Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

239 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. ІВАН:

  СКАЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА ВІДПРАВИЛИ ДОКУМЕНТИ НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ОНЛАЙН ПРИЙШЛА ВІДМОВА ТОМУ ЩО ПОТРІБНО ІПН ДИТИНИ АЛЕ ТАМ НЕМАЄ ТАКОЇ ГРАФИ ЩОБ ЙОГО ВПИСАТИ

  Відповідь: зверніться особисто в УСЗ

 2. Даря:

  якшо прийшла успішна відповідь але по просили з місця реєстрації батька довідку про отримання/неотримання грошової допомоги?

  Відповідь: законодавчо це не передбачено

 3. Альона:

  Добрий день. Заповнила заяву на отримання допомоги на сайті. Як дізнатися, чи вона пройшла і вже в роботі, чи, можливо, ні з якихось причин? Дякую

  Відповідь: звернувшись в УСЗ

 4. Євген:

  Доброго Дня! Заповнив анкету батько дитини. Вид підтвердження — електронна пошта. Карта для виплат приватбанка оформлена на батька. Чи треба йти до УПСЗН та чи пдуть виплати на картку батька?

  Відповідь- якщо все зробили вірно- то має.

 5. Алина:

  Доброго дня, заповняла онлайн місяць назад і 6днів ,але дитячих ще немає

  Відповідь: законодавчо строк не встановлений, з якого починаються виплати. Від 3 до 4 місяців — за практикою

 6. Ольга:

  Доброго дня!
  Чи можливо переоформити допомогу на батька, якщо мати виходить на роботу. Що для цього потрібно?

  Відповідь: цей вид допомоги не можливо

 7. Тетяна:

  Доброго дня. Подала заяву на отримання допомоги при народженні дитини. Заходила за допомогою електронної пошти (ЕЦП немає). Заява була відхилена так як була підписана невідповідним ЕЦП. Який підпис, якщо я його не використовувала?

  Відповідь: зверніться до УСЗ особисто

 8. Таня:

  доброго дня. проблема у вході. не можу підтвердити електронну пошту. що може бути? не приходить лист

  Відповідь: радимо звернутися до УСЗ

 9. Екатерина:

  Добрий день! Підкажіть будь ласка, через який термін після ухвалення про призначеення виплати надійдуть кошти?

  Відповідь: законодавчо такий строк не встановлений. Тому в кожному регіоні -свої строки

Добавить комментарий