у Польщі,хоч моє місце реєстрації (прописка)в Україні.

  Відповідь: за умови постійного проживання на території країни на весь час призначення допомоги

 2. Татьяна:

  На електронну адресу прийшла відповідь з текстом «До отримання доступу для заповнення електронної заяви на сайті Мінсоцполітики залишився один маленький крок.

  Для цього вам потрібно ввести на сайті у відповідне поле код підтвердження своєї електронної пошти»
  Куди потрібно вводити цей код?

  Відповідь: у відповідне поле. можливо доречно буде звернутися до УСЗ за місцем проживання

 3. Людмила:

  Доброго дня! Ще 05.03.19 в електронному вигляді подала документи на виплату, підтвердження всі прийшли що буде нарахована допомога. 13.03.19 ходила окремо в соціальний захист населення Шевченківського району так як дзвонитися до них не можливо , виявилося що потрібна ще довідка на чоловіка що він не отримує допомоги. Вони навіть її не запросили, якби я не прийшла та не запитала що там з допомогою. На сьогоднішній день вже 20.03.19 і нічого у відповідь не чути. Не можу зрозуміти як працює сама система нарахування, одні пишуть що на 5-й день вже все отримують інші через три місяці. І чому, якщо потрібна довідка не зателефонувати та не попередити що її потрібно надати. Тим паче я не думаю що з Київської області потрібно відповідь чекати хто знає скільки.

  Відповідь: зверніться до вашого районного УСЗ за розясненням

Добавить комментарий